Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg egyedül a...

Hogyan oldjam meg egyedül a gyerekek suliba vitelét és hazahozatalát?

Figyelt kérdés
A férjem már elég feszült az anyagiak miatt, ezt megértem én is, de csodát tenni nem tudok. Hosszú idő után végre lenne lehetőségem dolgozni GYOD mellett, de sajnos vagy bevinni vagy hazahozni nem tudnám őket, így kellene a férjem segítsége. Ő eleinte úgy volt vele, hogy lazán megold mindent is, de most, hogy élesben próbáljuk, tehát ténylegesen vinnie-hoznia kellene őket, folyamatosan szenved, hogy ez kibírhatatlan, leszakad a lába a sok mászkálástól, fáj a feje a folyamatos beszédtől, a szokásokkal tele van a hócipője és egyáltalán, én vagyok az anyjuk, ezért kapom a GYOD-ot, oldjam meg. Ez azért szíven ütött. Az én napom is csak 24 órából áll, nem tudom, hogy hogyan csináljam.
jún. 6. 18:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
80%

Szrnám le a férjem hisztijét, és szépen vinné váltásban velem.

VAGY nem dolgozok - de akkor ne nyávogjon a pénzen.


Bár nekem fel sem merülhetne, hogy ilyennek szüljek. 😁 Hogyne.

jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%
Gyod mellett, csak napi 5 órát mehet a gyerek oviba
jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Iskolások már. 3 különböző intézmény 2 különböző kerületben. Auti, ADHD-s és lodopédiai suli is kellett. Mire összeszedtük/ték, hogy kódok alapján mindenkinek legyen valami, az durva volt. Külön engedélyeztetések kellettek a fenntartóknál. Most végre mindenki a neki megfelelő suliban van. A nagy ebben az évben már egyéni tanrendes, ezért csak ennyit van bent.
jún. 6. 19:32
 14/31 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, ez az a helyzet, amikor mindenkinek össze kell szorítani a fogát és kibírni. A férjed nem adhd-s/autista? Gondolom, számolni tud. Egyrészt segít, ha megértést mutatsz: normális, hogy pocsékul érzi magát ebben a helyzetben, mert ez egy pocsék helyzet. Mindannyiótoknak nehéz. Kérdezd meg, hogy szerinte hogyan osszátok el a terheket, hogy senki ne terhelődjön túl, vagy ha igen, akkor nindenki egyformán. Rábízhatod a döntést, hogy viszi a gyerekeket vagy felmondasz és annyiból kell kijönnötök.
jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
73%
Ez így akkor is tarthatatlan...
jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%
Ha reggel elosztanátok a gyerekeket és egy gyereket egyikőtök vinne egyik irányba, a másik kettőt meg a másikótok a másik irányba, nem tudnátok időt spórolni?
jún. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
19%

Ő 8 órát dolgozik, te 4-et. Elég egyértelmű, hogy neked kell vinni őket.

Ahol mindkét fél 8 órában dolgozik, ott reális, hogy mindketten részt vegyenek a logisztikában.

Be kellene látnod, hogy nem tudsz dolgozni ilyen feltételekkel. Ha csak nem dupla annyit keresel 4 órában, elég abszurd, hogy a férjed este 8-ra essen haza csak mert te 4 órát bohóckodni jársz.

Mi mindketten 8 órázunk, 2 gyerek ellentétes irányba hordva, 1 autista és megoldjuk autó nélkül.

jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
68%
Én sem értem, hogy miért vannak ekkora távolságok, hiszen akkor az ovi/suli az otthonotoktól és a munkahelyetektől is 1,5-2 órára van. Minek? Hol laktok, a világ végén? Ezen kellene szerintem elsőként segíteni, minek dolgozol te is, ha végeredményben annyit úgysem kerestek, hogy a fél nap ne ingázással teljen? Egyébként meg erre a “te vagy az anyjuk, neked kell megoldanod” dumára csípőből vissza lehet válaszolni azt, hogy az ő feladata meg az, hogy keressen annyi pénzt, hogy el tudja tartani a saját gyerekeit, majd ha sikerül produkálnia egy olyan fizut, akkor lehetnek elvárások is veled szemben, egyelőre neked azért kell ilyen, amúgy tényleg minden szempontból szopás életben dolgoznod, mert ő meg az apai feladatait nem teljesíti.
jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen felesleges hetente kiírni.
jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
27%
18, anyuka majdnem 500 nettót kap csak a gyerekek után. Ennyiért csak el tudja látni azt a csöpp feladatot, hogy eljuttassa őket az iskolába.
jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!