Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valamiben ügyesebb a...

Ha valamiben ügyesebb a gyereked és más azt mondaná, azért, mert sokat gyakorol, szólnál érte?

Figyelt kérdés
Egyszerűen okosabbnak, tehetségesebbnek született ezen a téren, neki ez könnyebben megy és nem tudják behozni mások "sok gyakorlással", ő sem így "érte el". A másik anyuka nem akarja ezt mondani a gyerekének, hogy te nem születtél olyan okosnak.. viszont ettől az enyém "rosszabbnak tűnik". Az enyémnél is vannak okosabbak, én megmondtam neki, hogy ők úgy születtek. Van, aki magasabbnak születik, másnak jobb a logikai érzéke. Lekezelőnek érzem a megjegyzést, szóljak érte holnap? Matekverseny eredménynél merült fel. A gyerekének amúgy tanulási nehézsége van, ha éjjel nappal gyakorolna sem menne neki, egyszerűen ilyen szintre nem képes, ahogy az enyém sem lesz országos bajnok, mert az már magasabb szint, nem elég tehetséges hozzá.
márc. 31. 20:17
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólnék. Lehet neked is egy véleményed, meg másnak is. Nekem ez a f*sz méregetés (már bocsánat) alapból nem fér bele. Hányok tőle, hogy gyerekeket kell méricskélni, versenyeztetni, stb.

Idővel minden gyerek érezni fogja mi az amiben tehetséges és mi az, amit gyakorolhat orrba-szájba, akkor sem lesz jó benne. Gyerekek. Próbáljanak ki minél több mindent, legyen hozzá motivációja és kitartása. Ezek ennyiről szólnak, semmi másról. Ki a bánatos úristent érdekel, hogy született tehetség és/vagy sokat gyakorol-e? Már rajtad kívül, mert téged látom hogy nagyon érdekel.

márc. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
95%

Jaj istenem, anno alsóban a legjobb barátnőm anyja volt ilyen, mint te.


Minden év végén a kitűnőket név szerint kihívták az évzárón, kaptak filléres jutalomkönyvet, meg egy kézfogást az igazgatóval. Én mindig a szólítottak között voltam, legjobb barátnőm hol igen, hol nem. Mikor nem, akkor az anyja az enyémnek puffogott, hogy mégis miben vagyok én jobb, mint az ő gyereke, nem is érti ezt és olyankor tuti, hogy egész nyáron nem hallottunk felőlük. :D

márc. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát holnap semmiképpen se szóljál, mert tavaszi szünet van meg húsvét hétfő. Máskor se szólj. Lehet, hogy csak inspirálni akarta a gyerekét, hogy többet gyakoroljon, nem a tiédet lehúzni. Ha tehetséges valamiben a gyereked, akkor meg gyakoroljon, különben nem tudja kiaknázni. Te tudod, hogy ügyes ebben (matek?) oké, dicsérd meg, ugyanakkor a gyakorlásra is biztasd, nincs abban semmi rossz. A másik anyukával meg ne kezdj összehasonlításba, hogy kinek a gyereke miben jobb, a sajátodra koncentrálj, örülj neki, úgy dicséred te is, ahogy akarod.
márc. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
94%
Nem, én eleve el sem gondolnék ezen, hogy nekem ez baj, amiért mondta. Szerintem te is hagyd annyiban. Inkább azt a kérdést tedd fel magadnak, miért esett ez ennyire rosszul. Nem megbántani akarlak, csak ez olyan irracionális. Lehet van valami régi traumád, ami ezt a rossz érzést okozza, nálam is volt már ilyen. Az a jó hír, hogy amint rájössz, hogy mi miatt érzel így (pl saját kislány korodban valami történt veled), egyből sokkal könnyebb lesz.
márc. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
86%

Te most megint az a csaj vagy, akinek a 9 évese nem akarja felhúzni a zoknit, meg hogy érd el, hogy ne labdaázzon a szobában, úgy, hogy nem veszed el a labdát, meg egyéb piszlicsáré baromságok?

Semmit ne mondj a másik szülőnek, a saját neveléseddel foglalkozzál, van neked azzal is elég bajod.

ápr. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
95%

Aki ebben a kérdésben lekezelő, az TE vagy.

Lehet, hogy a gyereked tehetséges, de simán lehet nála jobb bárki, aki elég időt szán a gyakorlásra. Nem egy tehetséges gyereket láttam lecsúszni az életben azért, mert belekényelmesedtek abba, hogy ők “a tehetségesek”, és nem kell plusz munkát beletenniük a sikerbe. Aztán jött a nagy koppanás, hogy az élet nem csak iskolai matek versenyből áll, és tenni is kell a sikerért, mert kemény munkával bárki lehet eredményes.

Így lett a 13 éven át kitűnő tanuló plázás ruhabolti lótifuti, mert elhitte, hogy neki nem kell továbbtanulni, ő okos, és egy érettségivel szuper munkát találhat.

Vagy egy másik, aki általánosban végig kitűnő volt, elment elit gimibe, és tepert a négyesért, mert ott nem volt elég “a tehetség”, hiszen mindenki az volt, és sokkal magasabb volt az elvárás.

ápr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
90%

válasz

hát igen a tehetség mellé kell a gyakorlás is

és amúgy a gyerek meg örül h a szorgalma meghozta a eredményt

a tied miért nem gyakorolt otthon? lusta?

ápr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

A szorgalom és a gyakorlás fontosabb, mint a tehetség. A "jó vagy, mert így születtél" állapotba belekényelmesedsz, nem tanulsz meg tenni, majd amikor kevés lesz a "veled született" képesség, akkor mentális mélypontra süllyedsz, mert azt érzed, hogy változtatni nem tudsz, te erre a szrra születtél.

Valójában az "ilyennek születtél" magyarázat addig tesz boldoggá, amíg gyakorlás nélkül is jó vagy, utána csak mérgezi a lelket, mert akkor már a tehetetlenséget jelenti.

Kérdező, itt igazából te csinálod rosszul a dolgokat.

ápr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én letojnám, hogy mit mond más anyuka.
ápr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
"A másik anyuka nem akarja ezt mondani a gyerekének, hogy te nem születtél olyan okosnak.." még szerencse, ilyet nem mondunk gyereknek. Tanulási nehézséges gyereknek jó motiváció lehet, hogyha sokat gyakorol, jár fejlesztésekre akkor ő is elérHET a mostaninál jobb eredményeket. Mert rengeteget számít a szorgalom és az akarat is. A tehetség és az "okosság" önmagában semmit sem ér, elevickél vele egy darabig, de folyamatos tanulás és önképzés nélkül nem lesz hosszútávú eredmény. Még akkor sem, ha egy isten adta zseni! Igaz ez tanulásra, sportra, mindenre. Ezzel nem a te gyereked húzza le. Aki tehetséges az könnyebben és gyorsabban sajátítja el az adott dolgot, de nem magától jön, ha nem tanul, nem gyakorol, nem edz akkor ahogy nehezedik megette a fene a tehetséget, mert nem kész tudással született. Ha nem tanul akkor megragad, ha tanul és gyakorol akkor fejlődik és ha tényleg tehetséges is akkor eljut magasabb szintre benne.
ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!