Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szívás ez? Szerintem az!

Nem szívás ez? Szerintem az!

Figyelt kérdés

Épp a minap beszéltünk egy nővel, és mondja hogy 8 évig dolgozott egy helyen az tönkrement, elküldték őket, jelentkezett egy másik cégnél, fel is vették, régóta babát szerettek volna de sakkoztak vele,hogy sem a céggel, sem nekik idővel ne legyen gond még.

fél éve volt ott, mikor kiderült, hogy sikerült nekik 6 hetes körüli, régóta várták. Nyilván annyira korán sem akart elmenni táppenzre mert bármi lehet még, de gyárról van szó, higitóval, és nehéz ládákkal dolgozunk, emelgetés, káros anyagok azok vannak bőven. Lényeg az, hogy mire elment volna táppénzre, innen is elkülték mert új és elküldések voltak, szerintetek nem szívás hogy így nem kap gyedet semmit,pedig volt állandó munkahelye 8 évig előtte?


2019. okt. 29. 20:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elküldték
2019. okt. 29. 20:27
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem küldhetnek el, ha jól értem már terhes voltàl amikor elküldtek és már próbaidő sem volt. Remélem nem írtàl alá közös megegyezést.
2019. okt. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Meg kell fellehetni. Vissza fogják állítani a jogviszonyát.
2019. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Ilyenkor, ha van ismerős vállalkozó, meg kell kérni, hogy jelentse be.

Valamint azt is megteheti, hogy az álláskeresési járadékot a szülés hónapjában igényli meg, így fog kapni gyedet.

2019. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Én is így jártam, 9 év munka után. Tudni kell, mit lehet tenni.

Innentől már nem csak magáért felel!

2019. okt. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha az elküldés pillanatában bizonyíthatóan terhes volt az illető, védett akkor is, ha nem jelemtettebe előtte és nem próbaidős. Mikor felmodtak neki, közölni kellett volna a terhesség tenyét és ennyi.
2019. okt. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos ő gondolom nem volt jártas ezekben az ügyekben, 6 hetes terhes volt mikor elküldték, pár hét lett volna táppénzig, alapvetően ez a pár hét míg dolgozott sem volt biztonságos számára egy ilyen környezetben, munka szempontjából, ráadásul igy megjárta.


Szerintem azt fogja csinálni, hogy pont a szülés időpontjára teszi majd a munkanélküli bejelentését, és így jól járnak viszonylag.

viszont táppénz meg nincs 7 hónapig még :( egy fél kereset kiesik nekik

2019. okt. 29. 22:34
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem is tudom én mit csinálnék hirtelen egy ilyen esetben, jó hogy írtatok, mert tudom legalább a jogaim én is majd, mit tehetnék egy ilyen igazságtalan helyzetben..
2019. okt. 29. 22:35
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Én vtam ilyen helyzetbe, az orvosnál derült ki, h nem vagyok bejelentve. Hiába bíróság, küldöldi cég, buktam a sok munkát. Egy fizetésből éltünk, anyagilag nem volt gond, de lelkileg nagyon.
2019. okt. 30. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Határozott időre nem tud elmenni vhova dolgozni? Könyvesbolt stb.

Vannak alkalmi munkák, hátha valaki "megszánja" pár hónapra és utána álláskeresőre.

2019. okt. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!