Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valamiben ügyesebb a...

Ha valamiben ügyesebb a gyereked és más azt mondaná, azért, mert sokat gyakorol, szólnál érte?

Figyelt kérdés
Egyszerűen okosabbnak, tehetségesebbnek született ezen a téren, neki ez könnyebben megy és nem tudják behozni mások "sok gyakorlással", ő sem így "érte el". A másik anyuka nem akarja ezt mondani a gyerekének, hogy te nem születtél olyan okosnak.. viszont ettől az enyém "rosszabbnak tűnik". Az enyémnél is vannak okosabbak, én megmondtam neki, hogy ők úgy születtek. Van, aki magasabbnak születik, másnak jobb a logikai érzéke. Lekezelőnek érzem a megjegyzést, szóljak érte holnap? Matekverseny eredménynél merült fel. A gyerekének amúgy tanulási nehézsége van, ha éjjel nappal gyakorolna sem menne neki, egyszerűen ilyen szintre nem képes, ahogy az enyém sem lesz országos bajnok, mert az már magasabb szint, nem elég tehetséges hozzá.
márc. 31. 20:17
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Többszörös országos bajnok a fiam valamiben, sokszor halljuk versenyek után, hogy “nézd xy-t, ha te is ennyit gyakorolnál, ott lennél te is, ahol ő”- mi ezt udvariasan megköszönjük vagy mosolygunk. Eszembe nem jutna még ezen is féltékenykedni meg beszólni, pedig még az is lehet, hogy valóban kell egy adag tehetség, ne adja ég adott pillanatban szerencse vagy épp egy jó passz egy versenyen.


…és kapaszkodj meg: soha, de soha nem mertbezzegeznék a bajnok gyereknek, hogy nézd meg a béna Ödönkét, te mennyivel jobb vagy nála- rettenetesen káros és romboló ez akkor is, ha történetesen a te gyereked nyakában van az érem… mert nagyképűséget, felsőbbrendűséget tanul el tőled, mást nemigen.

Bármiben bajnok valaki, nem árt, ha büszke a munkájára, szorgalmára, hálás a jó sorsának a kapott tehetségért, de megfelelően alázatos is és becsületes, kedves minden ellenfelével…mert mindenkinél lehet jobb is és egy tudományos vagy zenei vagy sportkarrierben is lesz kudarc is bőven, nemcsak éremeső… csak az a nem mindegy, hogy a ma bajnokát lesz-e majd, aki barátságosan hátbaveregesse vigasztalásul, mert ő is vagy a drőga jó szülei is tudtak becsülettel lenni a versenytársakkal vagy megküzdhet egyedül a vereséggel, mert olyan a jelleme, amilyen vagy a drága anyja vadít el mellőle mindenkit…

ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Nem a gyerekének mondta, velem beszélgetett, a gyerekek kb 5 méterre voltak.


Az intelligencia jelentős részével születik az ember, minimálisan alakul, ez kb olyan, mint a magasság, nem olyan, ami gyakorlás során nagyot tud változni. Nem mondhatod valakinek, hogy nyújtózkodjon, akkor majd ő is két méter magas lesz, mert egyszerűen nem igaz.. Ez nem lexikális tudás, hanem logikai érzék. Egyébként meg a gyerek sokkal többet "készül", mert jár korrepre, meg nyáron tanulnak vele, meg ilyenek. Mi egyszerűen másfajta feladatot csinálunk, mert nem kell begyakoroltatni olyanokat 50 típusfeladattal, hogy hány zoknit húzzunk ki, hogy biztosan legyen közte piros.. ez a logika, ez gyakorlás során nem fog fejlődni, ezzel születik az ember, ki jobbal, ki kevesebbel, és van, akinek nem fog menni akkor sem, ha egész életében gyakorolja. Semmi gond, ha elismerjük, hogy van, aki más képességekkel született, ÉN IS mondom a gyereknek, hogy nem lesz országos bajnok, mert nem zseni, de azt, amije van, nem lehet lekezelni és eltüntetni a vele született adottságát, a kétméteresnek sem mondod, hogy "csak azért vagy két méter, mert sokat nyújtózkodtál" meg hogy ne bízd el magad, mert vannak magasabb emberek is. Attól a két méter még két méter és nem átlagos és had örüljön már a saját értékének attól, hogy vannak 160 centis nők is meg 130 centisek is. Főleg, hogy ugye még csak nem is mi hoztuk fel, hanem rákérdeztek. Csak azért, hogy leszólják az embert, mert jól ment.

ápr. 2. 08:50
 23/37 A kérdező kommentje:

21es, ti sportoltok gondolom.


Az intelligencia nem olyan, amit gyakorolt, amiben fejlődni fog, nem igényel kitartást, befektetett munkát.. Olyan mint a magasság, a hajszín, az ujjai hossza, rassz, ezzel születik, van és kész, minimálisan változik csak, de nem tudja elveszteni sem, nem kell tennie semmit érte, hogy maradjon, egyszerűen használja, amit a természettől kapott. És ez jó dolog, örülhet neki és más nem fogja tudni elérni "sok gyakorlással", mint valami sportnál.

