Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom feldolgozni azt, hogy a gyerekeim sorra költöznek el?

Figyelt kérdés

5 gyerekem van és lassan nagymama leszek!


4 gyerekem van itthon: 17, 15 és 9 éves lányaim és a 6 éves fiam.

A legidősebbik lányom már elköltözött, így 6-an élünk a házban.

Második lányom egy éve van együtt a barátjával, és azt mondta, hogyha befejezi a sulit, akkor összeköltöznek pár hónappal utána. Én ezen teljesen kiakadtam, mert akkor már csak három gyerekem lesz itt. Persze, elfogadom a döntését, támogatom, bocsánatot is kértem tőle a kifakadásomért, de szíven ütött ez az egész. Nemrég voltak még kisbabák, és fáj, hogy elmennek, pedig tudom hogy ez az élet rendje.


2022. okt. 16. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Pszichológus...
2022. okt. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Elsőre normális ez a reakció de próbáld ezt tudatosítani h ez az élet rendje. Ha a viselkedeseddel akadályozod a lev@lásukat később is akkor kell pszichológus
2022. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Remélem, troll vagy.
2022. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Istenem. Az enyemek 2-8 evesek. Egesz nap olik egymast, visitas van. Nem gyozok mosni fozni. Allandoan betegek, tappenz, laz,visitas,orrszivas...En ugy elfaradtam. Oszinten. Nem is biztos, hogy kibirom ep esszel, amig felnonek. En varom hogy kettesben legyek a ferjemmel. Meg 18 ev legalabb 🤣🙈
2022. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Nyiss a családból kifelé egy kicsit. Legyen valami külsős hobbid, menjetek a férjeddel kettesben vagy barátokkal (gyerekeid nélkül!!) kirándulni, étterembe. 5 gyerekkel egy nő nyilván teljesen beleborul a csaladba és nehezen éli meg, amikor már nem az a feladata, hogy róluk gondoskodjon, és hirtelen üresnek tűnik minden. Itt az ideje, hogy a családon kívüli életedet építsd, hogy betöltse ezt az űrt.
2022. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 X0r4h válasza:
98%
Inkább örülni kellene, hogy nyugi lesz. :)
2022. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 X0r4h válasza:
96%
Viccet félretéve, tényleg hobbi kellene és független lenni kicsit a gyerekektől.
2022. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na anyám meg a másik véglet.

Mi is 5en vagyunk tesók. Én vagyok a legidősebb, nekem már van 2 gyerek. 2 tesóm is elköltözött már, csak a két kicsi (13 és 15évesek) laknak otthon. Anyám már azt varja, ők is lelépjenek.

Én 6 éve költöztem el. Ha én nem mennék hozzájuk, nem talalkoznánk. Ők 2x jöttek a 6év alatt. Mert a szavaival élve, ő elfáradt a gyereknevelésben. Az unokáit is csak akkor látja, ha én viszem őket.

Így elég ritkán találkozunk, pedig csak 10km-re laknak.

2022. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó: ugyan az én gyerekeim csak 12,8 és 1,5 évesek, de én is alig várom, hogy felnőjenek 😅 Persze szó nincs arról, hogy nem mennék látogatni ha elköltöznek, de azért jó lenne egy kis nyugi. Már nem is emlékszem milyen volt gyerek nélkül élni🤣
2022. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9!

Tudom mire gondolsz 🙈 igaz az en gyerekeim 3 és 1 évesek. De visszasírom sokszor a "lanykoromat" 😅

8

2022. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!