Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás ilyen rossz...

Gyerekvállalás ilyen rossz kilátások mellett?

Figyelt kérdés
Szeretnék gyereket, de egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a helyes. Olyan dolgokat hallani.. 20 év múlva elfogy a nyersanyag, nem lesz élelem, sivatagos lesz az ország, ki tudja lesz-e víz.. ha a gyerekem 20 éves lesz, és megkérdezi, ha ezt tudtam, mért szültem, mit mondok? Vagy ez teljesen pesszimista hozzáállás, velem van a baj? Ti mit gondoltok erről?
2022. aug. 10. 10:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekvállalás alapvetően egy belülről fakadó igény.

Nincs olyan külső körülmény, ami valakit, aki IGAZÁN vágyik a gyerekre, megállítana (az más kérdés, ha pl. menet közben kiderül, hogy meddő stb.). Elenyészően kevés az olyan ember, aki TÉNYLEG szeretne gyereket és kizárólag racionális érvek miatt mond le róla.

2022. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
55%
17, most ez csúnya, de nem csak a lombikról van szó, hanem az eleve termeszetes szelektációról. Ha valaki pl genetikai rendelenességgel születik és a modern orvoslás segít megmenteni. Itt mindenre is kell érteni nem csak q lombikra, de igen, ha valaki biológiailag képtelen a gyermeknemzésre az nem véletlen. Oké persze a mai világban sok egyéb oka is lehet a nemzőképtelenségnek, de most ne menjünk bele mélyen ezekbe. Ha csak az állatvilágra gondolunk, a kihalt fajokra, amiknek a kipusztulásáról nem a modern ember tehet vagy q fejlődő világ pontosabban szólva. Maga a gyerekvállalás pedig túl komplex és bonyolult ahhoz, hogy ebben egyetértés legyen. Persze én is hálás vagyok az orvostudományak, ha nem lenne életmentő sebészet orvosok én sem élnék már, édesanyám sem. Az alapvető probléma amit az emberek fejében át kéne írni amire a kérdező is utal, az q túlfogyasztás kérdése az, hogy mit eszek meg, mit veszek meg és a többi. Amíg az embereknek a zöld gyep fontosabb, mint a víz írásra történő használata és tisztálkodás vagy az, hogy a kertem 110%-bán egy mű kert legyen tele csilivili növénnyel és minden vakond, pocok, bogár tűnjön onnan, amíg nem értik meg az emberek, hogy a cigaretta csikk nem a földre való hanem a kukába, ugyanis szennyezi a talajvizet és még sorolhatnám a végtelenségig...nem igen lesz "valtozas"
2022. aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
63%

Napi rinyálás megvolt.


Hetente többször írja ki valaki ezt a kérdést.

Fizetett troll? Pszichiátriai kezelt? Sosem fogjuk megtudni.

2022. aug. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
20%
Többek között ezért sem vállalnék gyereket. Borzalmas világ várna rá. Már rám is.
2022. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
38%

Akik itt nagy mellénnyel bizakodnak, hogy nem fog éhezni meg fáznia gyerek: az tisztában van azzal, hogy milyen súlyos már most a helyzet és merre tartunk? Amikor arról van szó hogy nincs gáz, nincs olaj, nincs energia és már belengették hogy télen nem lesz sem áram, sem gáz, az országok pedig egymáés között kell elosszák a saját mennyiségüket?

Komolya, ti vakon vagytok teljesen? Itt már nem arról van szó, hogy a középréteg a kisház-kislakás.kisnagypénz szentháromságból majd megveszi, mnert nem lesz mit...

2022. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
91%
Igen, engem is frusztrál a helyzet. De nem lehet így hozzáállni az élethez. Nagyszüleink és dédszüleink még világháborúkat éltek túl, párom szülei Ceausescu Romániájában nyomorogtak. És azért ez nem a távoli múlt. Megpróbálok a gyermekemnek minden lehetőséget megteremteni, hogy ott és azt tanuljon, ami jól esik. Próbálok tájékozódni már most, hogy ha menni kell innen, akkor a mi diplománkat hol fogadják el és gyerekkel milyen lehetőségeink vannak. Nem vettünk fel hiteleket és amennyit csak lehet, félreteszünk. Az viszont biztos ,hogy a válság egy része inkább a pazarló életmódunkból fakad és nem fog megbénulni azért az élet, mert most jön egy nagyobb gázszámla, vagy drágább lesz a benzin. Amíg egy gyári munkás kezében is ott van a legújabb iPhone, amíg az átlag kasszásnak 3 méteres neonkörmei meg homlokvonalig érő műszempillája van, amíg egy tesi-média szakos tanár Olaszországban nyaralgat a hasonlóan nem túl jól kereső barátnőivel, amíg tele a város új rendszámos autókkal, amíg tele a parkoló prémiumkategóriás német autókkal, amíg elhízott emberek jönnek szemben az utcán, amíg minden sarkon van egy jól működő szoli szalon, addig én egy cseppet sem aggódom, mivel egyelőre nem azt látom, hogy ételre nem jut az embereknek, egyelőre arról van szó, hogy kicsit össze kellene húzni a nadrágszíjat, kevesebb egy napos Balcsizás, meg 25 fokos lakásban netflixezés télvíz idején.
2022. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%
ugye nem gondolod komolyan, hogy semmi nem fog történni, hogy ezen változtassanak?
2022. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
52%
25. Rendben, te ne vállalj gyereket! Ülj otthon és várd a véget. Én élvezem az időt, ami van a gyerekemmel, megteszek mindent ami tőlem telik, próbálom a jövőjét bebiztosítani, de nem fogok rettegni. Senkinek nem kötelező szülnie, de röhej, hogy állandóan a mi gyerekeink jövőjéért izgultok. Köszönjük, nem kell. Aggódunk mi is, de rettegőkre nincs szükségünk. Szerintem ez nálatok ilyen pótcselekvés, hogy szidjátok a gyerekeseket állandóan.
2022. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
32%
20 év mulva alap lesz a napelem, szélkerék, kevesebb lesz az autó, tisztább a levegő, többen fognak vonatozni, jobbak lesznek a vonatok. Nem kell világvégét vizionálni. Aki emiatt nem szül, az nem emiatt nem szül, csak erre fogja. Aki akar gyereket, az szülni fog és kész.
2022. aug. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
76%
29: te jó isten, te tényleg hiszel ebben az utópiában???
2022. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!