Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás ilyen rossz...

Gyerekvállalás ilyen rossz kilátások mellett?

Figyelt kérdés
Szeretnék gyereket, de egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a helyes. Olyan dolgokat hallani.. 20 év múlva elfogy a nyersanyag, nem lesz élelem, sivatagos lesz az ország, ki tudja lesz-e víz.. ha a gyerekem 20 éves lesz, és megkérdezi, ha ezt tudtam, mért szültem, mit mondok? Vagy ez teljesen pesszimista hozzáállás, velem van a baj? Ti mit gondoltok erről?
2022. aug. 10. 10:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt csinálsz, amit akarsz.

Csomóan vállalnak mindezek ellenére, csomóan meg pont ezért nem. Döntsd el, mit akarsz, és hajrá.

2022. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Nyilván azt csinálok amit akarok, csak kíváncsi vagyok, aki mostanában vállal gyereket, hogy gondolkodik erről. Nem akarok pesszimista és depressziós lenni, ezért írtam ide, hátha valakinek van valamilyen pozitív gondolata erről, ami talán átragad rám is.
2022. aug. 10. 10:09
 3/34 anonim ***** válasza:
74%
Azt, hogy aki akar gyereket - ugyan aggódik emiatt - de vállal, aki meg nem, annak jó kifogás és legalább villoghat, hogy ő milyen felelősségteljes. Amúgy teljesen rendben van, ha valaki nem akar gyereket, nincs ezzel semmi baj. Majd ha igazán akarsz, vállalsz, ezek ellenére is.
2022. aug. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Ez szerintem nem villogás..
2022. aug. 10. 10:13
 5/34 anonim ***** válasza:
34%

"Vagy ez teljesen pesszimista hozzáállás, velem van a baj?"

Igen.

2022. aug. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
Nem rád gondoltam. Hanem akik lehúzzák azokat, akik most vállalnak.
2022. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
5, akkor írj valamit kérlek, ami meggyőz, mert tényleg nem akarok ilyen negatív lenni, szeretnék boldogan élni, és nem ilyeneken aggódni.
2022. aug. 10. 10:17
 8/34 anonim ***** válasza:
74%

Miért akarna téged bárki is meggyőzni? A te felelősséged és döntésed a gyerekvállalás, nem a mienk. El vagy te tévedve, ha azért jöttél ide, hogy itt majd meggyőzünk.


Egyébként minden generáció úgy érzi, hogy az ő fiatalkorában volt a legjobb ("bezzeg az én időmben!"), és utána borzasztó lett, és szegény mostani fiatalok... Már a nagymamámtól ezt hallgattuk mindig, pedig ő '56-ban szült és hozta el a csecsemőjét (apukámat) a kórházból úgy, hogy az út másik felére átjutni három nap volt, mert pont ott lőttek...

2022. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%

háborúk alatt is szültek. aki szeretne gyereket, az bízik abban, hogy jó lesz. az ember alkalmazkodik a változásokhoz.

én sem kérdeztem meg a szüleimet, hogy miért születtem. azért mert akartak. ha viszont élek, akkor az én dolgom, hogy hogyan.

ha úgy érzed, hogy szeretnél, akkor gondolom mindent megteszel, hogy a gyerekkorában jó legyen. ha azt gondolod, hogy nem leszel erre képes, akkor nem biztos, hogy jó döntés gyereket vállalni. és azt hozzá teszem, hogy a gyereknek első sorban a szeretet, törődés a fontos, nem az, hogy anyagilag mindent megengedhess

2022. aug. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
70%

Az energiaválság jelen probléma. 20 év múlva már megoldjuk és nem fogunk fuggeni ennyire a fosszilis energiahordozóktól. Az idei telet bírjuk ki, és fejezzék már be a szomszédban a háborút.


Én sem mondom a szüleimnek, hogy minek vállaltak a rendszerváltás előtt.

2022. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!