Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valamiben ügyesebb a...

Ha valamiben ügyesebb a gyereked és más azt mondaná, azért, mert sokat gyakorol, szólnál érte?

Figyelt kérdés
Egyszerűen okosabbnak, tehetségesebbnek született ezen a téren, neki ez könnyebben megy és nem tudják behozni mások "sok gyakorlással", ő sem így "érte el". A másik anyuka nem akarja ezt mondani a gyerekének, hogy te nem születtél olyan okosnak.. viszont ettől az enyém "rosszabbnak tűnik". Az enyémnél is vannak okosabbak, én megmondtam neki, hogy ők úgy születtek. Van, aki magasabbnak születik, másnak jobb a logikai érzéke. Lekezelőnek érzem a megjegyzést, szóljak érte holnap? Matekverseny eredménynél merült fel. A gyerekének amúgy tanulási nehézsége van, ha éjjel nappal gyakorolna sem menne neki, egyszerűen ilyen szintre nem képes, ahogy az enyém sem lesz országos bajnok, mert az már magasabb szint, nem elég tehetséges hozzá.
márc. 31. 20:17
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

De akkor már 2-3 évesen megoldott magától magas szintű matematikai példákat? Mert az, hogy magától zseni, ezt jelenti, hogy 0 magyarázattal azonnal megérti babakorától.


Szerintem pont a sport nem hasonló. Ott jön be a tehetség. Ezek a reál dolgok szimpla gyakorlás. Lehet hogy van egy alap ügyessége, de ehhez le kell ülnie gyakorolni is.

ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt valaki értéktelenít, az épp te vagy, és nem is látod be.
ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező igazából azt akarja hallani a másik anya szájából, hogy őt fényezze, amiért ilyen szuper tehetséget örökített a gyerekére. Hisz van az az állítás, hogy a gyerek az anyja intelligenciáját örökli. Így hát a kérdező a kivételes, a gyerek meg örökölte, ami nem a gyerek érdeme.

Azzal, ha a másik anyuka a gyakorlással, szorgalommal, akármivel társítja ezt, azzal a kérdezőt fosztja meg attól, hogy kivételesnek érezze magát.

ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

21. válaszoló vagyok, a többszörös bajnok gyerek édesanyja.

Kapaszkodj meg kérdező: a gyerekem országos matek és infó versenyeken is többször dobogós volt már… és ezzel együtt gondolom, amit…

(Meg kicsit off: de azt is, hogy a kiváló sport és kiváló tanulmány, esetleg rendszeres zenetanulás is egymást tudja erősíteni, ez már régóta bizonyított.)


…könyörgöm, nem tudományos szintű matek ez még felsőben vagy gimiben sem… és nem, egyáltalán nem tudok egyetérteni azzal (banki adatelemzőként, tehát “kicsit” közel a matekhoz most is), hogy ez a szintű matek is veleszületett intelligencia következménye lenne.

Ha igaz ez, akkor tényleg képes lennél a 60-70-es években középosztálybeli amerikai fehér gyerekekre validált iq tesztek alapján is kijelenteni, hogy a te rasszod, te genetikád felsőbbrendű pl az enyémnél ? Ez nem kicsit szűklátókörű…


Egy ilyen kisiskolás versenyen sokkal inkább döntő az otthonról hozott minta (problémamegoldásra, lényeglátásra, szövegértésre, “adatvizualizációra”- tágabb értelemben véve az otthon látott minta, ahol apa-anya pl olvas, türelmesen elmagyaráz, depláne nyugodt, élhető körülmények és források vannak a tanuláshoz, eszközökhöz stb, a környezet példát mutat pl részegeskedés helyett stb.)- igen kevés köze van a veleszületettekhez, a tanult-szocializációs környezethez jóval több, akárcsak egész életünk során.


…és de a sport is (hátunk mögött sok országos és nemzetközi eredménnyel bátran mondhatom): motiváció, gyakorlás inkább… hacsak nincs nyilvánvalóan nem odaillő alkati felállás (pl gerincferdülés, kóros elhízás stb. De ezt pár év próbálkozás után lelkiismeretes sportszakember azért közlina gyerekkel-szülőkkel, ha az elmaradó eredmények nem lennének elegendőek), akkor nem attól lesz bajnok egy gyerek, mert 2 cm-rel hosszabb a lába, hanem mert 4 éves korától minden áldott nap órákat edz és egy ebben őt támogató, a “keze alá dolgozó”, őt normálisan etető stb. Családi háttér egészíti ki az edzők munkáját és tartja magas szinten a gyerekben a motivációt és az akarást.


Különösen technikai vagy küzdősportoknál gondolhatná azt az ember, hogy ááá neki könnyű, mert pl hosszabb a lába és lazábbak az izületei, így könnyen rúg pörögve köríveset… hát nem… van az országban többszáz (!) nagyon hasonlóan jó genetikával megáldott, nagyon akaró, nagyon elkötelezett gyerek… az fog kiemelkedni (a pillanatnyi szerencsefaktoron túl) a tömegből, ahol VALÓDI csapatszintű támogatást kap a családtól és az edzői teamtől. MINDEN SPORTBAN, minden zenében és minden tudományos előmenetelben.


