Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem választok a 34. hétig...

Ha nem választok a 34. hétig gyerekorvost, de nincs körzetis se, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Itt falun sajnos nincs körzeti gyerekorvos, eddig akiket felhívtam azok nem akartak elvállalni. Mi történik, ha kicsúszok az időből és nem választok gyerekorvost?

aug. 17. 15:18
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta, hogy nincs körzeti gyerekorvos... Nem tudom ezt miért olyan nehéz felfogni, de köszönöm annak, aki segítő szándékkal ír.
aug. 17. 17:05
 12/28 A kérdező kommentje:
A védőnő megadott amúgy több számot is, hogy ő kiket ajánl. Még nem hívtam fel mindet, mert valaki nem úgy rendelt, valaki meg szabin volt, de 2-őt felhívtam és ők mondták, hogy nem fogadnak körzeten kívülit.
aug. 17. 17:08
 13/28 anonim ***** válasza:
82%

Akkor ő hazudott.

Neki kell visszadobnod a labdát, hogy akkor kihez fog kerülni a gyereked? Nem a te dolgod ezt földeríteni, hanem az ő kötelessége normálisan tájékoztatni. Ha nem jutsz vele dűlőre, keresd meg a megyeszékhelyen a megyei kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályát. Ők a felügyeleti szervük körzeti orvosoknak, gyerekorvosoknak, védőnőknek. Tehát egyrészt nekik tudniuk kell azt is, kihez tartozik a te gyereked, másrészt nem árt, ha tudják, hogy a védőnőtök ezt nem volt hajlandó elmondani neked.

aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
És akkor egy teljesen másik faluban, egy teljesen másik védőnő hazudott a nővéreméknek is? Mert náluk is azt mondták, hogy körzeti gyerekorvos nincs. Sima háziorvos van, de gyerekorvos nincs.
aug. 17. 17:16
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg más kisgyerekes ismerősöket, ők hova járnak. Olyan nincs, hogy egy egész település orvos nélkül van.
aug. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, lépj kapcsolatba a Népegészségüggyel.
aug. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Hát ezek szerint Magyarországon mégis van. 😅 Akihez nővéremék járnak az volt az egyik (vagyis az asszisztensnője), amelyik meg se várta, hogy befejezzem a mondatom közbevágott, hogy honnan vagyok, mert ők csak körzetist fogadnak. Akihez sógornőmék járnak (ők ugyanebből a faluból járnak hozzá), ő meg szabin volt, majd csak jövőhéttől lesz, de gondolom, csak 21-től. Mindegy, azért annyira még nem szörnyű a helyzet, még van 2 hónapom találni valakit, azért még nem vagyok annyira kétségbe esve, hogy a Népegészségügyet hívjam, max majd ha nagyon nem találok senki. Csak érdekelt volna ez a kérdés, de akkor annyira nem egyértelmű a helyzet.
aug. 17. 17:31
 18/28 anonim ***** válasza:
86%
Vedono kifogja tolteni akihez tartoztok ha tetszik hanem. Bekesszentandrason sincsen gyerekorvos de heti 2 alkalommal arjarnak Gyomarol es hozzajuk tartoznak az ott levok, attol hogy csak helyettesites.
aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
86%
Google: település önkormányzata + háziorvosi körzetek. Egészen biztosan van gyerekorvos, akihez tartoztok, csak nem a faluban. A védőnő huyleswget beszelt
aug. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
91%

Védőnőként írok.

Ahol én dolgozom, 3000 fős falu, két háziorvos van, mindkettőnek vegyes a praxisa, tehát felnőttek és gyerekek is. Körzetileg ők az orvosok, utca szerint fel van osztva ki kihez tartozik. Ha valaki más orvoshoz szeretne menni feknőttként vagy a gyermekét szetetné máshoz vinni, szíve joga, hiszen szabad orvos választás van. Viszont a nem körzetes orvos (feknőtt vagy gyerekorvos) nem köteles fogadni a körzetén kívül lakókat.

Nálunk nagyon sok a hátrányos helyzetben élő család, nem tudnának beutazni a 20km-re lévő városba gyerekorvoshoz, így itt az emberek többsége az itteni két orvos valamelyikéhez jár.

Namost mivel nálunk vegyes praxisú orvosok vannak, így minden hónapban egy napon kijön egy gyerekorvos a városi kórhazból tanácsadást tartani azoknak a gyerekeknek, akik nem gyerekorvoshoz járnak. Ez nem csak nálunk van így, hanem majdnem mindegyik faluban a környéken.

Egy érdekes esetet elmesélek a körzeti orvosokkal kapcsolatban. 2 éve született a körzetemben egy kislány, akinek nagyon ritka, halálos kimenetelű betegsége van. Nem tudjuk, mikor fog bekövetkezni, de sajnos pár évnél nem élnek tovább az ilyen betegségben szenvedő gyerekek. A körzeti orvosnak ugye kötelező fogadnia a körzetébe született gyermekét. Az itteni orvos viszont olvasva a zárójelentést, azt mondta, nem vállalja a kislányt. És mondta, hogy én keressek neki gyerekorvost a városban. Felhívtam szépen sorban mind a 8 gyerekorvost, akinek körzete van a városban, elmeséltem, mennyire beteg a kislány, és a körzeti orvost is, de sajnos sorra visszautasítottak. Végül az egyik nagy nehezen elvállalta.

De válaszolva az eredeti kérdésre, ha nem választasz a 34.hétig gyerekorvost, úgy az állandó lakcímed szerinti orvost fogják értesíteni a gyermek születéséről.

aug. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!