Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az amitől mások szerint...

Mi az amitől mások szerint “rossz anya” vagy?

Figyelt kérdés

Ami miatt elítélnek az ősanyák vagy rossz szemmel néznek rád ha elmondod valakinek.

Nem azt szeretném hogy veszekedés alakuljon itt ki, csak jó elolvasni hogy vannak olyan anyák akik nem mindent a “szabályok” szerint csinálnak.

1. Én pl gyümölcsökkel kezdtem a hozzátáplálást, zöldségeket ritkábban kapott de most 1 éves és mondhatni mindent megeszik így is.

2. Már a kórházban is adtam neki cumit, kizárólag csak alváshoz igényli és nem bántam meg nekünk így jó.

3. Sokszor velünk is alszik egy ágyban, de a saját ágyától sem retteg.

4. Nem akartam szoptatni amit először nagyon szégyelltem, ennek ellenére próbálkoztam vele de számomra nagyon kellemetlen volt így 2 hónapos korától már csak tápszert kapott. Ha lesz másik gyerekem azt is tápszerrel szeretném táplálni.



jún. 18. 12:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
51%

20-as. Menő! Most cserélnék veled egy hónapra.

Pcsm és a no szoptatás nálam is megvolt. De nem mertem másra bízni a gyereket.

jún. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
94%

Ne törődj vele! Jó, ha számodra fontos ember mondja, gondold át, de ne emészd magad miatta! Kb. minden és mindennek az ellenkezője lehet valaki szemében sz@ranyaság :), csak nézőponttól függ.

Sarkítva: Ha együtt alszol vele, azért kapsz beszólást, ha külön szobában, azért (egy szobában, általában a saját ágyában: mindkét oldalról kaptuk az ívet). Nem adtam nekik cumit, teát, azért is beszóltak (főleg a szüleim korosztálya).

Sír és felveszed? Elkényezteted! Nem veszed fel? Egy életre lelki nyomorék lesz! (Felvettem, de általában úgy is sír(t).)

A szoptatásért önmagában max leszoptatásnáciznak, de ha már 6, 12 stb. hónapos elmúlt vagy ha nyilvánosan szoptatod, tandem vagy bármi, már jönnek a megjegyzések, hiszen már eszik! Biztos az anya nem tud tőle elválni. (a nagy 23 hónaposan választotta el magát.) 5 hónaposan még nem táplálsz hozzá? Ideje lenne már! 6 hónapos kora előtt kezded? De hát azt nem szabad! Ha sokáig pépeset adsz, megjegyzéseket kapsz, ha hamar adsz darabosat, netalántán BLW-zel, az a veszélyeztetés csúcsa, meg fog fulladni. Ebben is köztes úton voltunk (püré és falatkák is), mindkét helyről jött az áldás, a ht-t 6 hónaposan kezdtük.

Szobatisztaság: "Az én gyerekeim már 1 évesen szobatiszták voltak!" Bilizteted másfél évesen? Te gyerekkínzó! 2 évesen szobatiszta? Biztos nem az, biztos kényszerítetted, miért kellett siettetni, nem lehetett még érett rá! 3 évesen pelenkás? Szegény, hogy ilyen lusta anyja van! 4 vagy több évesen? Biztos valami baja van a gyereknek! (másfél évesen már sokszor jelezte a pisit, miért ne ültettem volna bilire, nagyjából 2 évesen szobatiszta volt a nagy, aztán a kicsinél ki tudja, az unokatesók között 4,5 év a rekord).

Az öltöztetés beszólások tárháza! Fiús vagy lányos ruha? Vagy pont nem? Új vagy használtan vett? Szép, esetleg van rajta egy folt a játszótéren? Egy réteggel több vagy kevesebb? Ha van rajta sapka, az a baj, ha nincs, akkor az.

A nevelés szintén: Ha hangosan rászólsz, sz@ranya vagy, ha ő hangos, nem neveled rendesen. Szigorú szabályok vannak? Te diktátor! Laza az anya? Ezért tart itt a világ!

Hirtelen csak ennyi jutott az eszembe, de fent már írták a császárt, a tápszert, cumisüveget, az evést, hogy a szülők is ki szeretnének néha kapcsolódni, TV-t stb. Könnyű mondani, de nem kell ezekkel törődni! Ne ezeknek akarj megfelelni! A gyerekednek te vagy az anyja, az egyetlen, ha szereted és megpróbálsz jó szülő lenni, szerintem az elég. Tökéletes anya nem létezik, mert emberből vagyunk!

jún. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
39%
15: iszonyatos tévedésben vagy, mert nem gondolom, hogy különb lennék másnál. A hozzászólásod rólad szól, te láttad bele, hogy én többre tartom magam. Bennem ez szemernyit sincs. Mindenki úgy csinálja, ahogy tudja, legjobbnak gondolja. Gondolom nincs olyan anya aki szándékosan rosszat akarna a gyerekének. Miért kell bárhogy minősítgetni egymást? Akár szaranyázásról, akár szuperanyázásról, akár ősanyázásról van szó, egyik sem arról szól, hogy elismerjük a másik anya erőfeszítéseit.
jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólt be senki (még), de gondolom a következők lehetnének a listán:

