Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek is sok? Akkor mi a...

Egy gyerek is sok? Akkor mi a helyzet azzal, aki többet vállal?

Figyelt kérdés

Apám 2 hónapos koromban elhagyott minket, és anyukám egyedül maradt velem.

Azóta sem lett egy normálisnak vélhető párja, akivel lehetett volna közös gyerekük, úgyhogy egyke maradtam.


Múltkor beszélgettünk, és valahogy szóba került az egyik ismerősünk, akinek 3 gyereke van. Azt mondta anyukám, hogy ő már az összes haját kiszaggatta volna, ha több gyereke lenne, egy gyerek is sok, nem még 2 vagy 3.


Ez érdekes, mert én meg mindenhol azt olvasom, hogy egy gyerekkel milyen egyszerű az élet, többel viszont hatalmas logisztika és szervezés.


Több gyerekes anyukák, ti is "kiszaggatnátok" néha a hajatokat? Csak őszintén 😁


aug. 8. 11:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
73%

Egy gyerekem van és "kiszaggatnám a hajam".

Ez szerintem függ az anya személyiségétől és a gyerekekétől is. Például állítólag vannak nyugis babák akik fekszenek és nyugiba nézelődnek. Na én ilyet a saját gyerekemtől soha nem láttam. Soha egy percre nem tehettem le. A babakorszak nehéz volt, végre kijöttünk belőle és kezdi a dackorszakot. Nekem biztosan nem lesz több.

aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
58%
Ez teljesen emberfüggő dolog.Van akinek egy is sok,sőt egyet se kellett volna vállalnia,meg van akinek a sok is kevés.Nekünk 5 gyerkőcünk van,mind közös a férjemmel,mindet terveztük,vágytunk rájuk.Vannak nehezebb napok,és az 100%,hogy mi többet kell hogy logisztikázzunk,se mindent ketten oldunk meg velük,és még soha nem éreztem azt,hogy visszacsinálnám,vagy hogy jobb lenne,1,vagy 2,vagy 3.Persze vannak olyan napok,mikor nem minden szipiszupi,de ez 1,meg 2 gyereknél is így van,sőt gyerek nélkül is.
aug. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit szeretnék hozzáfűzni ehhez a pénzes dologhoz, hogy amúgy meg mire való a pénz, ha nem arra, hogy elköltsük? Gondolom senki sem enné meg :D
aug. 8. 15:55
 24/32 A kérdező kommentje:
(17-esnek szólt az utóbbi válaszom)
aug. 8. 15:55
 25/32 A kérdező kommentje:
22-es, le a kalappal, hogy ezt így végigcsináljátok! 5 gyerekkel biztosan nem egyszerű, sőt. 😊
aug. 8. 15:57
 26/32 anonim ***** válasza:

#23

Jaj…ezekből a válaszaidból látszik, hogy te nagyon gyerek vagy még, ne sértésnek vedd, csak kiérződik belőlük, hogy te még nem lehetsz több 20-nál és egy totál álomvilágban élsz :D Így most neked még felesleges magyarázni, hogy mennyire fontos a pénzkérdés egy gyerek esetében (anélkül is, nemhogy gyerekkel), mert egy tini fejében még az van, hogy a kertesház, a kocsi meg a gyerekek teniszedzésére a pénz az majd csak úgy megterem valahogy, meg hogy az 500 ezres fizetésből te még azt hiszed, a világot is meg lehet váltani. Sajnos a valóság nem ilyen, de majd idővel rájössz.


Még ehhez annyit, hogy tinikoromban én még 3 gyerekre vágytam, ez akkor változott meg, mikor a közvetlen környezetemben, testvéremnél 3 gyerek lett, illetve babysitterkedtem is 3 gyerekeseknél - na mikor ilyen szinten beleláttam, belelátok abba, hogy milyenek a mindennapok nagycsaláddal, akkor jöttem rá, hogy nekem maximum 1 lesz, de már leginkább egyre sem vágyok. Amíg nincs a közvetlen környezetedben példa, addig hidd el, lövésed sincs, hogy milyen gyereket nevelni. Addig azt hiszed, hogy sétagalopp.

aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Egyedul nevelem az enyemet, mint anyukad, es igen, nagyon nehez. Hisz ket ember dolgat kell vegezni 18 evig, persze, hogy sok.
aug. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

26-os, egyáltalán nem gondolom azt, hogy a gyereknevelés sétagalopp, és azzal is tisztában vagyok, hogy egy vagy több gyerek felneveléséhez rengeteg pénz kell, de vannak olyan emberek is, akik egyik napról a másikra élnek, ennek ellenére mégis vállalnak gyereket, ami hatalmas felelőtlenség.

Sokan nem teszik fel maguknak a kérdést, hogy megvan-e a megfelelő anyagi háttér a gyerekvállaláshoz.


Egyébként nem is az anyagiakon van most a hangsúly, hanem azon, hogy te a gyereknevelésnek csak a rossz oldalát látod, pedig sok benne a szép és a jó is.

Attól, hogy neked elment a kedved a gyerekvállalástól, még mások dönthetnek úgy, hogy a sok nehézséggel és macerával együtt is vállalják.


A sport is kva sok lemondással és izzadsággal jár, de ettől függetlenül megvan az eredménye, és ha megkérdeznél egy sportolót, úgyis azt mondaná, hogy igen, tényleg nehéz, de ez az élete, és semmire sem cserélné el.


Ugyanígy szeretheti valaki a gyerekes életét a sok negatívum ellenére is. A kettő nem zárja ki egymást.

aug. 8. 17:00
 29/32 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy ismerősöm, aki sokáig bébiszitterkedett, de ő annyira szereti a gyerekeket, hogy nem ment el a kedve a gyerekvállalástól, szóval nem biztos, hogy mindenkit taszítani kezdi a gondolat, ha belelát egy közeli nagycsalád életébe.
aug. 8. 17:02
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Nézd , ez olyan tipikus kinek mi- féle dolog. Nekem egy gyerek is sok lenne, ezért nincs, nem akarunk soha, se a férjem, se én. Így sokkal szabadabbak vagyunk:).

Más meg imádja hogy sok gyereke van, nagy a család, akik szeretik a pörgést, gyerekzsivajt, gyereksírást, kialvatlanságot, szaros pelenkákat, hisztiket, nevelést, tanítgatást, és ehhez van idegrendszerre, stb azok élvezik. Különben nem vállalnának több gyereket is.

De nekem pl nem való, aki imádja a nyugalmat, csendet, az alvást és hogy a szabadidőmben én döntöm el mikor mit csinálok, nem kell

beszabályoznom annyira az életem, és nem nem olyan stresszes, mint gyerekkel lenne. Sem érzelmileg, sem anyagilag.

aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!