Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van, hogy a jövőben...

Más is van, hogy a jövőben szeretnétek saját gyereket aztán később mégse?

Figyelt kérdés

Ahogy tellik az idő egyre jobban azt érzem látom, hogy kezelhetetlenné váltak a mai gyerekek. Sokszor félelmetes ahogy viselkednek.

Oktatásba is a butitás van. Egyik ismerősöm gimis 7.es és ha nem szeretne dolgozatot írni akkor beírják neki a kis 5öst és slussz. Ő is mikor eljön csak kockul figyelmen kívül hagy minket hátat fordít. Valamint további 2 gyerek is van az ismerettségi körömbe akinek az elfoglaltsága más se csak a kockulás.

Teljesen nuku végül már a gyerekvállalás 2024re.


Ami miatt nagyon tudnak taszítani a gyerekek zöme az, hogy 4 5 évesen a játszótér friss levegőjét szívva a helyett a meleg szobába a tiktok baromságait nézi.

Visítoznak duzzognak, ha valamit nem kap meg egyből.


Amiatt gyakran vissza tudom sírni az én saját gyerekkoromat, mert ott mindenki figyelt a másikra. Igaz ott nem volt okostelefon nagyon még. Tudtunk beszélgetni játszani egymással. Jártunk a játszótérre parkokba és nem volt nekünk hiányunk, hogy most valamit nem látunk. Még megismerkedtem a papír alapú telefonkönyvvel, térképekkel stb.


Teljes mértékben értem, hogy fejlődő technika és minden megtalálható a neten de, ha őszinték szeretnénk lenni egy kiskorúnak egyáltalán nem is lenne szüksége erre.


Az oktatásnak se arról kéne szólni, hogy minél hülyébb valaki annál jobb. Pont, hogy fordítva. Nem ártana ha tableteken tanulnának a diákok és ne a 20 kilós táskát cipelgessék oda vissza.


júl. 6. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem csőlátással nézed a világot, azt látod csak meg, ami beleillik a képbe, amit látni akarsz.

Plusz a "régen minden jó volt" rózsaszín szemüvege mögül nézel mindent.


Ettől nem tűnsz bölcsebbnek, jó megfigyelőnek. Ez egy káros hozzáállás, ez tartja fenn a transzgenerációs traumákat a családokban.

júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Na most akkor ne kockuljanak, de tanuljanak tableten... persze értem, arany középút, de kicsit ugy hangzott ez a végén, mint aki maga sem tudja hogy most akkor mi is kell a gyereknek.

Amúgy meg ez kihívas is, jol gyereket nevelni. Én látok pozitív példákat is, egesz sokat.

júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 4-5 éves gyereknek akkor van telefon a kezébe nem, hogy titok ha te oda adod neki … azért rajtad is sok múlik, hogy neveled a gyereket vagy mit engedsz meg, vagy hogy játszótérre viszed ahelyett, hogy belenyomod a kezébe a telefont…. Ami igaz a térképre is papír alapon miért nem taníthatnád meg használni azt is ?
júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én szeretnék majd gyereket, de a hisztitől és a sikítozástól nagyon félek, mert nekem az átlagosnál gyengébb az idegrendszerem, és fogalmam sincs, hogyan tudnám elviselni..😬
júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

20-21 évesen akartam (akkor kapcsolatban éltem exemmel) de HÁLISTEN nem lett.


Most már 35 vagyok, nagyjából olyan tízéve a hideg is kiráz a saját gyerek gondolatától. Nincs és nem is lesz. Jó így gyerek nélkül - írom ezt úgy, hogy alapvetően szeretem őket max. 2-3 óra erejéig.

júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös Teljes mértékbe egyet tudok érteni veled. A gyerek csak elrontja 2 ember kapcsolatát, mert megváltozik a helyzet. Ezt látom több embernél is, hogy apa nélkül nől fel a kicsi.
júl. 8. 21:46
 7/7 anonim válasza:
Kérdező, egy erős és stabil kapcsolatot nem tesz tönkre a gyerek, csak próbára teszi. :)
júl. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!