Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 2 éves gyerekem kint az...

A 2 éves gyerekem kint az udvaron megevett valami gyomnövényt, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Egy kicsi levelet evett meg. Mit tegyek vigyem orvoshoz? Pontosan nem tudom mi volt az, valami dudva.

júl. 29. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valaminek a levelét ette meg. Szerintem aligha lehet bármi mérgező, főleg ilyen kis dózisban fogyasztotta. Ha csak nem gyomirtóztatok, vegyszereztetek. Ha termést evett volna az neccesebb.

Ha véletlen mérgező lenne, amit kétlek, annak lesz tünete ne félj. Hányinger stb. De Magyarországon nincs olyan dudva aminek 1 levele leteperne egy 2 évest.

júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Máskor nem eszik meg semmit. Nem értem most miért vette a szájába és még rágás nélkül le is nyelte
júl. 29. 11:12
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az udvarokon nem nagyon szokott olyan növény lenni, hogy egy levéltől bármi baja legyen ( hacsak nem ricinus vagy tiszafa, de egyik sem a dudva kategória). Ha nincs semmi tünete és nincs meg a növény, az orvos sem tud vele mit csinálni.
júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudd meg, hogy mi lehet az a növény, vannak tök jó appok, amik kép alapján beazonosítják, és az alapján látod, hogy mérgező-e vagy sem. Ha veszélyes, akkor felhívhatod a Heim Pál toxikológiáját, és ők elmondják a továbbiakat.
júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne emészd magad, a gyerekek néha csinálnak ilyen hülyeséget. Hirtelen. Így ugranak be aknákba,kerti tavakba is. Egy pillanat műve.

De mondom 1 levél nem az a dózis a hazai gyomnövényekből, ami egy 12-15 kilós gyereket ledöntene a lábáról. Az üröm szokott rizikós lenni, de azért ott sem egy kisujjnyi levél okoz még bajt. Ha veszélyesen mérgező, ennyitől már tünetet mutatna.

júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja nem lesz. A lányom katicabogarat evett meg 😔, nem tudtam kivenni a szájából. Semmi következnénye nem volt, másfél éves volt akkor.
júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Fotózd le a növényt, a Google Lens beazonosítja.
júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is próbáld meg beazonosítani a gyomnövényt és legfőképpen figyeld a jeleket: hányás, hasmenés, hasfájás,bőrpír, csalánkiütés, szemhéj-ajakduzzanat.

Valószínűleg nem lesz semmi baja!

De azért úgy látom sokan nincsenek tisztában azzal, hogy igenis sok mérgező vagy allergizáló növény van a környezetünkben. Nem csak gyomnövény, hanem fák, bokrok és ültetett virágok is. Pl.: a gyöngyvirág levele igen mérgező és a leander is. Pont elég, ha a szomszédnak van vagy esetleg ismerősnek,nagymamának... bárhol megtörténhet a baj.

De, pl szinte minden kertben van pitypang, aminek ugyan sok jótékony hatása ismert, de csak kevesen tudják, hogy allergizáló növény.

júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De a dózis számít okoska. Tisztában vagyunk vele, de mondj már egy olyan ültett, vagy gyomnövényt idehaza, aminek gondolom nem óriási egyetlen levele! éberkómát, vészes hányást, májleállást okoz. Nincs ilyen segítek.

Ha gombát evett volna, gumót vagy termést/virágot, azt mondom lehet

baj.

De így...

júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nem volt semmi probléma
júl. 31. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!