Meggyőződéssel hiszem és tapasztalom, hogy annak az anyukának a gyereke, akit te itt a kommentben lenézel, megszólsz, boldogabb, sikeresebb és élethosszig eredményesebb ember lehet, mert ott a szülő egy jobb attitűddel támogatja a haladását, mint a te gyereked, aki szerinted a te kromoszómáid miatt jobb másoknál :D


Nem attól jutott tovább a te gyereked, mert nagyobb a matek génje, mert nincs olyan… most jobb, mert esetleg pl kedvezőbb mintákat hoz otthonról, amiből perpill jobban megél, mint a másik.

Légy azonban nyugodt: a szorgalmasan gyakorló gyereknek biztosabb alapjai lesznek a magasabb szintű matekhoz, mert “sajnos” deriválni már tényleg nem lehet genetikából :D és majd itt fog köröket ráverni esetleg a te drága gyermekedre. A tiédnek meg közben egyszer (mint mindenki másnak is!) elfogy a “megélünk belőle” eszköztár, de te istenítsd nyugodtan tovább őt és magadat is a génekkel, csak nagyon kérlek ne döngöld majd földbe, ha egyszercsak arra eszmélsz, hogy kifújt a nagy genetikus tudás, mert akkor szerencsétlennek még az önbizalma is odalesz- miattad.


…meg kellene nézni majd ezt egy 20 év után, hogy a korrepetálós-gyakorlós kisfiú mennyivel áll biztosabb alapokon, mint aki a gyerekét a genetikájával fényezi :D

Igen, lehet, hogy nem lesz matematika professzor (a tiéd sem biztos!), de egy biztos alapokon nyugvó, széles körű, gyakorlással, támogató attitűddel felvértezett magabiztos tudással meglesz az általános életben.

Akit meg kisgyereknek is ajnároznak, piedesztálra pakolnak érdemtelenül (ugye a te génjeid, tudjuk, szóval csóri gyereknek ez sem saját know how :D), az majd pislog nagyokat, mikor arcba csap a valóság, hogy neeeeem, nem a világ közepe sajnos akkor sem, ha anyuci mindenkit kioszt a kerületi matekverseny meg a sulis házi szavalóverseny után arról, hogy mert bezzeg az ő családjukban ez természetes és mindenki ALAPBÓL ILYEN OKOS :)



Üdv: egy nem tiszta árja europid rasszú bajnok gyerek édesanyja, aki ezúton is gratulál az általad lenézett másik srác családjának, hogy esetleg egy kisebb kezdeti deficitet olyan szépen le tudtak eddig is dolgozni alázattal, gyakorlással, hogy a szent genetika mögött magabiztosan zárkóznak, majd egyetem után fordul a kocka a való életben, életrevalóságban :)

Ezerszer inkább választanánk barátnak, társnak, kollegának, jó ismerősnek is olyan embereket, családot, aki(K) nem nyert(ek)öröklött génállománnyal matekversenyt kisiskolásként, de legalább jó ember, szorgalmas, jó értelemben vett alázatos a tanulással és nem egy felfuvalkodott, felsőbbrendű anya álmait kell megvalósítani azon az áron is, hogy másokat a sárba nyomnak…

…kedves kérdező, szeresd a fiad, légy rá büszke, ennyi bőven elég mindenhez- attól nem lesz eredményesebb, ha a versenytársait, ellenfeleit blamálod.

ápr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
83%
Ha ez benned ekkora vihart okozott - lehet, hogy részéről ártalmatlan megjegyzés volt, te értéktelenítést/irigységet látsz benne - akkor ott helyben kellett volna leütnöd a labdát, így utólag visszatérni a beszélgetésre, és "helyre tenni az anyukát" gáz. A saját gyerekednek meg senki sem tiltja meg, hogy azt mondd, amit érzel.
ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
21-34es válaszolóval teljesen egyetértek. Én a gyerek oldalról tudok írni, mert én voltam az a kis tipikus "bezzeg gyerek". A jó tanuló, jó sportoló díjas, 8év kitűnő bizonyítványért kitüntetett, szertornász lány. Tudod mi volt degradáló? Amit te mondasz, hogy genetika. Ezzel semmisség tették szóban azt, amit belefektettem abba, hogy elérjem azt amit elértem. Utáltam már gyerekként is, amikor azt mondták "jóó hát aki tehetséges annak könnyű", nem, nem volt. Nyilván voltak olyan adottságaim, amik jól jöttek hozzá, egy egészséges, tornára alkalmas test és az, hogy nem voltak tanulási gondjaim (plusz könnyen tanultam, nem kellett vért izzadnom vele), egy olyan családom aki támogat, egy szuper edzőm, remek tanáraim. De rengeteg munka volt mögötte, rengeteg edzés, lemondás (maradtam ki osztálybuliból, mert szombat hajnalban versenyre indultam, péntek este már pihennem kellett a másnapra), tanulás a kocsiban, buszon, mert ugyan úgy készülnöm kellett, hiába volt versenyem, edzőtáborom. Az lehúzás, ha csak legyintenek, hogy genetika... Mert nem az. Ha nem tanulok nem lettem volna kitűnő, ha nem edzek nem jutok el a versenyekre. Ezt már kisiskolás koroban éreztem, hogyha nem teszek bele elég munkát és alázatot, akkor hiába a jó testalkat és a könnyen fogó agy, nem lesz igazi eredménye.
ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána a többszörös intelligenciának, és a differenciálás elvének.

Meg annak, hogy lehet, hogy alapvetően jó valamelyikből, de azt lehet tovább is fejleszteni. Nem kell hátradőlni, és veregetni a vállad, mert hamar elveszik az előnye. Ugyanis egy csomó dolog a, szorgalmon múlik.

ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!