Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek is sok? Akkor mi a...

Egy gyerek is sok? Akkor mi a helyzet azzal, aki többet vállal?

Figyelt kérdés

Apám 2 hónapos koromban elhagyott minket, és anyukám egyedül maradt velem.

Azóta sem lett egy normálisnak vélhető párja, akivel lehetett volna közös gyerekük, úgyhogy egyke maradtam.


Múltkor beszélgettünk, és valahogy szóba került az egyik ismerősünk, akinek 3 gyereke van. Azt mondta anyukám, hogy ő már az összes haját kiszaggatta volna, ha több gyereke lenne, egy gyerek is sok, nem még 2 vagy 3.


Ez érdekes, mert én meg mindenhol azt olvasom, hogy egy gyerekkel milyen egyszerű az élet, többel viszont hatalmas logisztika és szervezés.


Több gyerekes anyukák, ti is "kiszaggatnátok" néha a hajatokat? Csak őszintén 😁


aug. 8. 11:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem van, egy 12 éves, erősen kiskamasz fiú és egy 4 éves, igencsak öntudatos, hisztikirálynő lány. Igen, néha kiszaggatnám a hajam tőlük (főleg most nyáron, hogy mindkettő egyszerre itthon van), de ez nem jelenti azt, hogy ne szeretném őket. Egyiket sem adnám semmiért.
aug. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a több gyerekesek agyban valahogy átállnak a több gyerekes üzemmódra. Nekem egy gyerekem van, én azt látom, főleg kis korkülönbség esetén, hogy valahogy másra figyelnek, mást tartanak problémának, mint az egykék szülei. 2 gyerekkel már nem jut rájuk az osztatlan figyelmed annyira gyakran, 3 gyerekkel még kevésbé, így a szülők megtanulják, mire figyeljenek.
aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
67%
Mindenkinek más a nehéz. 2 fiam van 3 és 6 évesek. Imádom őket, de úgy hogy az apjuk kamionos hát nem egyszerű. Ha itthon van is van dolga, nem veszi le rólam a gyerekeket ugyan úgy én csinálok mindent velük. Ráadásul a nagy eszméletlen anyás. Állandóan jön utánam. Szóval nekem ezért nehéz és tudnám kitépni a hajam....DE tudom hogy hamarosan ennek vége, nő meg egy kicsit és önálló önállóbb lesz. Igazából mindent megoldok velük/mellettük csak hát egy kis egyedül lét vagy kettesben a férjemmel egy pár óra nagyon jó lenne.
aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akinek több gyereke van sem gondolja, hogy könnyű lenne eggyel. Csak perspektívába helyezi a többgyerekes léthez képest :D Nekem is kettő van, sokszor tépem én is a hajam tőlük, de amikor külön-külön vagyok velük kettesben (vagy hármasban a férjemmel/egyik gyerekkel), akkor valahogy olyan egyszerűnek tűnik minden :D És főleg visszagondolva arra az időre, amíg a nagyobb még egyke volt... Ugye kicsi is volt még, meg egyke, érted. Teljesen mások most a mindennapjaink, mint akkor voltak, és amikor meg ritkán kettesben vagyok vele vagy a kicsivel, amikor csak egyikre kell figyelni, hát nem mondom azt, hogy könnyű, de azért nagyságrendekkel egyszerűbb. Megszokja az ember és beáll a többgyerekes élet is egy rendszerbe, kialakul az új norma. Akárhány gyerekről is van szó, ez sosem egy könnyű menet, szintek vannak esetleg, de az is folyton változik :D
aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 😊
aug. 8. 13:54
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez kicsit olyan dolog, hogy sokszor én is azt érzem, hogy jaj nincs időm semmire...aztán lesz egy gyereked és rájössz milyen szabad voltál a gyerek előtt 🤔😅 Aztán lesz még egy és rájössz , hogy nehéz volt, de kettővel még nehezebb. De csinálod mert muszáj. Ennyi. (Amúgy szerintem egy gyerekkel sem egyszerűbb, mert ha ketten vannak eljátszanak egymással jobb esetben egy idő után).
aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
82%
Én egyetértek anyuddal, csak szerencsére én már azelőtt rájöttem erre, hogy gyerekem született volna :D Szerintem baromi nagy szívás lehet, rámegy minden időd, idegzeted, pénzed, csomó aggódással jár, rengeteg gyerekhiszti, álmatlan éjszakák, nem tudom, mi vesz rá embereket arra, hogy ezt többször is bevállalják. Egyszer is túl sok.
aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Amikor egy gyerekünk volt, akkor is sok volt néha, most már két kicsi van, most is előfordul, hogy az. De most, hogy a nagyobbik egy hétig a nagyszülőkkel volt, én is azt mondtam a férjemnek, hogy nem értem, mi volt a gondom, amikor még csak egy volt :). Úgy érzem, hogy két gyerekkel máshogy nehéz: van, amiben könnyebb, például jót is el tudnak tanulni, néha szórakoztatják is egymást és több dologban nehezebb vagy több szervezést igényel. A három- vagy többgyerekeseket csodálom, mert nekem az tűnik most durvának. Máig nem értem, hogy a szomszéd 5 gyerekkel és kevésbé gyerekezős férjjel, rokoni segítség nélkül hogy bírta, sokat voltam náluk és mégis úgy tűnt, tök rendben vannak :).

Egyébként szerintem nagyon sok múlik a gyerek(ek) természetén, az anyán, az apán és esetleg a többi családtagon.

aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

17-es, rendben, te nem akarsz gyereket, szíved joga így dönteni.

De ha te úgy érzed, hogy neked csak nyűg és kínlódás lenne, az nem jelenti azt, hogy másnak is. :)

aug. 8. 15:38
 20/32 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, sok szívás van benne, de azért szép és jó is egyben
aug. 8. 15:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!