Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért történik ez velünk?...

Miért történik ez velünk? Vannak sorstársak, akiknek hasonlóan szívás volt az első pár hét? Ti túlléptetek rajta?

Figyelt kérdés

Még nem két hónapos a babám, de már meghalt egy rokonom, egyet műteni kellett és elrontották az utógondozást (nem kapott vérhigítót és olyan gyógyszert kapott, amit nem kaphatott volna), egy másik rokonom gyógyszeres kezelésre és otthonápolásra szorul, nekem nem gyógyul a hegem rendesen, a férjemnek bejött egy olyan nagy feladat, amire egy éve várunk és nem lehet halasztani.


És minden ismerős azt kérdezi, hogy “és milyen babázni”? Hát… Minden héten sírok valami miatt, minden héten szorongok valami miatt.


Most foglaltam időpontot már pszichológushoz, de olyan jó lenne arról olvasni, hogy másnak is voltak a babán kívül egyéb problémái az első hetekben. Ha volt felújításod vagy bármi, meg tudod írni?


2023. aug. 23. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%

De ezek miért a te problémáid? Mármint, a leírásból arra következtetek, hogy nem túl közeli rokonokról van szó.

Az, hogy őket félrekezelik, miért "veled" történik?


Az utolsó kettő talán befolyásolná a kedélyállapotomat...

2023. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha vatandossag alatti is szamit. Mikor kiderult, hogy terhes vagyok, akkor diagnosztizaltak rakkal edesapamat. Most a felenel tartok, anyosomat bezartak a pszichiatriara, kezelhetetlen depresszioval (jelenleg elektrosokk terapiat alkalmaznak nala, mert semmilyen gyogyszer nem segit mar rajta) aposom pedig servmutet utan kapott egy gyomorfekelyt amibe majdnem belehalt.


Kozben probaljunk meg orulni, hogy gyerekunk lesz, ugy, hogy mindennap van valami zsenialis uj orvosi hir allapotromlassal kapcsolatosan. Szerencsere a kornyezeti es lelki dolgok mellett is szepen es egeszsegesen fejlodik a babank.

2023. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Szülés utáni baby blues hormon ingadozás miatt,ilyenkor túl érzékeny az ember,majd elmúlik.
2023. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#1 Egyenes ági rokonok. Amúgy még volt két másik megbetegedés a családban, amit nem írtam le, mert amúgy tényleg hihetetlennek tűnik, hogy mindenki ebben az időszakban lesz rákos és kell kezelni.
2023. aug. 24. 04:26
 5/18 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm, hogy megosztottad velem! Annyira sajnálom, hogy ezen kell keresztülmenned! Talán nem sokára túl lesztek rajta ti is!
2023. aug. 24. 04:31
 6/18 A kérdező kommentje:
#3 Te valamit rohadtul félreértettél, szerintem nagyszülő halálán “normális” sírni, ez nem baby blues. Ahogy talán azon is, hogy a szüleid is betegek, te alig aludtál, mert a baba átveszi a feszültséged és nem tudsz odamenni segíteni, mert “más dolgod van”, a rokonaid mind szomorúak és neked kell “tartani bennük a lelket” telefonon, meg babás képeket küldözgetni, hogy valami pozitív hír is legyen stb.
2023. aug. 24. 04:38
 7/18 anonim ***** válasza:
30%
Pont ez a lényeg, baby blues miatt meg nehezebben kezeli az ember az ilyet mint általában,hasonlít a szülés utani depresszióhoz. Letojnam a szomorú rokonokat,inkább felkelnék a gyerekhez. Basszus azzal kell foglalkozni ilyenkor aki él, nem azzal aki meghalt,bármilyen szörnyen is hangzik,de egy még nem 2 hónapost ápolni kell mindegy milyen szornyusegek érnek.
2023. aug. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

6, nagyon rosszul csinálod. Én is csináltam egy ideig, hogy anyám mindig mondta 'te vagy az egyetlen boldogságom, miattad élek' és ezzel akkora súlyt rakott rám, hogy nem igaz... Aztán eldöntöttem, hogy mostantól csak a gyerekem és a férjem lelki világáért leszek felelős, senki másért.


Persze, küldj nekik képeket, de neked most más emberrel kell foglalkoznod, ne arra pazarold az idődet, hogy másokat vígasztalsz.


Én így élek túl mindent. 🤷🏼‍♀️

2023. aug. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden szülést 2 halál követ a családban.

Bejött nálam is, tesóméknál is. Most a gyerekeimnél is.

1 rokon és egy szeretett ember meghal.


Mikor a fiam született, 10hetes terhes voltam, mikor meghalt a főnököm. Már ez sokkolt, mert nagyon jóban voltunk. Emellett aggódhattam, hogy mi lesz a munkámmal, ugyanis ketten vittük az irodát, nélküle nem tudtam egyedül folytatni. Így iszonyu sok stressz ért, hogy hiába dolgoztam x évet, nem kapok majd gyedet mert pont a végére szűnik meg a munkám.

Végül megoldódott, de annak az árán, hogy én vittem egyedül az irodát, ami hatalmas stressz volt szülésig. (38+6ig dolgoztam, 39+2re szültem).

Meglett a fiam, meghalt a nagymamám 2hónapos korában.


Aztán amikor lányommal voltam terhes, kb középidőben jártam, a főbérlőnk benyögte, hogy vagy költözzünk, vagy vegyük meg a házat. 1 hónapunk van rá.

Mivel szerettünk itt lakni, hova nem volt menni, a megvesszük mellett döntöttünk

Csak épp hiányzott 10milliónk hozzá. Iszonyú sok stressz mellett, rengeteg sírás után megoldottuk végül. Mire a kisasszony megszületett, mar a mienk volt a ház.

1hónapos volt, mikor meghalt egy gyerekkori jóbarátom, akivel a halála napjáig napi kapcsolatban voltam, mintha bátyám lett volna.

Mire felálltam ebből, meghalt a nagypapám.

2023. aug. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#8 ők is próbálnak erősek lenni és nem rám terhelni. Egyszerűen csak megszoktam, hogy abban a helyzetben, amiben vagyok már rég a fél családom engem vigasztalna, és ez nagyon hiányzik.
2023. aug. 24. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!