Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van mostanában annyira...

Miért van mostanában annyira sok nő, aki úgy esik teherbe, hogy még a saját teste működésével sincsen tisztában?

Figyelt kérdés

Vagy magával az alapvető biológiai dolgokkal, a terhesség különféle részleteiről nem is beszélve?


Itt a gyakorin is napi szinten vannak butábbnál butább kérdések...


2022. aug. 26. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mostanában van ez, hanem mindig is voltak tájékozatlan, iskolázatlan emberek. Főleg úgy könnyű teherbe esni hogy fogalma sincs róla hogy terhes lehet attól amit épp csinál. Nem tudja, nem észleli a veszélyt, nem tud felelősen dönteni.

Más kérdés hogy a mai világban főleg akinek van internet hozzáférése, annak nagyjából a világ összes tudása elérhető. Ennek persze az a hátránya hogy rengeteg téves információ is kering az interneten, és nem mindig egyszerű kiszűrni hogy melyik releváns.

2022. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

A kérdésedben a válasz. A legtöbbje azért esik teherbe, mert nincs tisztában a teste működésével. Aztán meglepődik, hogy "hoppá, becsúszott".


De egyébként nekem 50-es kolléganők, 2-2 gyerek után magyarázták meg, hogy van 1-2 hetes, sőt pár napos terhesség. 🙄

2022. aug. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Ezek csak itt gyakoriak, amúgy elenyésző a számuk. Jobban aggasztanak a pocaklakós nők.
2022. aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

A Juhász Zoli féle posztra gondolsz, ahol az ötgyerekes anya nem tudta, hogy összefüggés van a szex és a gyermekáldás között?

Én azt gondolom, hogy ez elsősorban az oktatáshoz való egyenlőtlen hozzáférés számlájára írható. De ez csak egy elem, a jelenség ennél összetettebb.

2022. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nem is tudom, hogy általánosban vagy középiskolában volt e nagyobb vicc a biológia oktatás. Konkrétan nulla, mintha nem is lett volna, pedig egy kvázi magas színvonalú iskola volt. Arra kaptuk a jegyet középsuliban, hogy egy papírra leírtunk 500db élőlényt, pl. kutya, macska, tölgyfa, fenyő stb. Mindenki ötös volt. Szóval ha valakit valami érdekelt az saját utánajárást igényelt. Nekem is sokminden újdonság volt amikor babatervezés előtt elkezdtem olvasgatni, utánajárni a dolgoknak, hiába voltam kitűnő, a saját testem működése pont soha nem érdekelt annyira, hogy előbb beleássam magam.
2022. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

Én is teherbe estem “véletlenül” mert a 10. napon voltunk együtt és a franc sem gondolta volna, hogy előbb érik a petém. Hála a fantasztikus oktatásnak és a megfelelően tájékozott anyámnak. 19 éves voltam akkor.


Ps: ezek a pocaklakós, becézgetős nők engem is kikészítenek. Mintha elmenne az agyuk attól, hogy teherbe estek.

Nekem azóta 2 gyerekem van, s nem tanítok nekik gagyogást, meg becézgetős bébi nyelvet. Szerintem idegesítő.

2022. aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

#6


Melyik évben voltál 19? Ne haragudj, de kicsit nevetséges 19 éveskori teherbeesésedet az iskolára vagy anyádra fogni. Felelősségvállalás 0, miközben felnőtt ember voltál.

Én a 2000-es évek elején voltam tini, internet még annyira nem volt általánosan elterjedt, de voltak tinimagazinok, könyvek (iskolás korodban járhattál volna iskolakönyvtárba is tájékozódni).

Engem sem világosított fel sem anyám, sem az iskola. Ami érdekelt, annak utánajártam.

2022. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

99-ben voltam 19.

Jogos, de az én anyám kész tényként tanított butaságokat. Ezeknek hála utána sem jártam a dolgoknak.

2022. aug. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

8.

Egyidős vagy velem, bocsi, engem sem ültettek le otthon, de tudtuk nagyon jól, hogy lesz a gyerek. Gum8 is volt és használtuk is. Elég röhejes, hogy anyádra fogod, hacsak nem voltál elzárva a külvilágtól.

2022. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

anyamat a második gyerek után homályositotta fel a doki h amugy a szex és a terhesség összefügg

oké ez 1970es években volt :)


én már 11 évesen képben voltam az összefüggéssel :)

és azóta szexuálpszichológiát is tanultam emiatt

2022. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!