Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szeretem a munkám de...

Nagyon szeretem a munkám de lassan gyermeket is vállalnék, de félek. Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném megkérdezni,hogy amennyiben szeretem nagyon a munkám, jó a fizetésem is, jó a csapat akkor hogy engedhetném el az attól való félelmem,hogy elveszítem ezt a munkát ha terhes leszek? Szeretnénk már babát de így én nagyon hezitálok. 28 éves vagyok egyébként, nagyon hiányozna a munka is de leginkább attól félek,hogy mást találnak helyettem. A baba fél éves kora után vissza is mehetnék dolgozni, és a babám is velem lehetne. Mit gondoltok erről?

2023. szept. 18. 22:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan lehetne veled a babád munka közben?
2023. szept. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem vagy próbaidős, határozatlan a munkaviszonyod, akkor véd a munka törvénykönyve.

Azaz, ha bejelented, hogy terhes vagy nem tudnak kirúgni.

Amennyiben meg vannak veled elégedve, akkor vissza fognak várni. Kötelesek is visszavenni! Ha viszont jobban beválik az, akit ideiglenesen felvettek a helyedre, akkor úgyis ő marad, téged pedig kitesznek valami mondvacsinált indokkal és ez ellen nem tudsz mit tenni! Bármelyik munkahelyen megtörténhet, bárkivel.

Az élet ilyen. Hülyeség lenne emiatt nem gyereketvállalni!

2023. szept. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Akkor így jártál. Mindenki pótolható.
2023. szept. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Úgy, hogy veled van a fél éves babád, nem lehet dolgozni. Ugyanúgy biztos nem, mint baba nélkül. Ezt felejtsd is el, nem kivitelezhető. Ha ennyire fontos neked ez a munka, várj még 1-2 évet.
2023. szept. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha gyereket jobban szeretnél, mint ahogy most a munkád, AKKOR vállalj csak!

Gyereket nem lehet félszívvel.

2023. szept. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatónak vissza kell vennie, de nem kötelező a helyettesedet kitenniük, hogy ugyanabba a székbe ülhess vissza. Sőt, nagyon sok esetben valami random pozícióba térhet vissza a gyeses anyuka és kezdheti újra a ranglétrát. Ha sajnálod a mostani munkát és csapatot, akkor még ne szülj.

Az pedig elképzelhetetlen, hogy féléves baba jelenlétében tudj ugyanolyan odaadással dolgozni, mint előtte. A figyelmed megoszlik, a baba születése után pedig tapasztalod majd azt a ragaszkodást, ami miatt elkalandozol és folyton a baba igényeit lesed, szeretgetnéd. Akiben ez nincs meg olyan erősen, vagy rákényszerül, az fél évesen beadja bölcsibe. De nagyon nagyon titka esetben tartja maga mellett egész nap a babát, hogy aztán ne foglalkozzon vele a munka, csapatmegbeszélések, stb. miatt.

2023. szept. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én elbuktam a szeretett munkám a gyerekvállalással, mert sajnos nem összeegyeztethető a munkaidőm a bölcsivel, meg úgy eleve nem fér bele hogy egész nap nem vagyok a gyerekkel. Még gyeden vagyok de már gyászolom el a munkahelyem, nem tudom mi lesz helyette. Szomorú de ez van.
2023. szept. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

Baba mellől nem tudsz dolgozni (főleg első baba mellől, nekem van férfi kollégám, aki heti egy napot vigyázott az 5. babájára és nem is tudtunk róla hónapokig), mert nincs meg a kellő rutinod, a gyerekek pár hetente másképp viselkednek, nem fogsz tudni otthon olyan rutint kialakítani, amivel tudsz tervezni. Ez így egy 4 hónapos baba mellől elég biztosan látom.



Bébiszitter 350-500 ezer, aszerint, hogy hol laksz 8 órára tuti van + te oldod meg az étkezéseket, amíg nálad van.


Bölcsikbe elvileg beveszik fél évesen, gyakorlatilag nem vagy rászoruló (gyerekét egyedül nevelő/létminimum környékén élő). Nálunk az első időpont egy éves kor után az első szeptember, ami a beszoktatás miatt október vagy november eleje is lehet. (Én is filózom rajta, hogy visszamegyek fél éves baba mellől, de kilenc hónapos mellől tuti, ezért körbejártam a témát).


Magán bölcsi egy éves kor alatt nem is vállal nálunk babát.


Viszont amiben én kellemesen csalódtam, hogy a főnököm vár vissza szeretettel, miután őszintén rákérdeztem nála, hogy mi lenne, ha ez lenne, annyi, hogy nálunk nagyobb a csapat, van is fluktuáció, úgyhogy egyeztessünk, hogy mikor akarok visszamenni és igyekszik úgy szervezni.


Viszont ami pozitívum, hogy akkora hormonlöketet kapsz, hogy nem nagyon fog érdekelni a gyereken kívül semmi, szóval az sem, ha nem annyira vesznek fel.


Én azt mérlegelném, hogy 1) pár év múlva jobb lesz-e ha elmész kevésbé vesznek fel valakit helyetted? Vezető leszel vagy miért érné meg várni 2) nem tudsz-e utána másik munkát keresni? Ez a csapat/hely annyival jobb, mint máshol?

2023. szept. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Jó munkahelyet lehet találni bármikor, de ha a baba csak nehezen jön össze, akkor lehet, hogy bánni fogod az “elpazarolt” éveket, amit a próbálkozás helyett munkával töltöttél. A karriered pedig onnan folytatod x idő után, ahol abbahagytad, akár most vállalat gyereket, akár 2 év múlva.
2023. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
No, merre vagy kérdező? Nem erre számítottál?
2023. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!