Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bolha csípéssel van valami...

Bolha csípéssel van valami teendő? Vigyem orvoshoz a gyereket emiatt?

Figyelt kérdés

Sajnos végigcsípték a lábát (meg az enyémet is) az elmúlt héten, de csak most derült ki, hogy mi volt az.

Utána olvasva a bolhának, egyáltalán nem nyugodtam meg, mert azt írták, hogy betegséget is terjeszthet (pl. bélférgesség).

Természetesen a csípéseket kentük, de a gyerek így is szétvakarta az összeset.

Lehet nagyobb baj, vagy ne aggódjam túl?

Ha orvos, akkor gyerekorvos vagy bőrgyógyász lenne jobb?



júl. 21. 17:51
A kérdező szavazást indított:
Nem lesz belőle baj.
Orvos, azonnal!
Elég megfigyelni, és csak szükség esetén orvoshoz fordulni.
Egyéb, leírom kommentben.
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha szúnyog csípi meg, akkor is gondolkodnál az orvoson?
júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Mi ? Téged, amikor megosztottság gyerekként a bolha elvittek orvoshoz? Vagy te elmész a sajátjaiddal ?

Túlaggodod. A gyereked nem cukorból van.

júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Irónia on: szerintem hívd a mentöket!

Irónia off: ennyire nem lehet ostoba senki sem!

júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Első gyerek mi???
júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Első sorban azt kellene kideríteni honnan jönnek a bolhák.
júl. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit csinál vele az orvos szerinted?? Ssmmit. El ne vidd.

Inkább bolhátlanítsatok. Ágyneműt, lakástextileket mosni, vizes takarítóval vegigmenni szőnyegen, bútorszöveten. Akkor is, ha nagyinál csípte össze. Hazahozhattátok.

júl. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni, hogy tuti bolha volt?

Mert ha igen, akkor valószínűleg lesz még abból... ugyanis ritka az, hogy mondjuk vendégségben rátok ugrik a bolha, majd mikor elindultok hazafelé, akkor a küszöbnél hirtelen feleszmél, hogy hát ő bizony ott lakik, nem akar veletek menni, és inkább leugrik...

júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a kérdésre pont nem válaszoltam: semmivel sem veszélyesebb a bolhacsípés, mint a szúnyog, mindkettő terjeszt kórságokat, de szerencsére nem túl gyakori (főleg ezen az éghajlaton), és a tünetek megjelenéséig úgysem tudnának mit csinálni veletek, ha mégis megfertőzött volna valamivel. Ha pl. az Egyenlítő környékén megcsíp egy tigrisszúnyog, ott sem fognak egyből elkezdeni kezelni dengue-láz és chikungunya-láz ellen...

(Kinti-benti cicával laktam évekig, pár havonta minden óvintézkedés ellenére megbolhásodtunk, szétcsípkedtek persze, mégsem kaptam el soha semmit.)


7. voltam

júl. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!