ápr. 2. 08:57
 24/37 anonim ***** válasza:
80%
26# Azért egy matek fejleszthető dolog kérdező. Vagy már 2 évesen másodfokú egyenleteket oldott meg? Mert ez a tehetség és zsenialitás maximum. Ehhez nem kell születni.:D Rengetegen jókat írtak, de el se gondolkozol. És nem szólnék a másik szülőnek, te jössz ki jogosan marhának a hülyeségeddel. Mindenki úgy neveli a sajátját ahogy akarja, ő se szól neked, hogy ne mondj hülyeséget a fiadnak.
ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként pont a hangszer vagy sportban való ügyesség, ami szerintem tehetség. Zongoristánál amikor hallás után játszanak el valamit, stb. Tanulható egy szinten, de erre születni kell. Vagy az éneklés. Na de a matek..:D Az analfabéta osztálytársam felhozta olyan szintre egyedül, hogy matek szakra ment. Ne ferdíts kérdező.
ápr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkori magas intelligencia nem jelenti azt, hogy felnőttként is kiemelkedő lesz. Az IQ szintet az adott korosztályhoz képest határozzák meg.

Ezért a 9 évesen még 195-ös IQ-val rendelkező csodagyerek felnőttként már nem lesz kiemelkedő, sőt, az emberi kapcsolatokban is hátrányban van, mert nem lehetett gyerek. Lásd: Szász Marci.

Szóval ez sokkal több tényezőtől függ, mint a "veleszületett intelligencia".

ápr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
80%

Matek: világ életemben rossz voltam matekból, nem is gyakoroltam. aztán a lányom iskolába került.

Minden nap gyakorolt, néztem a házit, online oktatáskor én csináltam vele a feladatokat.

És képzeld el, megértettem a matekot.

Iskolás koromban csupa csak annyit kellett volna tennem, hogy gyakorlom, nem hajitom be a könyveket a sarokba.

Szóval igen, a gyereked attol lesz egyre ügyesebb ha gyakorol.

Igaza van az anyukának, a gyakorlat teszi a mestert ugyebár.Vagy nem?

ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy te olyannak tulajdonítod a gyereked érdemeit, ami nem rajta múlt: genetika. Ezzel nem is őt dicséred, sőt. Inkább magadat és az apját, mert tőletek örökölte, mármint szerinted.

A gyereknek sokkal jobbat tennél, ha azt erősítenéd benne, hogy magának köszönheti a sikereit. És hogy érdemes gyakorolni, fejlődni. Talán azért nem tetszik, hogy a gyakorlással jönnek más anyukák, mert ezzel úgy érzed, elveszik a te érdemeidet, azaz, hogy te adtad a genetikáját.


Ez olyan, mintha egy kosarazó gyereknek azt mondaná az anyja, nem te vagy ügyes kosaras, csak mivel apád és én is magasak vagyunk, te is alkatilag jó lettél kosarasnak.

ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy te olyannak tulajdonítod a gyereked érdemeit, ami nem rajta múlt: genetika."

Ez miért baj? Nyilván, ha különböző színű szemei lennének, akkor is megdicsérném, hogy milyen különleges és örüljön neki, ritka és klassz. Mint az iqja. Ez nem azt jelenti, hogy más érdeme nincs, csak, hogy ez is van. Az sem nagyon érdekel, ha mondjuk vörös haja lenne babának és besötétedne gyerekkorára. Nem kell, hogy életében maradjon, most örüljön neki. Nem csak elért dolgoknak lehet örülni és nem csak örökké maradóknak. Az is különleges, ha egy kisbaba hatalmas hajkoronával születik, a kopasz babák anyukái hiába kicsinylik le, attól az még csodás. Hiába hullik ki, klassz. Ő most okosabb másoknál, ez is klassz, akkor is, ha semmit sem tett érte és vagy elmúlik idővel. Nem kellene leszólni és értékteleníteni, mert vannak nála jobbak, attól ő még különleges ebben, tehetségesnek született és nem mindenki születik ilyennek. Ez nem azt jelenti, hogy más nem lehet tehetséges ebben másban, vagy az a másik tehetség kevesebbet ér, de attól még az övé is értékes és nem lehet behozni "gyakorlással", hanem születés kérdése. És ez nem "iskolai matek", tényleg csak a logikai érzéke jobb másoknál, de az sokkal és ezt épp matekversenyen mérik fel.

A kosarazós példa amúgy hasonló, de ott van hozzáadott érték pluszban, rendszeres gyakorlás, megfelelő edző, táplálkozás, szabályok ismerete, taktikák.. ezért írtam a magasságot sport helyett, az csak van magától. Egyszerűen gyorsabban megért bonyolultabb dolgokat magától másoknál. És ez jó, nem tudják mások elérni gyakorlással, akármennyire fáj is és ez is érték, vele születik és örülhet neki.

ápr. 2. 10:53
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, neked kivizsgálásra van szükséged! Kezdj el felnőttként élni és ne versengő gyerekek módjára. Nagyon gáz gondolkodásod van. Számomra undoritó, hogy más gyereket aláznál meg azért, hogy a tied kitünjön a többi közül. Lelki problémákat akarnál a másiknak? Vagy mi a szándékod ezzel?
ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!