Mostanában akkora divat lett, hogy jajj az nem terhesség.
2021. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
2/20 anonim válasza:
Amikor elkeztem időpontot kérni nőgyógyászhoz, endokrinoligushoz, stb, az asszisztenst mindig hallottam mondani a dokinak, hogy xy az, kismama és időpontot kér blabla la, szóval én is így kezdtem felhivni az üzemorvost, stb.
2021. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
3/20 anonim válasza:
Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de nekem ez változó volt.
Az elején még erős volt a rózsaszín köd, ami a terhesség előrehaladtával egyre jobban oszlott. Konkrétan a terhesség 37. hetétől Alien-feeling...
Szóval a várandós kifejezés kivételével mind előfordult.
2021. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
4/20 anonim válasza:
Amúgy a terhes szó a "tereh"= gyönyörűségből származik, szóval nem kell sznobkodni a várandós szóval 😂
2021. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
5/20 anonim válasza:
Hat en terhes szoktam lenni. Ugy is erzem magam. Full nem erdekel, hogy mas hogy hívja, én konkretan borzalmasan terhes vagyok ha terhes vagyok. De imadtam amugy minden pillanatat.
2021. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
6/20 anonim válasza:
A kismamától a falra tudnék mászni, jobb szeretem, ha az orvos a várandós szót használja. A gravida kifejezetten vicces, de a leleteken kívül sajnos nem működik valami jól.
2021. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
7/20 anonim válasza:
Nekem a kismama tetszett a legjobban. Olyan kis kedves! De a férjemnek úgy mondtam el, hogy terhes vagyok.
2021. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
8/20 anonim válasza:
Itthon mindig terhességként emlegetjük, de ha úgy érzem, hogy valahol "kultúráltabban" kéne kidejeznem magam, akkor inkább babát várok/várunk.
2021. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
9/20 anonim válasza:
4-es, sajnos nem jól tudod:
"A teher sokáig csak fizikai terhet jelentett, a ’lelki teher, életbeli nehézség’ jelentések csak később rakódtak rá. A magzat növekedése valóban testi terhet jelent az édesanya számára. A szó a német tragen ’visz, hord’ és Trach ’viselet; az a teher, amelyet valaki visz’ alakokból került át a bajor–osztrák nyelvjárásba trächtként ’teher, terhesség’ jelentéssel. A magyar nyelvben a mássalhangzó-torlódás feloldásával és a tévesen tárgyragnak felfogott szó végi t hang elhagyásával született meg a tereh szavunk. Ez pedig a viszonylag ritka hangátvetéssel váltott teher alakra. Ebben a formában az 1466-os Müncheni kódexben találhatjuk meg először."
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!