Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni...

Hogy lehet azt feldolgozni hogy az anya a gyerekkel, apa meg munka haverok és élete van, nekem nincs?

Figyelt kérdés

Családtervezés előtt.

Ő dolgozik a haverjaival, van élete, szórakozás, minden happy.

Gyereket akar. Ami azzal járna, hogy amig ő él, addig én pl szilveszterkor is egyedül lennék a gyerekkel otthon, 1-3 évben 0-24 gyerek, az apának van élete nekem nincs, később meg munka gyerek munka gyerek.

Válás. Aztán munka gyerek munka gyerek.


Hogy nem lehet az anyaságba beleőrülni?

Hogy merjek én vállalni?



2022. dec. 31. 08:04
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Erdekes, ahogyan gondolkozol errol. A ferjem ahogy hazaert a munkabol, vette is at a nagyobbik gyerekunk, mikor baba volt, hogy alhassak egyben 2-3 orat. 8-22 honapos kora kozott heti 16 orat volt vele, amikor csak szoptatni hozta at a masik szobaba, ahol en dolgoztam, mindezt az o munkaideje utan, illetve hetvegen.


Ot is erdekelte termeszetesen az a sok minden, amiket irsz. Uszni o viszi a nagyobbik gyerekunket. Az ejszakai altatasukat 3 eves koruk korul mindket gyereknel atvette (nemcsak az elaltatast, hanem a teljes ejszakat), szimplan azert, mert igy jobban aludtak.


Gyerekorvoshoz is o vitt minket legtobbszor, ameddig kocsival sokkal gyorsabb volt. A kicsinel mar otthonrol dolgozott a covid ota, es nagyon sokat foglalkozott vele. A jatszoteret utalja, de setalni a kicsit napi szinten kivitte pici baba koraban is. A nagy iden kezdte a sulit, 10-bol 7-szer o tanul vele. O viszi a kicsit az oviba. Delutan en vagyok veluk nagyreszt munka utan, viszem oket jatszoterre, baratokkal talalkozni, cserebe hetente 1-2x van esti elfoglaltsagom, ami 30-60 perc, olyankor o van veluk. Most is o van a gyerekekkel a nappaliban, en pedig a szobaban pihenek, mert ma o ebredt fel elobb, en meg a kicsivel ejszakaztam.

2022. dec. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

De ki mondta, hogy vállaljál?


Nekünk nem kell magyarázkodni, miért nem vállalsz, senkit nem érdekel.

2022. dec. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Nekem nem a gyerek az életem. Mellette nagyon gyorsan redukálódna minden. Magánszférám is megszűnne létezni. A bnőkkel a babazsúr nekem nem élet.

De azért próbálnám megérteni az anyaság értelmét, meg azt mi ebben a jó, miért vállalnak?

2022. dec. 31. 08:48
 14/39 anonim ***** válasza:
95%
11-es vagyok. Amit leirsz, ugy en sem vallaltam volna gyereket. Kiskoromtol ugy gondoltam, hogy lesz gyerekem, de nem barmi aron, es nem barkinek. Nyilvan nem tudhatom, hogy az ido elorehaladtaval ez valoban igy is lett volna, ha a ferjemmel nem talalkozunk, de elotte senki nem volt, akivel el tudtamvolna ezt kepzelni.
2022. dec. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Akinek ezt meg kell extra érteni, az nem való anyának, jobb, ha hagyod az egészet.
2022. dec. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem vagy képes felfogni, pedig többen leírták, hogy egy igazi jó kapcsolatban NEM az anya dolga minden, az apáé meg semmi. Ha úgy gondolod, a jelenlegi partnereddel így lenne, akkor a partnerrel van a baj, nem az anyasággal. Az pedig csak az első pár hónap vagy év, amíg az anya nem dolgozik. Fél év utan még bölcsibe is adhatod a gyereket es mehetsz dolgozni. Válásnal meg létezik az osztott felügyelet: 1 hét itt, 1 hét ott. Egyre többen élnek vele. Ismerek így felnőtt embert, kettőt is, kiegyensúlyozott emberek. Nálunk is atveszi a férjem munka után a gyereket. Haverokkal kb ugyanolyan gyakran találkozik, mint én a barátnőmmel. Ugyanúgy altat, etet, orvoshoz viszi, ha kell.
2022. dec. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
12 A PÁROM akar!
2022. dec. 31. 09:08
 18/39 anonim ***** válasza:
89%

8 vagyok. Kicsit beteg vagy, sztm egy szakembert is keress meg más férfit.

Nekem is van gyerekem, teljesen boldog vagyok és nem csak ő teszi ki az életem. Van jó munkám, hobbim, barátaim.

Attól mer gyerek lesz nem áll meg az élet, csak rajtad múlik!

Amigy ha ilyen a párod miért vagy vele?

És nem, nem kell neked gyerek és nem is kötelező vállalni!

2022. dec. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
De mit jelent ez, hogy akar? O is ugy gondolja, hogy minden a no feladata, most is te csinalsz otthon mindent, es ezutan is igy lesz, o tovabbra is el akar jarni bulizni, de szivesen adja a spermajat meg a penzet egy gyerekhez? Ez nekem keves lett volna, es nem vallaltam volna igy, de azzal a gondolkozassal sem, amivel te allsz hozza.
2022. dec. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Pl szilveszterkor is dolgozik meg isznak.

Én nem mehetek sehova mert féltékeny. Abból háboru lenne. És beadja, hogy de az MUNKA. És minden évben is ez van.

Már EZ kiakaszt, nemhogy még ha a gyerekével ülnék ilyen és számtalan ilyen esetben otthon.

Már ezt se birom.

2022. dec. 31. 09:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!