Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van mostanában annyira...

Miért van mostanában annyira sok nő, aki úgy esik teherbe, hogy még a saját teste működésével sincsen tisztában?

Figyelt kérdés

Vagy magával az alapvető biológiai dolgokkal, a terhesség különféle részleteiről nem is beszélve?


Itt a gyakorin is napi szinten vannak butábbnál butább kérdések...


2022. aug. 26. 18:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

9, tudtam hogy lesz a gyerek

Szexelni kell!

Csak ezt a naptar modszert elegge idiot@n tanitotta az anyam. Mondjuk az anyam eleg sok mindennel nem volt kepben. Peldaul ha betegek voltunk, csak a gyogynovenyes xarokra hivatkozott. Volt, hogy majdnem 40 fokos lazzal pusztultam meg, de o krumplikat kotozott a talpamra.


Nekem van egy nagyfiam, akivel terhes lettem 19 evesen, meg egy 7 eves pici lanyom, de mar a 7 eves is tudja, hogy lesz a baba. En fix, hogy mindenben felvilagositottam oket (fogom meg a picit.)

2022. aug. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én biológia-kémia szakos tanárnak készültem, de mivel nem akartam éhen halni, elhagytam a pályát anélkül, hogy 1db órát is tartottam volna. Hát ezért... mert már alig van természettudományos szakos tanár, aki bármi érdemlegeset tanítana. Nem beszélve arról, hogy gimiben a gyerekek rögtön visítva röhögni kezdenek, ha meglátnak egy rajzot egy péniszről vagy vagináról, nem hogy figyelnének és megtanulnák, hogy működik a testük.
2022. aug. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai felvilágosítás egy vicc, ha egyáltalán van bármi. Nekünk elég jó volt a biológia tanárunk, engem érdekelt is és szerettem is, biosz emelt szintű érettségim is megvan (kellett is az egyetemhez), de az iskolában valahogy nem az emberi test működésére fektettük a hangsúlyt, az emberi szaporodásról szóló tananyagot kb egy iskolai óra (tehát 45 perc) alatt letudtuk, a maradék meg ment minden más rendkívül hasznos és értelmes dologra, mint pl a rendszertan meg a szem felépítése meg hasonlók. Jó, említettünk pár szót a női ciklusról, a hormonokról meg minden, de nem úgy, hogy ez egy kamasz gyerek számára érthető legyen és összerakja az egyet meg a kettőt.

És én még voltam olyan szerencsés, hogy az iskolában nem volt tiltva a szexuális felvilágosítás, így ingyen óvszer osztogatása mellett rémképeket nézegethettünk mindenféle váladékozó és szemölcsös nemi szervről. Merthogy a legtöbb helyen, ha van is iskolai felvilágosítás, az a nemi betegségekre fókuszál, nem a biztonságos szexre vagy úgy általában a "hogyan lesz a kisbaba" kérdéskörre. Ja, meg bemutatták a "néma sikoly" nevezetű csodálatos elrettentő videót az abortuszról. Fantasztikusan felkészültnek érezhettem volna magam ez alapján az életre. Janem. A szüleimmel meg tabu volt erről beszélni, anyám annyit mondott, hogy majd szóljak neki, mielőtt szeretnék valakivel lefeküdni (??? sosem volt olyan jó a kapcsolatunk, hogy ebbe utólag is beavassam, nemhogy előre szóljak, de gondolom ő úgy volt vele, hogy majd akkor letudja a felvilágosítást? 17 voltam egyébként, szóval egy kicsit elkésett volna vele addigra már amúgy is), apám meg egyszer kiborult olyan ~19 éves koromban, hogy tudja, hogy amikor számítógépezek, akkor fiúkkal is szoktam beszélgetni. Szóval vele aztán főleg jó buli lett volna erről beszélni.


Én elég nyíltan kezelem a szexualitás kérdéskörét, nem jövök zavarba az érzékenyebb kérdésektől, de a saját gyerekem kapcsán még nem merült fel a téma (most mondhatni időszerű lehetne, mert a második babával vagyok várandós, de a lányom még csak 2 éves, szóval ő még nagyon nem érdeklődik a részletek iránt), viszont úgy gondolom, hogy ezt nem lehet másképp biztosítani, csak őszinte és nyílt kommunikációval a gyerekek egészen kicsi korától kezdve, ami nagyjából az elmúlt évtizedig egy elképzelhetetlen dolog volt a legtöbbek fejében, legalábbis a saját környezetemből kiindulva. Nekem a nagymamám mesélte, hogy amikor először megjött a havi vérzése és erről kérdezte az anyját, akkor egy pofont kapott, mert ez illetlen téma, egy idősebb lány az iskolában mutatta meg neki, hogyan hajtogasson magának betétet régi rongyokból. Ő gondolhatod, milyen felvilágosításban részesítette az ő gyerekeit, akik meg szintén a fent ábrázolt módon adták tovább a tudást felém. Nyilván nem volt mindig mindenki ilyen, de azért ez nem volt ritka és még ma sem ritka szerintem, hogy a szülők tabuként tekintenek erre a témára, a gyerekek meg oldják meg maguknak, hiszen ott az internet. Csak ugye, ahogy az egyik válaszoló is írta, annyira sok infó kering a neten, hogy ember legyen a talpán, aki mindenféle előzetes felkészülés és háttértudás nélkül ki tudja szemezgetni a valódi, hasznos tartalmakat.

2022. aug. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha egyszer arról cikkeznek, hogy túl sok a diplomás nő az országban, és ez káros, mert kevesebben fognak szülni... elég egyértelmű az összefüggés, minél butább, tudatlanabb valaki, annál valószínűbben lesz gyereke, akár úgy, hogy becsúszik, és az "államnak" úgy látszik, ez az érdeke. Nem pedig az, hogy pl. iskolai felvilágosításokat tartsanak erről már pubertáskort megelőzően.
2022. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!