Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg egyedül a...

Hogyan oldjam meg egyedül a gyerekek suliba vitelét és hazahozatalát?

Figyelt kérdés
A férjem már elég feszült az anyagiak miatt, ezt megértem én is, de csodát tenni nem tudok. Hosszú idő után végre lenne lehetőségem dolgozni GYOD mellett, de sajnos vagy bevinni vagy hazahozni nem tudnám őket, így kellene a férjem segítsége. Ő eleinte úgy volt vele, hogy lazán megold mindent is, de most, hogy élesben próbáljuk, tehát ténylegesen vinnie-hoznia kellene őket, folyamatosan szenved, hogy ez kibírhatatlan, leszakad a lába a sok mászkálástól, fáj a feje a folyamatos beszédtől, a szokásokkal tele van a hócipője és egyáltalán, én vagyok az anyjuk, ezért kapom a GYOD-ot, oldjam meg. Ez azért szíven ütött. Az én napom is csak 24 órából áll, nem tudom, hogy hogyan csináljam.
jún. 6. 18:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
84%

Én is itthon vagyok a harmadikkal, 2 hónapos a férjem szó nélkül visziva 2 nagyot oviba/suliba mikor tudja, éjszakás műszak után is előbb elviszi őket és utána fekszik le.

A férjed szerintem egy igazi seggfej.

jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
75%
#20!Picit tévedésben vagy. Én nem tudom, mennyit, de az biztos, hogy a család kapja a gyerekekRE.
jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
27%
Mondd le a gyodot, aztán menj el 8 órában. Akkor jogos lesz, hogy a férjed is szakadjon meg!
jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
79%

22, ott van a kérdésben, hogy GYOD-on van.

GYOD-on azért van valaki, hogy a tartós beteg gyerekét, aki nem éri el az önállóság megfelelő szintjét, gondozza.

266.800 Ft 1 gyerekre. Ha egynél több tartós betegre kapja, akkor 400.200 bruttó, amiből 10 %-ot vonnak.

Az nettó 360.

Plusz 3 emelt családi 69 ezer,

+ Ha valamelyik gyerek 10 év alatti, akkor + gyes.

+ A férjnek 99 ezer + 30 ezer családi adókedvezmény (utóbbi a tartós betegség miatt).

jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
85%

20!

Leírta a kérdező, hogy ez a csöpp feladat azért okoz gondot, mert a FÉRJE aggósik az anyagiak miatt, tehát a FÉRJE kedvéért megy vissza dolgozni, ami leírás alapján teljesen irreális távolságra van mindentől (mondjuk itt minden mindentől irreális távra van). Majd ha apuka hazavisz annyit, hogy a fizuja, meg az a fél millió forint, ami akkor állítólag bejön, elegendő lesz arra, hogy apjuk ne aggódjon, lehetnek elvárások, de addig nem nagyon.

jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Azért dolgozok, pontosabban csak dolgoznék, mert nem fogok túljutni a próbaidőn, mert a férjem nehezen viseli, hogy anyagilag nagyon nem úgy állunk, ahogy szeretnénk. Külön-külön nincs messze egyik suli se, de ugye 3-ba eljutni reggel a tömegnyomorban. Van 2 busz, amelyik csak 20-30 percenként jár.

A férjemnél is felmerült az autizmus, de nem akarja kivizsgáltatni magát. Mondjuk értelme sem lenne.

Ha lemondanám a GYOD-ot, akkor sem tudnék 8 órában dolgozni az egyéni tanrend miatt. A 3 gyerek utáni családi adókedvezményt pedig nem tudjuk kihasználni, mert nem elég magas hozzá a férjem jövedelme. GYOD-ból nem lehet érvényesíteni, a fizumból tudnám, mármint, ha meg tudnám tartani. Csak egy gyerekre kapunk emelt családit, mert sem az adhd-ra, sem a beszédfogyatékosságra, sem a tanakra nem jár, meg a többi apróságra se. 10 év felettiek.

A havi összbevételünk a fizum nélkül nem éri el a 600-at. Jó is lenne, ha én olyan sokat kapnék, mint írtátok!

jún. 6. 21:39
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor férjednek kellene jobb munka után néznie, mert ezek szerint ő kevesebbet keres 8 órás munkával, mint te azzal, hogy otthon vagy.
jún. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem elosztva viszitek őket és akkor mindenkinek csak 1 irányba kell menni.
jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
66%

Férjem ugyanez

Pattog mert nem tudok elmenni dolgozni, segítség nincs, nincs aki hurcolja a gyereket reggel és délután haza.

Fizetett segítségről hallani sem akar, de ő nem segítene ebben egy picit sem

Nehezíti a dolgot, hogy kis faluban élünk, a város 10 kilométerre van, a buszjáratok szarok, jogsim nincs Reggel a busz hetkor megy be a városba, fel nyolckor nyit az óvoda is és iskola is a faluban

Addig a két gyereket nem tudom kire bízni.

Folyamatosan nyafog, hogy munkát kell találnom, de hogy, ha hatraltat...

Már azt is mondtam neki, hogy éjjeli muszakot fogok vállalni, éjjel fogok dolgozni, reggel intézem a gyerekeket, napközben aludhatok

Ez sem volt jó...

jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
5%
Be kell szerezni kocsit.Amugy nem értrm miért másfél órára van a suli,?
jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!