Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbántad a gyerek vállalást?

Megbántad a gyerek vállalást?

Figyelt kérdés
Én jelenleg 31 éves vagyok, és fórumokon, egyéb platformon is csak a negatív dolgokat írják a témával kapcsolatban. Nem lesz időm, tönkre megy a kapcsolatom, nem tudok zuhanyozni, körülbelül megbolondulok annyira magányos leszek. Ilyeneket olvasók mindenhol és teljesen elbizonytalanodtam hogy kell-e ez nekem. Anyagilag is stabil vagyok valamint több mint 10 éves kapcsolatban élek szerencsére, ahol a párom kiveszi a részét a házi munkából.

2023. jan. 23. 14:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Azt senki nem tudja megjósolni hogy te hogy fogsz érezni.


Abszolút nem bántam meg, de teljesen más mint ahogy képzeltem, mert baba közelében nem voltam előtte.

Igazából hatalmas önbecsülést adott az hogy a nehézségeket hogy kezeltem, más ember lettem, sokat tett hozzám.


A nehézség egy apró része, nem ez határozza meg az egészet. Lényegtelen hogy alszol e, ez csak egy állomás.


Ezt így nehéz megérteni amíg nincs gyereked

2023. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Tönkre nem a gyerek miatt megy egy kapcsolat.

Ha gond van a gyerek csak katalizátor. De vannak boldog házasságok gyerekkel.


Magányos sosem voltam, ezt nem értem.


Időm nincs akkor azt csinálni amikor kedvem lenne hozzá. Amikor lenne időm rá meg kedvem nincs. Ezt még kell szokni


Zuhanyozni mindig volt időm, bár gyorsasági versenyt valóban győztem volna.


A magányos wczés mint olyan valóban meg tud szűnni 😀

2023. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%
Határozottan igen!
2023. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Ez nagyon sok tényezőtől függ. Nekem van egy sokkal kisebb testvérem, 10+ év korkülönbséggel, így nagyjából tudtam, mire számítsak. De a babák sem egyformák, vannak nyugodt babák meg anyán lógósak. Az anyák-szülők elképzelései, otthonról hozott normái is eltérnek, hogy milyen szinten kell rendet tartani, főzni (oké-e, ha minden másnap virslit eszünk), gyereket fegyelmezni, katasztrófa-e, ha három napig ugyanazt a ruhát húzom rá, ha kimarad a fürdés egy nap stb. Ezektől nagyon függ, hogy ki hogyan éli meg a gyerekvállalást. És az is lehet, hogy valakinek az első 2-3 év katasztrófa, de utána már élvezi.
2023. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Rengetegszer úgy érzem, hogy igen, meg.

És éppenséggel azóta, hogy nagyobbak.

Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Nagyon igaz.

Nem a babakor a nehéz. Akkor egyszerűen képtelenség haragudni rájuk. Az összes akkori probléma piszlicsáré a későbbiekbez képest.

2023. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
Igen megbántam. Ha tehetném vissza csinálnám. Bánom már nagyon és komolyan mondom.
2023. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%
Nem bántam meg. Nehezen szántam rá magam. Féltem azoktól a dolgoktól, amiket te is leírtál. Igen, vannak nehézségek, nem mindig egyszerű, de akkor is a legjobb dolog az életemben!
2023. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem bántam meg, sőt, könnyebb, mint amilyennek elképzeltem, mert korábban csak a horror sztorikat hallottam. Persze, az első pár hónap nem könnyű, de zuhanyozni, hajat mosni, wc-re menni akkor is volt időm, nem egyedül vállaltam a gyereket, a párom is ott volt. Utána pedig hónapról hónapra könnyebb lett. Persze ehhez kell, hogy egy elég nyugis gyereket is kaptam.
2023. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából attól félek H elvesztem az identitasomat. Sok horror storyt hallok, hogy elveszíti önmagát, már nem érzi nőnek magát. Nagyon nehezen számom rá magam mert a közvetlen környezetemben is sok az olyan pár aki fél éves kapcsolatban vállalt gyereket és itt lehet emiatt vannak problémák. Viszont én ezek alapján csak a negatív dolgokat hallom a gyerek vállalás részből
2023. jan. 23. 19:16
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Őszinte vagyok: Igen megbántam.
2023. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!