Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek 8 év korkülönbség...

Szerintetek 8 év korkülönbség sok a testvérek között ?

Figyelt kérdés
Mik lehetnek az előnyei illetve a hátrányai az ekkora korkülönbségnek ?

júl. 7. 21:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
12 év van bátyám és köztem. Sokszor furdetett születése után (önként), nem volt raeroltetve. Kisgyerekként játszott velem az én szintemen, de közbe megvolt a saját élete már, így nem érezte a figyelem hiányt mert ő már úgyis bandazott. Mikor hazajott az első volt, hogy megpuszilgatott. Rengeteget szórakoztunk együtt. Jött értem oviba, suliba. Mikor már nagyobb voltam csak azért eljött a discoba mert anyuék csak úgy engedtek el 🤣 ha jött át haverja vagy barátnője sose koptatott le, de nem lógtam rajtuk sokáig. Mióta 17 lettem kB, legjobb barátok lettünk. Most 32 vagyok. Mai napig mindent megbeszelunk egymással, nezesebol is tudjuk mire gondol a másik. Nekem tökéletes volt a nagyobb korkulonbseg
júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem elég sok. A hátránya, hogy közös érdeklődési köreik nagyon nincsenek, együtt játszani már annyira nem tudnak, hiszen mire a kicsi 10 lesz, az idősebb már nagykorú.

Az előnye, hogy a kicsi sok mindenben tud tanácsot kérni a nagyobbtól, az idősebb elviheti őt helyekre, pl. játszótérre. (Természetesen nem gyerek felvigyázás miatt, csak szórakozás okán).

júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk majdnem 8 év 1. és 3. gyerek között. 5 hónap híján.


Hát előnye, hogy a nagy már azért önálló. Lefoglalja magát míg altatod vagy eteted a kicsit. Ez azért hatalmas előny. :)


Hátrány, hogy nehezebb olyan programot találni, ami mindenkinek megfelel.

Hogy a kicsi napirendje mindenképp a sulihoz van igazítva. Ovisnál legalább plusz-minusz fél óra kevésbé lényeges, iskolásnál időben csengetnek és délután 4-kor is hozzák ki a gyereket.


Egyébként nálunk a kicsi még csak 15 hónapos. A nagy szereti, olyan büszkén néz rá és beszél róla illetve játszik vele, ha olyan kedve van. Ha megkérem, hogy figyeljen rá míg mondjuk sütőben ránézek a húsra, megteszi, de nincs amúgy elvárás, nem erőltetjük rá a kicsit.

21 hónap a korkülönbség egyébként a nagyok között, előnyöket illetve hátrányokat ehhez viszonyítottam. A nagy nem volt bölcsis, így 2 kicsivel voltam otthon.

júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
18%
a nővérem és köztem 18évvan
júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk 7 év volt a lánytesómmal, nagyon szerettük mindketten egy rövidebb időszakot leszámítva. Ugyanúgy játszottunk együtt, nem érződött ki a játékban, mindent tudtunk együtt. Néha kicsit a pótanyám volt de amúgy legjobb barátnők voltunk, hiányoznak azok az idők. Én is nagyobb korkülönbségben gondolkozom, ha egyáltalán lesz második.
júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ennyi van a lányom és a fiam között.

Előny, hogy a nagy megértette, hogy egy csecsemővel többet kell foglalkozni mikor megszületik. Nem volt gond az altatasoknal, nem hangoskodott, nem hisztizett.

Hátránya, hogy bár testvérek, nincs nagyon közös "temajuk" a korkülönbség miatt

A Nagylányom most 10 éves, a kisfiam 2.

júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
Sok mindentől függ ez szerintem. Köztem és a bátyám közt pl 13 év, a nővérem és köztem pedig 10 év korkülönbség van. Előnye nekem nem nagyon van. Teljesen más világok vagyunk. A nővérem és a bátyám jobban kijönnek egymással, meglátszik hogy köztük csak 3 év a korkülönbség. Kicsit rossz, mert sokszor érzem magam egyedül, de ez van. Vannak szerencsésebbek is.
júl. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
lányom ės a fiatalabbik fiam közt 6,5 ėv van nagyon szereték egymåst most is joban vanak pedig már fiam felnött ės nincs annyi közös dolguk .
júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

7 év van közöttünk a húgommal, utáljuk egymást. Mindig tépi a hajam, ütöget. Szerencsére elköltöztem otthonról egy ideje. De például diplomaosztóra, vagy esküvőre biztos nem hívom meg.


Valószínű aki túléli a másikat, az a síron fog táncolni majd. 😇

júl. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

Előnye szerintem nincs.

Barátnőm és a tesója között 7 év van, csak felnőtt korukban lettek jóban

júl. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!