Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az amitől mások szerint...

Mi az amitől mások szerint “rossz anya” vagy?

Figyelt kérdés

Ami miatt elítélnek az ősanyák vagy rossz szemmel néznek rád ha elmondod valakinek.

Nem azt szeretném hogy veszekedés alakuljon itt ki, csak jó elolvasni hogy vannak olyan anyák akik nem mindent a “szabályok” szerint csinálnak.

1. Én pl gyümölcsökkel kezdtem a hozzátáplálást, zöldségeket ritkábban kapott de most 1 éves és mondhatni mindent megeszik így is.

2. Már a kórházban is adtam neki cumit, kizárólag csak alváshoz igényli és nem bántam meg nekünk így jó.

3. Sokszor velünk is alszik egy ágyban, de a saját ágyától sem retteg.

4. Nem akartam szoptatni amit először nagyon szégyelltem, ennek ellenére próbálkoztam vele de számomra nagyon kellemetlen volt így 2 hónapos korától már csak tápszert kapott. Ha lesz másik gyerekem azt is tápszerrel szeretném táplálni.



jún. 18. 12:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%

Csak 1 honapig szoptattam, nekem annyi eleg volt, nem volt jo elmeny. A sajat kenyelmem miatt hagytam abba, igen. Ez van.


Neha adok mirelitet es rendelt ettermi kajat a 1,5 kisfiamnak. Amugy mindent megeszik, de sokszor nehez fozni.


Tudom, pokolra velem 🤣 Meg amugy biztos van meg hasonlo, de most ez jutott eszembe.

jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
55%
1 olyan dolgot sem tudnék írni ami miatt bárki is azt feltételezhetné, hogy jó anya vagyok, de mégcsak átlagos sem
jún. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

Cumit adok neki. És akkor mondják ugye hogy tedd cicire hadd cumizzon ott.. hát bocs de nem akarom hogy az egész napom abból álljon hogy a cicin lóg gyerek legyek bármilyen önző is. 🤷🏻‍♀️

Plusz ha látja a tvt vagy telefont a kezemben nem fogok külön vonulni csak azért mert hogy null képernyő legyen. Most ha rá pillant a tvre vagy telóra ez van. A mai digitális világban már ezt nem lehet kiküszöbölni..

jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

- nem hasaltattam

- alig hordoztam

- elválasztottam kb. egyéves korában (gyengéden és fokozatosan, de akkor is)

- nincs itthon tv

- sose ütöttem meg (4 éves)

- babakocsiban altattam (nem magamon! omg!) napközben, amíg pici volt


Ezek ugye olyasmik, hogy van, amin a halálig szoptató-hordozó anyák buknak ki, van, amin a nagyon szigorúak... mindenki talál nekivalót, csak tessék! :D

jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként minden anya jó anya aki ellátja és szereti a gyerekét. Úgyhogy ebből kifolyólag jó anyának tartom magam.
jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

Épp elég a saját magamnak támasztott elvárások teljesíthetetlensége miatt szorongani. Van elég okom rossz anyának érezni magam (mert nincs elég türelmem, kiabálok a fiammal, túl sokat telefonozok

stb.), kívülállók véleményével tényleg nem foglalkozom.

Nem mesélek semmit.

Általában amúgy olyanba akarnak beleszólni, amiről tudom, hogy jól csinálom. Pl. az illető több réteg ruhát adna a gyerekre, mint én, nem engedné, hogy macskákkal egy lakásban legyen.

jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%

Én nem érzem magam rossznak, mert mindiga körülményekhez képest a legjobban hoztam döntéseket szerintem.

De rengetegszer megkaptam már a 2 gyerekem alatt.

-Miért adtam cumit, miért nem szoptatom igény szerint 0-24ben

-miért kezdtem el 4hónaposan a hozzátáplálást mind a kettővel

-miért szoktattam le 1 éves korukra a szoptatásról őket, hagyni kellett volna maguktól elhagyni

-miért lettek 2 éves korukra szobatiszták, tuti erőltettem.

-volt rugós hintájuk

-a nagy 5 éves, mit keres még a mi szobánkban?!

-nem hordoztam őket, rosszul vagyok a hordozástól

-első napjuktól szól mellettük otthon a tv, és bakker még nézik is :D

-2éves lett a kicsi, mi az, hogy bölcsibe adom? otthon a helyem mellette....


de tuti még tudnék sorolni. Ezeket már mind megkaptam, több embertől is.

jún. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%

Ha beteg, akkor is dolgozom mellette (állandó home office-os vagyok)

Szokott chipset kapni.

Még pelenkás (nincs megérve a szobatisztaságra)

Extrém hisztis és brutál akaratereje van, nehéz letörni (az öregek szerint szaranya vagyok amiért nem keverek le neki egy büdös nagy pofont)

Ő a 3 éves legkisebb.

A nagyoknál meg:

Egyedül közlekednek az iskolába, meg kerületen belül busszal (úristen mi lesz velük egyedül te jó ég).

A 14 évesnek engedtem köldök piercinget és hajat festeni (nekem is volt ennyi idősen, nem lettem hajléktalan)

Nem járok már évnyitókra, évzárókra a nagyoknál.

A leckében csak akkor segítek nekik ha nem értik, egyedül kell tanulniuk és próbálkozni.

Be kell segíteni itthon a házimunkában, akkor is ha húzzák a szájukat.

Sajnos ez ilyen, én nem fogok életképtelen gyereket nevelni.


Ellenben: nagyon baráti, bizalmas a kapcsolatom a gyerekeimmel, bármiről tudnak velem beszélni félelem nélkül és nagyon sokat szoktam őket szeretgetni :)

jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
59%

Fuh, kb minden miatt kapom a beszólásokat, de érdekes módon csak ilyen helyeken, fórumokon.

Még csak hamarosan fogok szülni, de nem tervezzük a közös ágyba szoktatni, nem fogok feladni mindent az életemben, lesz a gyereknek apja, nagyszülők, keresztszülők, én nem tervezem úgy szoktatni, hogy csak velem legyen el. Ebből kifolyólag a cumisüvegre is rá akarom szoktatni, hogy más is tudja etetni ha úgy van. Jah ami miatt a legtöbb tàmadást kapjuk, hogy szeretünk sokat utazni és ezt nem tervezzük feladni, őt is ebbe akarjuk beleszoktatni már az elejétől

jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%

Én az itteni válaszok alapján egy elfajzott ősanya vagyok, és az alapján kaptam eddig a legtöbb beszólást.

Pl:

-Szoptattam sokáig

-Blwzünk és normális kajákat eszik, cukrot egyáltalán nem kapott másfél éves korig, azóta is ritkán

-Velem aludt sokáig

-Hiszek a pozitív fegyelmezésben

Ezek mindegyikére több beszólást kaptam már, mint pl arra, hogy nézett már tvt a gyerek.

jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!