Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik alternatívát választaná...

Melyik alternatívát választanátok fiatalon, ha szeretnétek saját otthonra gyűjteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teljesen komoly a kérdésem, kérlek titeket, hogy ennek megfelelően válaszoljatok.

Barátom budapesti, én vidéki vagyok, 24 évesek vagyunk és nagyjából 1 éve élünk együtt albérletben. Most végeztünk az egyetemmel és Pesten dolgozunk. Mivel 5 éve alkotunk egy párt, már tervezzük a közös jövőnket. Engem viszont ez hatalmas stresszben tart, kilátástalannak látom a helyzetet, mivel magam körül is azt tapasztalom, hogy akik már jutottak ekkorra valamire (meg van a telek és építkeznek, vagy már akár vettek ingatlant) mind erős anyagi háttérrel és támogatással indultak a családjuk jóvoltából, viszont ez a szerencse sajnos nem mindenkinek adatik meg. Ennek fényében olvassátok a kérdésem.

Kettőnk havi nettó jövedelme átlagosan 700e Ft. Az albérletre kidobott pénz épp olyan, mintha minden hónapban felgyújtanám, vagy az ablakon szórnánk ki azt az összeget. Semmi értelme, szerintem ez így nem mehet tovább, nem tudunk félretenni.

Párom szülei lakásban élnek, az nem lehetett volna alternatíva, hogy ott maradjunk, semmi privát szféra, el se fértünk volna a szobában.

Jelenleg ez a 2 alternatíva merült fel, ami megoldásul szolgálhat:


Szüleimnek van egy akkora vidéki háza kisvárosban, ahol kényelmesen el lehet férni akár egy második lakrészen, egy egész emeleten, ahol el tudnánk kezdeni többet félretenni. Mivel távolról is végezhető a munkánk, valószínű, meg lehetne oldani. Ebben az a negatívum, hogy a város elhelyezkedése nem túl szerencsés, viszonylag messze van a fővárostól, de nincs messze a nyugati határ.


A másik alternatíva, amihez sajnos sokan fordulnak itthon a korunkbeliek, hogy kimennénk külföldre megpróbálni a szerencsénket. Több országban is vannak kint barátaink, akiktől tudunk segítséget kérni, valamint párom családja ebben mögénk állt, hogy támogatnának benne, hiszen páromnak olyan végzettsége és szaktudása van, amit ott jobban tudna hasznosítani, mint itthon. Az én végzettségem sem köt haza.


Ti mit gondoltok, mit választanátok? Azt mindenképp esélytelennek tartom, hogy nagy volumenű anyagi támogatás, megörökölt ingatlan hiányában, valamint egy albérlet fenntartása mellett lehetséges volna saját ingatlant vásárolni.. És akkor a gyerek kérdésről még nem is beszélve, azon még csak nem is gondolkozunk.


Köszi a válaszokat!



2023. szept. 7. 16:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudtok ingázni Ausztriába? Én erre gondolnék.

Diplomával, Magyarországon biztos van német alaptudásotok, vagy ha nincs, 3.-4. idegen nyelvként társalgási szinten 3-6 hónap alatt meg lehet tanulni.


Az is érdekes, mire megy el 700 000 Ft.

Oké, hogy egy klassz, belvárosi lakás már 350-400 000 is lehet, de le lehet adni ebből, és a gyűjtés céljából inkább 100 000-re lemenni, mindennel együtt 150 000-re. Vagy a vidéki lakrészbe menni ugye.

Ezen túl élelmiszer, tisztálkodószerek, az utazást a munkahely támogatná ugye. 500 000-t is el lehet tenni egy hónapban. Persze 2 ausztriai fizetésből ennek a háromszorosát, négyszeresét, ötszörösét is el lehet tenni, ha az a cél.

Azt sem értem, ha van egy üres lakrész, miért nem adják ki a szüleid és támogatnak annak a bevételével?...

A párodéknál is van egy plusz szoba azzal, hogy nem lakik ott...

4 lakást tartotok fenn úgy, hogy közben azt élitek meg, hogy nincs hol lakni... Nem is csodálom, ez az elszegényedés receptje, egy ilyen családi költési szokás.

Mi eladtuk azt a lakást, amiben felnőttem, a felmenők 2 kisebb lakást vettek a árából, az egyiket nekem.

Nem tartunk fenn üres lakást, ha van valami plusz ingatlan, ki van adva.

2023. szept. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nincsen egy üres lakásunk sem, nem igazán értem ezt a részét. Párom szülei a lányukkal laknak együtt, aki még otthon él velük. Az egész lakás van vagy 60nm, nem fogják egy idegennek kiadni a szobát, főleg, hogy időnként vendégelik az egyik nagyszülőt. De sokan nem adnak idegennek helyet a lakásukban, szerintem ez nem kérdéses.

