Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar az ilyen...

Csak engem zavar az ilyen durva szóhasználat?

Figyelt kérdés

Azért írom ki ezt a kérdést, mert eléggé meglepődtem rajta, és érdekelne a véleményetek.

Nemrég született a családunkban egy kisbaba, sokszor találkozunk velük pár órára.

Engem nagyon meglepett, hogy az egyébként művelt szülők nem úgy mondják, hogy bekakilt a baba, hanem konkrétan azt mondják, hogy besz...t. Nem kakis, hanem sz...os és nem kakil, hanem, tudjátok...

Amikor aktuális volt a pelenkacsere és nem csak pisi volt benne, akkor mindig így emlegetik. Nekem is van gyerekem, és szerintem elég meredek így emlegetni ezt egy újszülött kisbabánál.

Ez nekem olyan, mintha nem azt mondanák, hogy büfizett, hanem hogy beokádott. Vagy mintha baba helyett kölyköt mondanának (ezt mondjuk már tőlük is hallottam..)

Csak engem zavar ez?

U.I: nem c típusok vagyunk, és nem, nem én vagyok a perverz pelenkafétises kérdező.


2022. szept. 9. 18:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
54%

#18 Belátom, teljesen igazad van! Én, a szaranya, egész életemben feszengeni és hüledezni fogok a visszafojtott szavak miatt, a gyerekempre pedig átragad majd ez a mérgező feszültség.

Bezzeg, a szóban forgó édesanya! Szinte már látom pár év múlva a laza, egészséges, kiegyensúlyozott gyermekét, aki annak köszönheti felhőtlen életét, hogy az anyja már 3 hetes korában is azt mondta neki: "hű az anyád, de összeszartad magad!"

2022. szept. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó vagyok



6-os válaszoló voltam

2022. szept. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
94%

Ez a kérdés is tipik olyan, mint ezen az oldalon a többi.

Mindegy milyen hülyeséget írsz, az a lényeg, hogy ellentmondj a kérdezőnek.


Ha én kiírnék egy kérdést, hogy 3 napja nem szart a babám, meg előtte is milyet szart, jönne minimum 20 komment, hogy mekkora troll, meg paraszt proli vagyok hogy írhat ilyen egy édesanya?

Eskü, holnap ki is írok egy ilyen kérdést, 1000%, hogy ott majd ezek a laza trollok is kitérnek a hitükből 😅

2022. szept. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
25%
Azért ki lehet találni a válaszokból, hogy ki használja a b+ kifejezést vessző helyett, olyan jó magyar szokásként :)
2022. szept. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
61%

21, a szaranya mehet, a beszart nem? :)

Megmosolyogtat a kérdés. Bolhából elefántot. Nem ilyen dolgok miatt dől össze a világ.

Kicsit vulgáris, de nem egetrengető. Majd ha a gyerek így tanulja meg, leszoknak róla. Már ha zavarni fogja őket.

2022. szept. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Nem akartam vitát indítani a kérdéssel.

Eszembe jutottak olyan régebbi kérdések, hogy kit milyen babás szóhasználat idegesít. Pl szopi, tejci, cicista stb

Szerintem ez jóval meredekebb, de én egy szóval sem szidtam azt, aki szerint ez rendben van. Azt kérdeztem, hogy mást zavarna e.

Mellesleg biztos vagyok benne, hogy még azoknak is kikerekedett volna a szemük, akiknek ez bolhából elefánt. Más elképzelni valamit, mint látni, szembesülni vele, és még engem is meglepett pedig nem vagyok mimóza.

2022. szept. 10. 04:06
 27/32 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy nem az lepett meg, hogy felnőtt emberek a szarni szót kiejtik a szájukon, hanem az, hogy egy újszülött babának (és babáról) mondják, hogy beszartál, szarsz, tiszta szar vagy, tiszta szar a kölyök stb
2022. szept. 10. 04:11
 28/32 anonim ***** válasza:
74%

Nekem egy kicsit fura lenne, én sem mondok ilyesmit az újszülöttemről, de azért annyira nem zavarna.

20, szerintem a másik otthonában nem igazán illik a beszédet javítgatni,a kérdező sem ezt tette, és nem is lenne szerencsés.

2022. szept. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
36%
Hívják inkább bélsárnak akkor?
2022. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

"Hívják inkább bélsárnak akkor?"


Te más kifejezést nem ismersz rá?

Neked is mindig azt mondogatta anyád, hogy beszartál?


Van azért pár opció a bélsáron meg a szaron kívül.

2022. szept. 10. 11:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!