Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az amitől mások szerint...

Mi az amitől mások szerint “rossz anya” vagy?

Figyelt kérdés

Ami miatt elítélnek az ősanyák vagy rossz szemmel néznek rád ha elmondod valakinek.

Nem azt szeretném hogy veszekedés alakuljon itt ki, csak jó elolvasni hogy vannak olyan anyák akik nem mindent a “szabályok” szerint csinálnak.

1. Én pl gyümölcsökkel kezdtem a hozzátáplálást, zöldségeket ritkábban kapott de most 1 éves és mondhatni mindent megeszik így is.

2. Már a kórházban is adtam neki cumit, kizárólag csak alváshoz igényli és nem bántam meg nekünk így jó.

3. Sokszor velünk is alszik egy ágyban, de a saját ágyától sem retteg.

4. Nem akartam szoptatni amit először nagyon szégyelltem, ennek ellenére próbálkoztam vele de számomra nagyon kellemetlen volt így 2 hónapos korától már csak tápszert kapott. Ha lesz másik gyerekem azt is tápszerrel szeretném táplálni.



jún. 18. 12:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%

9-es, lehet azert szolnak be, mert meg nincs gyereked :D

Marmint jo dolog a tervezes, de elore inkabb ne hangoztasd senkinek, felesleges. Sokszor hiaba tervezel meg valamit, ha mashogy alakul az elet.

jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
65%

Hol is kezdjem...


Babafészekben aludt 2 éves koráig. Babafészek egyenlő fulladás, szóval sz@ranya vagyok. Hason szeret aludni. Te jó ég megfullad megint= sz@ranya.

3 hónapos koráig szopizott, mivel onnantól minden egyes külső esemény jobban érdekelte, mint a szopi, de konkrétan minden: fény, ha apa köhögött, ha kint dudált egy autó- de sokszor szídtam mindent és mindenkit. Ennek eredményeképp fogyni kezdett. Így átálltunk a cumisüvegre, majd ahogy a tejem apadt a tápszerre= sz@ranya vagyok a rokonok szerint,

mert nem próbáltam eléggé...

Aztán a miért viszem a Balatonba 8 hónaposan,.hideg a víz megfázik= sz@ranya.

Hogy miért nincs rajta sapka (màrciusban a 1.5 évesen, aki az izzadt fejéről ledobálta a sapkát)= sz@ranya.

Mondjam még?

jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
58%

-tápszeres volt a most 3 éves fiam mert írtózom a szoptatástól


- megy a tv egész nap nálunk, cserébe viszont le se sz@rja, rá se néz soha


- rácsapok a kezére és fenekére is ha 100x szólok és rosszat csinál


-nem tiltok tőle semmilyen édességet vagy mirelit kaját, csak megfelelő keretek közé szorítom


- hagyom mezítláb maszkalni udvaron, játszótéren, és hagyom hogy össze kóstolja, sarazza magát


- ha ordít a bevásárló kocsiban mert nem kaphat meg valamit, akkor is halál nyugalommal tolom végig a sorok között és várom ki a sort a pénztárnál


És még biztos tudnék mit írni

jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom ti milyen (mérgező) közegben vagytok, de nekem soha senki nem mondta, de nem is éreztette, hogy szar anya lennék.

Pedig 1 éves koráig szoptattam, 4 éves koráig cumizott elalváshoz, 2,5 évesen szobatiszta volt, szokott kapni mekis kaját.

Ellenben azt többször éreztem, hogy pejoratíve “szuper anyáznak”, mert rengeteget olvasunk, minimálisan ültetem mese elé, 2 éves koráig nem evett cukrosat, nem hagytam soha sírni, felvettem minden nyekkre, hiszek a tudatos, tanulható gyereknevelésben, és van hogy higgadt tudok maradni hisztik alkalmával, mert tudom úgy nézni, hogy neki most tényleg valami baja van és nem engem akar idegesíteni.

jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
55%
14-es na látod ez a baj a magadfajtával. Többre tartod magad másoknál, mert te más értékek szerint gondozod és neveled a gyereked. Pedig nem vagy sek jobb, sem különb pont emiatt, mert így gondolkodsz. Nincs benned szerénység.
jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 babyboom567 ***** válasza:
75%

Nem érdekel mások szerint miért vagyok "rossz" anya.

De csak hogy érzékeltessem miket kell kibírnom pl anyámtól,hát idegenek beszólásai már nem érik el az ingerküszöbömet.

-miért tárolom a játékokat/cuccot a szekrény tetején,szegény gyereknek nincs elég tér fejlődni.(persze persze megértem,feng sui térrendezés,de 41mn-en kell tárolnunk mindent,nincs se pince se padlás,sem tároló,sem garázs)

-miért nem főzök 6-7 félét naponta,hátha eszik valamit a gyerek

-miért nincs kabát rajta 20 fokban

-nem kell rászólni a gyerekre,nyugodtan hagyni kell hogy kifesse temperával/zsírkrétával a lakást,mert nem lesz kreatív,mi is kirajzoltuk annak idején szerinte(csak arra nem emlékszik már,hogy mennyire üvöltött érte)

-miért adok a 7,5éves gyerekre fekete foci mintás pólót,senki sem fog barátkozni vele

Most hirtelen ennyi, de a sor kb végtelen.

jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
85%

Akkor most én is le leszek pontozva, de nekem sem mondta soha senki, hogy sz@r anya lennék. Pedig nem vagyok az általatok említett/cimkézett ősanya. (Ami meglehetősen pejoratív jelző, úgyhogy nem is értem, hogy az ősanyázó tábor miért gondolja magát különbnek a sz@ranyázó tábornál.)

Ha jól belegondolok, nem is találkoztam olyannal, aki megfelelne a leírásnak, vagy szemtől szembe más anyákat kritizálna. Pedig elég sok anyukát ismerek, akik pl rendszeresen hordozzák a gyermeküket, stb. Nem tudom mitől függ, de tényleg soha nem éreztem azt, hogy bántanának, vagy akár rosszallóan néznének rám a tökéletlen, olykor lusta és türelmetlen anya voltom miatt.

jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Édességet eszik a gyerek, bolti tejet adok neki egy éves korától, megy a tévé nálunk, és együtt alszunk

Jó, hogy ezek miatt nem vetnek maglyara.

Ja, és kihagytam, hogy amikor meghallják, hogy soha nem horodztam a gyereket hordozója, hanem babakocsiban, kb leírnak a sárga földig, hogy én nem szeretem a gyerekemet, eltaszitottam magamtól, ezért pszichés bajai lesznek ha nagyobb lesz 🤦🤷

jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy "rossz anya" vagyok, még nem kaptam meg senkitől. Ami valszeg azért van, mert a legtöbb dolog megosztó. Pl együtt alvás, van aki szerint ez a normális, meg van aki szerint a gyereknek a kiságyban a helye. Nagyszülőkre bízás, van aki szerint miért ne, már pár hónaposan is, más meg hallani se akar róla a gyerek 2-3 éves koráig, hogy más vigyázzon rá. Ilyesmik. Szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy neki(k) jó, én nem ítélek el senkit, csak mert esetleg nem úgy gondolkodik, ahogy én.
jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
63%

1. Programcsászárom volt, saját döntésből

2. Nem szoptattam

3. Van állandó bébiszitterünk, a 6. héttől jártam edzeni, körmöshöz, fodrászhoz, pilláshoz, kozmetikushoz

4. Hétvégén a nagyszülőknél van a gyerek

5. Szoktunk csak kettesben nyaralni a párommal, illetve pár havonta pár napra lelépünk valahová kettesben.

jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!