Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar az ilyen...

Csak engem zavar az ilyen durva szóhasználat?

Figyelt kérdés

Azért írom ki ezt a kérdést, mert eléggé meglepődtem rajta, és érdekelne a véleményetek.

Nemrég született a családunkban egy kisbaba, sokszor találkozunk velük pár órára.

Engem nagyon meglepett, hogy az egyébként művelt szülők nem úgy mondják, hogy bekakilt a baba, hanem konkrétan azt mondják, hogy besz...t. Nem kakis, hanem sz...os és nem kakil, hanem, tudjátok...

Amikor aktuális volt a pelenkacsere és nem csak pisi volt benne, akkor mindig így emlegetik. Nekem is van gyerekem, és szerintem elég meredek így emlegetni ezt egy újszülött kisbabánál.

Ez nekem olyan, mintha nem azt mondanák, hogy büfizett, hanem hogy beokádott. Vagy mintha baba helyett kölyköt mondanának (ezt mondjuk már tőlük is hallottam..)

Csak engem zavar ez?

U.I: nem c típusok vagyunk, és nem, nem én vagyok a perverz pelenkafétises kérdező.


2022. szept. 9. 18:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
69%
Van az a kategória, ami nem a bekakil, hanem a beszrt. Nem kell ennyire karotnyeltnek lenni.
2022. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
22%
Ez nem karótnyeltség. A kutyámnál használom ezt a szót, meg úgy általában is hagyják el cifra szavak a számat, de a kisbabám esetében azért eszembe nem jutna. Nekem ez nem fér bele abba a gyengédségbe, amivel a gyermekem felé fordulok.
2022. szept. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
75%
Amikor a gyerek nyaka és bokája is szaros, az nem kaki :D
2022. szept. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Egyik esetben sem volt bokától nyakig kakis a gyerek, ki sem folyt a pelusból.
2022. szept. 9. 20:08
 15/32 anonim ***** válasza:
79%

Ha meg azt mondja kaksi, kaka, kakál, pisikél, mammázik, akkor gyerekes, degradáló és miért nem lehet dolgokat nevükön nevezni .. a kákán is keresitek a csomót.

Ha beszart a gyerek, akkor beszart. Ha nem tetszik ez a kifejezésmód, Te mondd, hogy bekakikált, magánügy.

Azzal nincs gond, ahogy egymást nevezik, vagy épp bármi mással? Remélem ez a legnagyobb gond az életben..

2022. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 NTBS ***** válasza:
81%
Egyénfüggő.
2022. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
74%
Engem nem zavarna egyáltalán, inkább azért jobb leszokni róla mert mikor elkezd majd beszélni a gyerek, ő is így fogja hívni.
2022. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
73%
Nem kellene így rendőrködni friss szülők feje fölött meg álszent módon hüledezni, mintha te sose mondtad volna ki, hogy szar. Az ő gyereke, úgy beszél róla, ahogy neki tetszik. Ha neked nem, az a te bajod. Valószínűleg ők lazább szülők lesznek, akik nem hányják azonnal a kereszteket, ha az ovis gyerek azt mondja a székletre, hogy szar. Mint ahogy az is.
2022. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is gusztustalan, proli dolog. Nem tudnék így beszélni a gyerekemről. Látom, mi akiknek nem tetszik a szóhasználat, le is vagyunk pontozva. Pont az ilyen szülők miatt van kiírva egyes orvosi rendelőkben, hogy a gyerek nem fosik, hanem hasmenése van stb.
2022. szept. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%
Zavarni zavarhat,engem mondjuk nem zavarna,mindenki ugy beszél ahogy akar.Ahoz hogy valaki iskolas,diplomás szerintem nem jelent sokmindent.A másik dolog ő dolguk hogy fejezik ki magukat.Ha esetleg ennyire zavar mond meg nekik hogy neharagudjatok de a jelenlétemben fejezétek szebben ki magatok,nos ennyi!
2022. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!