Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem választok a 34. hétig...

Ha nem választok a 34. hétig gyerekorvost, de nincs körzetis se, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Itt falun sajnos nincs körzeti gyerekorvos, eddig akiket felhívtam azok nem akartak elvállalni. Mi történik, ha kicsúszok az időből és nem választok gyerekorvost?

aug. 17. 15:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem létezik, hogy nincs körzeti gyerekorvos!!!

Ha a faluban nem rendel gyerekorvos, akkor is van a lakcímetekhez tartozó doki, aki valamelyik szomszédos településen rendel! Érdeklődj a védőnőnél, hogy kihez tartoztok! Ha a védőnő nem tud választ adni, akkor a falu jegyzője tud tájékoztatást adni!

aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
28%

1-es vagyok. Mi történik, ha kicsúszol az időből? Az történik, hogy a gyereked nem jut hozzá a szükséges oltásokhoz és vitaminokhoz, amiket újszülött korban minden gyereknek meg kell kapnia.

Ha a babád nem kapja meg a kötelező oltásokat, akkor még be is zárhatnak téged!!!

aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%
Akkor a sima háziorvos lesz a gyereké is.
aug. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Húha, nem gondoltam volna, hogy ez a kérdés ilyen indulatokat tud szülni. Kérlek nyugodj meg kedves 1-es, még bőven van időm találni gyerekorvost és valószínűleg fogok is, csak felmerült bennem ez a kérdés is, így hogy már többen is elutasítottak. A védőnő mondta, hogy nincs körzeti gyerekorvos, itt a megyében ez nem is olyan szokatlan, nővéreméknek másik faluba szintén nincs, és ezek relatíve nagy faluk amúgy. Sima házi orvos van nálunk, ezek szerint akár vállalhat gyerekeket is? De ne aggódjatok, csak elméleti kérdés, nem hozzá szeretném majd vinni a gyerekemet.
aug. 17. 15:41
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Szia. Nálunk sincs a faluba gyerekorvos hanem a felnőtt orvoshoz tartoznak a gyerekek is.

Bár én nem hozzá hordom őt.

Egyébként az első szurit a kórházba kapja.. olyan hogy nem kapja meg a szükséges vitaminokat nincs.

De amúgy kérdezd a jegyzőt ha nem tudod ki az.

aug. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem keresel magadnak gyerekorvost akkor a vedono automatikusan kitolti a korzetileg odatartozo orvos adatait.
aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Tehát, ha nincs körzeti gyerekorvos, akkor a sima körzeti háziorvos a gyerekorvos is?
aug. 17. 15:49
 8/28 anonim ***** válasza:
74%
Egészen biztosan van körzeti gyerekorvos. Más kérdés, hogy ha kis faluban laksz, akkor nagy eséllyel a legközelebbi városban van. A védőnő ki tudja keresni, kihez tartozol.
aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő elmondja, kihez tartozol. Nálunk két gyerekorvos van. (egyébként a környező falvakból is ide járnak, járásközpont vagyunk)

Miután szültem, már itthon hívtam a védőnőt.(ő is kijön szülés után) Akkor kérdezte, hogy akarok e választani vagy ajánlhat.

Ő ajánlotta a "jobbat", és másnap kijött az orvos.

Minden adatot tudott a védőnőtől. Egy hónap múlva vittem kötelező vizsgálatra, már a rendszerben voltunk.

aug. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
44%
Ahelyett, hogy itt kérdezősködsz, a védőnőt megkérdezhetted volna.
aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!