Én szüleimnél sem leválasztott a lakrész, hanem az emelet volt a mienk gyerekeké, teljesen érthető, hogy nem laknak együtt 50+ évesen egy idegennel, inkább inkább valamelyik gyereknek, szánnák átmeneti megoldásként. Ezek azért elég drasztikus lépések, amiket írtál. Akkor rendben lenne, ha ténylegesen kiadható ingatlanjaik lennének.

A 700 netto egyáltalán nem egy könnyed fizetés pesti viszonylatban két emberre. Az albérletünk abszolút nem belvárosi, kint vagyunk Pest szélén havi 160 + rezsiért. Így is áron alul kaptuk, mert ismerjük a tulajt, itt jelenleg már 200-ért mennek az albérlet árak sajnos.

A kijárást Ausztriába fontolgatjuk, ha úgy döntenénk, hozzánk költöznénk le vidékre.

2023. szept. 7. 16:36
 3/19 A kérdező kommentje:

Jaj azt kifelejtettem írni, hogy mellette diákhitelt is törlesztek. Tehát az az 500 nehezen félretehető egy hónapban sajnos.

Na de itt úgyis a 2 alternatíván van a hangsúly.

2023. szept. 7. 16:44
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

"Az albérletre kidobott pénz épp olyan, mintha minden hónapban felgyújtanám, vagy az ablakon szórnánk ki azt az összeget."


Igazából nem olyan, hiszen azt fizeted meg, hogy együtt élhetsz önállóan a saját pároddal és tető van a fejed felett.

2023. szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

2:

"Nincsen egy üres lakásunk sem"


Ezt olvastam:

"Szüleimnek van egy akkora vidéki háza kisvárosban, ahol kényelmesen el lehet férni akár egy második lakrészen, egy egész emeleten"

2023. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

"Jaj azt kifelejtettem írni, hogy mellette diákhitelt is törlesztek."

Az kamatmentes, tehát csak a tőkét kell visszafizetni? És mennyi az összesen?

Elő tudod törleszteni?


Az albérlet nem rossz, de szoktam látni olcsóbbakat is, ismerősöm is 150-ért adott ki most Lőrincen újépítésű, tip-top lakást.

Nyilván meg kell küzdeni érte, mert túljelentkezés van, és nem jut mindenkinek ilyen díjért.

ezeket az árakat nem is értem, mert teljesen jogosak azok az árak, amiket szóba hoztál te is, én is.


"A 700 netto egyáltalán nem egy könnyed fizetés pesti viszonylatban két emberre. "

Én csak magamat tudom alapul venni, saját lakásban 100-150 000 Ft/hó-val megvagyok. Munkába járva nyilván a 200-250 000 is szükséges lenne.

A home office-ért elvileg járna irodafenntartási támogatás...

2023. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek a családi házba, és keressetek munkát a közelebb. 700000 nem túl sok 2 főre, tehát ez máshol is kifizetik nektek.
2023. szept. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
26%
Egy vidéki kis falucskába mennék, albérlet helyett inkább a kölcsönt fizetném.
2023. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Onnantol, jogy home office-ban dolgoztok, teljesen felesleges pesten lakni, főleg pest szélén, ami jó szar, de legalább drága.

Mi teljesen 0-ról indultunk, akkor még HO sem létezett igazán, a kiadásokat nagyon meg kell fogni, ketten 700e-ből pesti alberletben elég kilátástalan.

Ha nem jársz szórakozni, kicsit odafigyelsz, akkor is elmegy két főre az 500e rezsire kajára és alap dolgokra (ha nincs kocsitol, akkor 400) Még albérleti díj + diákhitel és máris 0-n vagytok.

2023. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem koltozzetek a szuleihez, igy megsporoljatok az alberletet. Ezen a penzen elotorleszted a diakhitelt hogy minel hamarabb ki tudd fizetni.



Kulfoldi munka nem olyan egyszeru. Ha paroknak szolo munka akkor az nehez fizikai munka lesz, de valoszinuleg biztositanak szallast. Ha egyikotok kimegy es ott talal allast, kulon alberletet akkor a masik ki tud menni hozza es o is talalhat munkat. Idoigenyes ez a dolog es lehet honapokig tavol lesztek egymastol. Nem is mindenkinek jon be a kulfoldi munka. Ismerek valakit aki kiment a ferjevel, ott szuletett egy babajuk de mivel a ferje egyedul dolgozott, egy centet nem tudtak felretenni. Vegul hazamentek es most a szuloknel laknak egy kisgyerekkel.

Ha a barataid olyan szinten tudnak segiteni hogy naluk tudtok lakni kint kulfoldon akkor egyszerubb elindulni, de ismerek valakit aki kiment a hugahoz a baratnojevel de haza kellett menniuk mert nem talaltak allast. Szoval ez sem tuti recept.


Amit az elejen leirtam, az amit kellene csinalnotok.

2023. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!