Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek is sok? Akkor mi a...

Egy gyerek is sok? Akkor mi a helyzet azzal, aki többet vállal?

Figyelt kérdés

Apám 2 hónapos koromban elhagyott minket, és anyukám egyedül maradt velem.

Azóta sem lett egy normálisnak vélhető párja, akivel lehetett volna közös gyerekük, úgyhogy egyke maradtam.


Múltkor beszélgettünk, és valahogy szóba került az egyik ismerősünk, akinek 3 gyereke van. Azt mondta anyukám, hogy ő már az összes haját kiszaggatta volna, ha több gyereke lenne, egy gyerek is sok, nem még 2 vagy 3.


Ez érdekes, mert én meg mindenhol azt olvasom, hogy egy gyerekkel milyen egyszerű az élet, többel viszont hatalmas logisztika és szervezés.


Több gyerekes anyukák, ti is "kiszaggatnátok" néha a hajatokat? Csak őszintén 😁


aug. 8. 11:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Persze.


Ketten vannak, ráadásul a nagy is még csak most megy oviba, kva kemény két kicsi gyerekkel itthon.


De azért imádom őket, de gyereket nevelni nagyon nehéz meló.

aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek az a nehéz, ami neki van. Nekem 3 van, és úgy érzem, egy negyedik róna ránk már kellemetlen terhet.
aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

"érdekes, mert én meg mindenhol azt olvasom, hogy egy gyerekkel milyen egyszerű az élet"


Nem tudom HOL olvasol ilyet, de még EGY gyerekkel sem egyszerü.

Másrészt anyukád esetében tökéletesen érthetö, mert neki egyedül kellett az EGY gyereket felnevelni, ami jóval nehezebb, mint egy párnak.

aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

3-as, kimásoltam az egyik anyuka kommentjét:


"Bár nem nekem szólt a kérdés, de én azt javaslom most mar mindenkinek hogy egynél többet ne szüljön… eggyel olyan könnyű az élet mint a pehely. Utólag már el se tudom képzelni mi nehézséget láttam ebben, mikor meg csak egy volt 🤷🏻‍♀️"


Persze ez nem azt jelenti, hogy akkor mindenkinek olyan könnyű egy gyerekkel az élet, ez csak az ő tapasztalata.

aug. 8. 11:44
 5/32 A kérdező kommentje:
Egyébként sajnos vannak párkapcsolatban lévő szingli anyukák is, ahol az apuka szarik a gyerekeire meg mindenre, és semmit nem csinál
aug. 8. 11:46
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettővel könnyebb.

Eljátszanak egymással, nem kell folyamatosan az egyke mellé ülni és szórakoztatni.

aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
76%

Nekem még nézni is sok, hogy másoknak milyen melós ez a gyerek téma.

Biztos van könnyebb, nehezebb szitu, de úgy általában nem egyszerű a gyereknevelés, főként azoknak nem, akik elképzelték, hogy milyen szép kis katalógus életük lesz, aztán semmi nem jön össze.

aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Kettő van, kitépem a hajam néha.

Sógornőm 4et szült szinte egymás után. Dolgozik, rendezi őket, és jól néz ki, van magára ideje. Nem tudom, hogy csinálja :D

aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

7-es, igen, az a baj hogy sokan valami álomszerű idilli dolognak képzelik el a gyereknevelést, majd amikor megszületik a gyerek, szépen arconcsapja őket a valóság, és minden borul.


Ezért kellene többet beszélni a nehézségekről, mert így sokan átverve érzik magukat.

aug. 8. 12:09
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Beszélünk a nehézségekről, sok helyen lehet erről olvasni, ismerősöktől is látjuk, de ha eljön a gyereket akarok érzés, mindent felülír.
aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!