Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni...

Hogy lehet azt feldolgozni hogy az anya a gyerekkel, apa meg munka haverok és élete van, nekem nincs?

Figyelt kérdés

Családtervezés előtt.

Ő dolgozik a haverjaival, van élete, szórakozás, minden happy.

Gyereket akar. Ami azzal járna, hogy amig ő él, addig én pl szilveszterkor is egyedül lennék a gyerekkel otthon, 1-3 évben 0-24 gyerek, az apának van élete nekem nincs, később meg munka gyerek munka gyerek.

Válás. Aztán munka gyerek munka gyerek.


Hogy nem lehet az anyaságba beleőrülni?

Hogy merjek én vállalni?



2022. dec. 31. 08:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell vele gyereket vállalni, ez egyértelmű
2022. dec. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Ne vállalj. Ilyen egyszerű.
2022. dec. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%

Ne vállalj vele gyereket, bár úgyis fogsz.


Nekem is van olyan barátnőm, akinek minden héten bulizni jár a férje, akár kétszer is, én mondtam neki, hogy nem fog megváltozni gyerek után sem, ha valakinek ilyen a természete, de ugye az ember nem akarja belàtni az ilyen dolgokat.

2022. dec. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
99%
Én pl úgy nem őrültem bele, hogy a férjem nem csak egy spermadonor, aki utána éli tovább az életét. Ha a haverokkal van akkor az esti altatás után megy el, hogy tudjak én is pihenni, szilveszterkor pl eszébe se jutott elmenni itthonról, mivel én sem mehetek. Pedig jó kis buliba van meghívásunk a régi barátainkkal, de ez van, ezt vállaltuk 2 éve mikor úgy döntöttünk jöhet a gyerek. Nem egyedül vállaltam hogy egyedül én mondjak le a normális életről, hanem közös döntés volt.
2022. dec. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

De a férfiak eleve dolgoznak is. Le se kell mondaniuk a normális életről. Néha egy kis gyügyögés a gyerekkel és ennyi.

De anyáé a játszótér babauszás babatorna az őrületig, a beíratás oviba bolcsibe fejkodés nyomonkövetése, fejlesztések, tanulás este 8 ig naponta, az aggodalom, figyelem lelkiismeret, az apáknak az is mindegy lenne ha csámpás lenne a gyerek felnőve a rossz cipőtől, anya figyel mindenre is. A jegyekre is, táplálkozásra is.

Ez irdatlan sok mentálisan is és folyamatos is.


Nem is vállalok addig, amíg rémképeim vannak attol, hogy a pszichiátrián kötnék ki.

2022. dec. 31. 08:27
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

De akkor ne vállalj, ki kötelez rá?


A normális élet nem csak azt jelentheti, hogy dolgozol, az is normális, hogy otthon vagy az 1 éves gyerekeddel. Én élvezem.


Mondjuk nem is vagyok mentális beteg és a férjem is kiveszi a részét a gyerekvállalásból.


Ha ti nem vagytok ilyenek, ne vállaljatok, senki nem kötelez rá, senkit nem érdekel.

2022. dec. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
89%

Azt hittem, van gyereked és emioatt érzed magad háttérbe szorulva.

De így, hogy még igazán tervben sincs, de te már a válas utáni egyedül gyereket nevelö anya szerepében sajnálod magad, igen nagy bajok vannak veled.

Szerintem minél elöbb keress fel egy pszichiátert, mielött még súlyosabb lesz az állapotod!

2022. dec. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen faszival nem kell gyereket vállalni! És csak akkor valalj, ha egyedül is megtudod oldani, ha úgy alakul!

Mer te nem dolgozol?

Amúgy nem minden férfinak ennyi a gyerek!

Amúgy meg tegyél róla, h legyen életed! Gyerekkel is simán megy.

N 30

2022. dec. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

50% a válási arány. Ezzel számolni kell. Ha tetszik, ha nem.

Nem vállalok addig amig azt érzem hogy amig én a játszótéren gügyögök addig ő a haverokkal boldog a munkahelyen, hazajön egy fürdetésre puszira, szexre, erőfölényben lesz a pénz miatt, a nyaralásokat kibírja csak velünk, meg én is, az egész gyerekegészség, bolcsi ovi suli jövőalapozás nyelvtanárhoz gimibe intézés tanulás MINDEN terhe meg csak az enyém. Ő meg szórakozik él meg pénzt ad jobb esetben és ennyi.

2022. dec. 31. 08:44
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Azok amiket leírtál egy normális pár megosztja.

Tehát ha a férjem itthon van a gyerekeket felváltva rendezzük.

Mikor a nagy lányomat már bölcsiztettük és visszamentem dolgozni akkor az apja ugyan úgy hozta vitte őt, délután játszott vele, vagy épp ő főzött meg.

Gyerek előtt sem én csináltam mindent munka után!


Nálunk az a pont tényleg igaz h én tartom fejben h mikor lesz szülői, táncbemutató stb. De ezek mind be is vannak írva a naptárba. Ha úgy adódik elmegy ő is gond nélkül.

Tehát nálatok igazából már most az jön le h kiszolgálod a férjedet, és nem társak vagytok Akkor nyilván ez gyerek mellett csak fokozódik. 2 gyerek csicskája leszel pedig csak az egyik kiskorú

2022. dec. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!