Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem furák ezek a...

Csak nekem furák ezek a kifejezések, hogy "van egy négyévesem", "van egy kiskamaszom"?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki nem azt mondja, hogy "négyéves kisfiam", vagy "négyéves gyerekem", hanem ahogy fent írtam. Annyit hallom így manapság. Csak számomra hat nagyon furcsán ez a kifejezés? Olyan személytelen a gyerekre nézve, vagy valami.

2019. márc. 30. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fura
2019. márc. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit fura, de már megszoktam, itt gyakori.
2019. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fura.
2019. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nem fáj. Sokkal inkább irritál mikor valaki úgy kezdi a kérdését, hogy "csak nekem?".
2019. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi fura nincsen rajta, hiszen ezeket a kifejezéseket nem a közvetlen környezetében használja az ember. ha anyukámnak -a nagyinak- számolok be éppen arról, mi történ melyik gyerekkel, nyilván a nevükön nevezem őket, ugyanígy járok el mindig, ha olyasvalakivel társalgok róluk, aki ismeri őket. De idegenekkel beszédbe elegyedve, pláne egy fórumon semmi értelme leírni az, hogy a "4 éves lányom, Anna" és innen folytatni a mondatot, hogy "elesett a játszótéren", vagy "2 napja lázas", tök mindegy hogyan folytatódik a sztori. Nem kell, hogy személyes jellege legyen a megnevezésnek, mert nem releváns, ellenben ha a négyévesem-ként utalsz rá, az egy szóban minden olyan információt tartalmaz, mai a történet szempontjából fontos lehet, tehát kvázi hogy a saját gyerekedről beszél és épp mennyi éves, kamasznál is ugyanez. Idegeneknek miért kellene 4 szóval körbeírni kiről beszélsz, ha mondjuk iskolai bántalmazós sztori van, bőven elég, ha annyit írsz róla a "kamaszom". Komolyan, ebbe is már belekötni. Mint a kölök szónál. Van aki egyből pattog, hogy az állatoknak vannak kölkei, én semmi sértőt nem találok abban sem. Nem kell túlmisztifikálni a dolgot, mindenki úgy utal a gyerekeire, ahogy neki jólesik és lássuk be az egyszerűség kedvéért sokkalta praktikusabb így, pláne itt, egy nyilvános fórumon, ahol a valószínűleg senkit nem érdekel az, az éppen válaszolókat is ideértve, hogy Barbaráról, a cuki 5 éves, szőke, göndör "kishercegnőről" van-e éppen szó a kérdésben, beszélgetésben, vagy bármely más 5 évesről éppen, ugyanis semmi jelentősége nincsen és nem lesz attól sem személyesebb, hogy kismillió szóval körülírja az ember. Semmi személytelen nincsen ebben.
2019. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
10:55-ös: leírtam, hogy milyen alternatívákra gondoltam
2019. márc. 30. 11:11
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad, de nincs igazad. A te verziód sem kevésbé "személytelen", viszont feleslegesen hosszú. A szövegkörnyezetből mindig kiderül, hogy nem kiskutya, kismacska a "négyévesem", minek írná ki?

Ha a kora a lényeg, nem a neme, akkor a kisfiam, kislányom is felesleges szószaporítás.

2019. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez személytelen szó. Valószínűleg nem a gyerek személye a fontos sőt egyáltalán nem, hanem a kora.

És azért is így a szóhasznalat hogy ne vonja el a figyelmet erről. Teljesen rendben van így.

2019. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nem támadó jelleggel írtam ki a kérdést, nem kötözködésből. Tényleg csak kíváncsi voltam rá, hogy ez a kifejezés csak nekem furcsa-e, mások mit gondolnak róla, ilyesmi. (Bár úgy tűnik, van, akit már ez is zavar - most itt csak arra az egy válaszolóra gondolok, aki nem válaszolt a kérdésre, csak ezt idenyögte.) Ha valakinek van még bármi egyéb véleménye a kifejezésről, amit eddig nem írtak, azt is szívesen olvasom!
2019. márc. 30. 12:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg attól szoktam falramászni mikor azt írják, mondják anyukák a kislányukra, hogy csajom. Pl.:"a csajomnak nagyon fájt ma a hasa", vagy kismamafórumon szoktam látni, hogy küldjetek képet a csajotokról.
2019. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!