Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szeretem a munkám de...

Nagyon szeretem a munkám de lassan gyermeket is vállalnék, de félek. Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném megkérdezni,hogy amennyiben szeretem nagyon a munkám, jó a fizetésem is, jó a csapat akkor hogy engedhetném el az attól való félelmem,hogy elveszítem ezt a munkát ha terhes leszek? Szeretnénk már babát de így én nagyon hezitálok. 28 éves vagyok egyébként, nagyon hiányozna a munka is de leginkább attól félek,hogy mást találnak helyettem. A baba fél éves kora után vissza is mehetnék dolgozni, és a babám is velem lehetne. Mit gondoltok erről?

2023. szept. 18. 22:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
Szia. A kérdés az, melyiket szeretnéd jobban? A gyermekedet, vagy a munkahelyedet. Ha a gyermekedet, az a jó, ha az édesanya minél tovább neveli otthon a gyermekét, gyermekeit. Ha a munkádat és vállalsz gyermeket, könnyen "kulcsos"-nak, kallódónak, bandázónak, és elképzelhető, hogy mi minden rossznak teszed ki őt,őket. Sok ilyen gyermeki életútról olvastam. És olyanokról is, hogy az édesanya nagyon sok mindennel megajándékozta gyermekét, de sajátmagát a munkahelyének adta. Mikor fölserdült a gyermeke, az édesanyja szemére vetette, az ajándékaid helyett rád lett volna szükségem. Kívánom, hogy jól dönts.
2023. szept. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

#11 Ne szívassuk már magunkat ezzel, több gyereket ismertem, akik úgy kallódtak el, hogy az anyuk háztartásbeli volt. Fizetős suliba jártam és ott divat volt az anyukáknak otthon lenni, az apa szeretőt tartott, a gyerek meg 12 évesen már pálinkát ivott, 14 évesen cigizett, 16 évesen már füves cigizett és csak a szülei befolyása miatt nem ítélték el drogterjesztésért.


A másik irányból meg nem lett minden, az ötvenes években született ember “elkallódott”, pedig akkor 3 hónaposan adták be őket bölcsibe. Foglalkozni kell a gyerekekkel, meg HA KIEGYENSÚLYOZOTT az anya, akkor jó, ha otthon marad a gyerekkel (de pl. ha az anyának nincs gimnáziumi végzettsége, akkor hátrányos a gyerek intelligenciájára, ha otthon marad vele). De most komolyan nem értem miért kell valakinek azt nyomni, aki láthatóan frusztrált lenne tőle, ha otthon marad három évet, hogy mindent feladva maradjon otthon, mert csak akkor lesz jó anya.


A gyerek is jobban jár egy kiegyensúlyozott anyával és bölcsődei nevelőkkel (bébiszitterrel), mint egy depresszív anyával, akivel össze van zárva három évet.


Nem gondolom, hogy a magyar módszer, hogy ennyit otthon vagyunk, annyira szükséges lenne, mert máshol ahol rövidebb ideig vannak otthon az anyák, kevesebb a depressziós…

2023. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem még nem kéne gyereket vállalnod, most a munka fontosabb neked és ezzel semmi baj sincs. Bőven ráérsz még, majd akkor vállalj, ha már nem lesznek ilyen gondolataid.
2023. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Iskoláskorban is az a legjobb a gyerekeknek, ha otthon oktatja az édesanyjuk. Ez az otthonoktatás. Amerikában ez nagyon megy, de más országokban is. Tapasztalatok és tesztek szerint ezek a gyerekek életrevalóbbak mint az iskolában tanulók. Ennek ellenére Magyarországon nemrégen betiltották az otthonoktatást.
2023. dec. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerződtetni kell egy dadust aki nálatok lakik és 7/24 ben a kicsivel van - helyetted.

Az elkövetkező 20 évben.

2023. dec. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha fél évet nem vár a munkáltató rád, akkor annyit is ér a bőröd. Dontsd el, gyereket szeretnél, vagy dolgozni!?
2023. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!