Szerintetek hány éves korig egészséges legózni?
Van ismerősöm, akinek a lakásában Lego szoba van. Külön 13 nem erre fenntartva.
Semmi baj ezzel,ez ugyanolyan hobbi mint a hímzés, varrás, festés vagy bármi hasonló. Én puzzleozni szoktam, imádom, külön arzenálom van. Amit kirakok azt részekre bontva a dobozában tárolom.
Igen, sok felnőtt is szívesen legózik. Szerinted ezt a gyerekének veszi az ember?
Építeni, modellezni legóból felnőttek is simán szoktak (nyilván az, akit ez érdekel).
Építeni egy autót, és aztán brümmögni, ahogy tologatod, vagy építeni egy babaházat és babázni benne, na az valóban véget szokott érni 8-10 éves korban. Legalábbis általában.
Életem első legoját bátyámmal és apámmal rajtuk össze, kb már 27 éves voltam. Lehetett vele kis korongokat kilőni. Ott lövöldöztük egymást. 🤣
2.legózásom már 31 évesen volt, az akkor 35 éves férjemmel együtt csináltuk.
Az jármű volt, szerepjátékoztunk vele.
Alapvetően olyan, mint a puzzle, sajnos az is kimaradt a kiskoromból, és így felnőtt fejjel szoktam kirakózni. Férjem meg imádta, amikor fa modellt vettem neki, amit neki kellett összerakni.
Férjem még a gyerek duplojával is eljátszik, pedig az aztán tényleg kisgyerekeknek való. A lego szakasz szerintem örökké fog tartani.
Nem látom be mi vele a baj, én is szeretek építeni, tök kreatív játék. Előbb utóbb úgyis felnőnek, minek sürgetném, ráadásul ez még csak nem is káros.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!