Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar az ilyen...

Csak engem zavar az ilyen durva szóhasználat?

Figyelt kérdés

Azért írom ki ezt a kérdést, mert eléggé meglepődtem rajta, és érdekelne a véleményetek.

Nemrég született a családunkban egy kisbaba, sokszor találkozunk velük pár órára.

Engem nagyon meglepett, hogy az egyébként művelt szülők nem úgy mondják, hogy bekakilt a baba, hanem konkrétan azt mondják, hogy besz...t. Nem kakis, hanem sz...os és nem kakil, hanem, tudjátok...

Amikor aktuális volt a pelenkacsere és nem csak pisi volt benne, akkor mindig így emlegetik. Nekem is van gyerekem, és szerintem elég meredek így emlegetni ezt egy újszülött kisbabánál.

Ez nekem olyan, mintha nem azt mondanák, hogy büfizett, hanem hogy beokádott. Vagy mintha baba helyett kölyköt mondanának (ezt mondjuk már tőlük is hallottam..)

Csak engem zavar ez?

U.I: nem c típusok vagyunk, és nem, nem én vagyok a perverz pelenkafétises kérdező.


2022. szept. 9. 18:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk a büfizés és az okádás közel sem ugyanaz... A kaki és a xar igen. Annyira nem durva szóhasználat amúgy. De majd ha lesz gyereked, rajossz, van amikor xaros az a gyerek, nem kakis.
2022. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is durva ha folyton ezt használja, egyszer-kétszer belefér.
2022. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
39%

Nem csak szerinted.

Valóban gáz, proli dolog.

2022. szept. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
64%
Jujj. És akkor mi van? Valószínűleg nem olyan emberek, akik szalvétával fogják meg a popsitörlőt is.
2022. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%
Olyat mondtam már, hogy lefosot, de akkor tényleg :D Amúgy sosem tudnék ilyen durva szavakat használni egy kisbabára. Egyetértek veled.
2022. szept. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom nem mindenki előtt beszélnek így...rokonok előtt meg engedtessék már meg, hogy ne csak irodalmi magyart beszéljen az ember
2022. szept. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
58%
Engem zavarna.
2022. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
29%
A mi családunkban is az a házaspár beszél így, ahol mindketten diplomásak... Rossz hallgatni, még a gyerekeim is megállnak ilyenkor egy pillanatra, pedig mérgünkben nálunk is előfordul néha egy-egy káromkodás, de a gyerekeink esetében sosem használunk ilyen szavakat.
2022. szept. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
36%

6


Szerintem itt nem a közönség a lényeg.

Kettesben a babámmal sem mondanék olyat, hogy "látom beszartál"

2022. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
69%
Hát belőled se kaki, hanem szar jön, bármennyire is szépítjük :D nem hiszem, hogy ennyire gátlasosnak kellene lenni, hogy ne merjük használni ezt a szót.
2022. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!