Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem furák ezek a...

Csak nekem furák ezek a kifejezések, hogy "van egy négyévesem", "van egy kiskamaszom"?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki nem azt mondja, hogy "négyéves kisfiam", vagy "négyéves gyerekem", hanem ahogy fent írtam. Annyit hallom így manapság. Csak számomra hat nagyon furcsán ez a kifejezés? Olyan személytelen a gyerekre nézve, vagy valami.

2019. márc. 30. 10:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Semmi fura nincs ebben.

Hidd el, senki nem kivancsi pl. egy forumon mas gyerekenek a nevere, nem az a lenyeg.

2019. márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Eeeez? Ez kicsit sem zavaró, és már le is írták hogy miért nem. Tudod mi a zavaró?mikor valaki úgy kezd el beszélni, hogy "nálunk németbe" ... Na az ilyet én sem bírom.
2019. márc. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Szerintem egyébként mindenki találkozott már olyan kifejezéssel, ami neki nem igazán tetszik, ő maga nem szívesen használná..


Köszi a válaszokat!

2019. márc. 31. 13:21
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak irritál, hogy nem lehet normálisan beszélni. Mint ahogy az is, hogy "négyhónaposak lettünk", "büfikéztünk", "szopiztunk ma sokat"...
2019. ápr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!