-kezdettől saját ágyban, sőt külön szobában aludt (és egy hónapos korra kb át is aludta az éjszakát)

-kezdettől szerette nézni a táncoló gyümölcsös streamet, most meg a tableten megy a super simple songs ha nagyon nyűgös

-bolti bébikajával kezdtem a hozzátáplálást

-hason aludt kezdettől

-simán rábíztam az apjára kezdettől ha nagyon elegem volt már, vagy edzeni akartam, pár hónapos korban nagyszülőknél aludt, meg ők vigyáznak rá ha dolgunk van

-3 hónapig szoptattam, de az muszájból volt, elapadt a tejem, de gondolom valaki rámondaná hogy nem próbálkoztam eléggé

jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy azok szemében, akiknek nincs segítségük, nem tudják vagy nem akarják másra (akárcsak az apjára) bízni a gyereket, már attól rossz anya leszel, hogy elmész havi egyszer fodrászhoz, műkörmöshöz. Volt ahol erre rendesen megkapta az illető, hogy fontosabb neki, mint a gyerek. Azért számomra kicsit érdekes ez a hozzáállás, most tényleg azért mert valaki Anya lesz, szünjön meg létezni teljesen?
jún. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

25-ezt látom én is.

Valahogy ez a téves kép rögzült az anyák egy részénél, hogy "áldozd fel magad". Pedig nettó hülyeség emiatt elhanyagolni magunkat. Az, hogy valaki kiszalad a fodrászhoz 2 órára és addig mondjuk a nagyi vigyáz a babára azt miért baj?- igen főleg azok ítélik ezt el, akiknek nincs segítsége. Gondolom savanyú a szőlő alapon. Ha ő szenved, más is tapasztalja meg ezt a küszködést.

Egyik ismerősöm a 6 hetes kontrolltra sem ment, mert a gyerek fontosabb, nem bízza másra. A gyerek apjára sem!- na gratulaltam a hülyeségéhez, hogy a saját egészsége nem fontos neki. Meg arra volt büszke, hogyő császár után már nagytakarítást csinált otthon.Ehhez sem tudtam gratulálni, mert nagyon egyszerűnek kell lenni ehhez is.

Szóval a sok a feleslegesen mártír anya. Azért feleslegesen, mert mindenki magasról leszja, hogy ki mennyit szivatja magát otthon.

jún. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nekem az a kedvencem mikor egyedül megyek valahová és egyből az az első kérdése mindenkinek hogy ki vigyáz a gyerekre? Ki vigyáz rá?? Hát az apja, mivel ő is ugyanolyan értékű szülő mint én. Ha a férjem megy egyedül el itthonról senki a világon nem kérdezi meg ki van a gyerekkel. Ez a felfogás idegesít, hogy csak az anyának mindig a gyerekével kell lennie, csak ő törődhet vele és ha ez nincs így már kérdőre is van vonva. És igen az meg a másik hogy az anyasággal nem szűnik meg létezni a nő, csak lesz egy plusz kötelezettsége. Rám is csúnyán néznek ha körmöshöz megyek vagy találkozok a barátaimmal és a gyerek addig mással van. A legtöbbször ezek a rosszalló beszólások vagy megjegyzések az idősebb korosztálytól származnak, akik életében szülés után csak a gyerek volt meg a háztartás.
jún. 19. 11:59
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, az enyémek már nagyok, és emlékszem, hogy amikor kicsik voltak, idegesített, hogy mindig mindenbe beleköt valaki, de már alig emlékszem, hogy mik voltak ezek, pár év után már annyira lényegtelenné válnak ezek a dolgok. Amire emlékszem, hogy itt, ezen az oldalon páran durván belémálltak, mert tapszeres volt a nagyobbik fiam, egyszer meg azért, mert nem tudtam, hogy másfél évesen nem ehet még gombát. De biztos volt még más is, így 16 év távlatából már nem emlékszem sokra. Meg hát ennyi idő után már egyértelmű, hogy ezek a hülyeségek annyira nem számítanak a későbbiekre nézve, szóval olyan felesleges ezek miatt egymást fúrni.

A kicsi még csak 8 éves, de tanulva a korábbiakból, bár sok mindent máshogy csináltam, azt megtanultam, hogy meg se kell hallani, hogy a Miss Tökéletesek mit mondanak.

jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
75%
Rhadtul nem érdekel, de akik szerint "rossz anya vagyok", azokat kukázom az életemből ;), ők nyilván tökéletesek. Ja, nem, csak beleugatni megy.
jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!