Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás ilyen rossz...

Gyerekvállalás ilyen rossz kilátások mellett?

Figyelt kérdés
Szeretnék gyereket, de egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a helyes. Olyan dolgokat hallani.. 20 év múlva elfogy a nyersanyag, nem lesz élelem, sivatagos lesz az ország, ki tudja lesz-e víz.. ha a gyerekem 20 éves lesz, és megkérdezi, ha ezt tudtam, mért szültem, mit mondok? Vagy ez teljesen pesszimista hozzáállás, velem van a baj? Ti mit gondoltok erről?
2022. aug. 10. 10:01
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%
Ha a gyerekvállaláshoz meg kell győzni, akkor inkább ne ess teherbe. Tisztában van az ember mit okoz a globális felmelegedés stb...az h jelenleg aszály van sajnos vele jár, ezzel már igazán tudsz mit kezdeni. Csökkenteni tudod az ökológia lábnyomod, ennyit tehetsz. Tudatosan vásárolsz, amennyire tudsz stb... egyébként én úgy gondolom, ha jelenleg nem gazdasági válság és háború idején járnánk fele ennyi ilyen kérdés lenne, hogy most vállaljak gyereket? Nyilván fel lehet fogni úgy is h a te gyereked lesz az I-n a pont, de a föld már így is túlnépesedett. Erről főként viszont a fejlődő v távolkeleti fejlett pl Kína országok "tehetnek", illetve az a számtalan művi beavatkozás, amita modern orvostudomány adott. Pl lombik és társai. Félre ne értsd senki, persze aki nem tud gyereket vállalni jó, hogy vannak ilyen lehetőségek, de eleve az élet természetes rendjébe és körforgásába avatkozunk bele. Ha valóban gyerekre vágysz, akkor az h mi lesz nem kéne visszatartó erőnek lennie. A többi pedig a te döntésed mit teszel a bolygó érdekében. Szerintem...
2022. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat
2022. aug. 10. 10:29
 13/34 anonim ***** válasza:
42%
Túlnépesedett a bolygó, minden más ennek a hozadéka. Az ösztön legtöbbünknek azt diktálja, hogy szaporodjunk, szüljünk. De ha ésszel belegondolok, a saját önzésem miatt szüljek gyereket egy olyan világba, amiben már a létbizonytalanság mindenkit utólér? Én nem szülnék, nem szülök.
2022. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
96%

Ez a gyerekkérdés általában úgy áll, hogy ahol tényleg kétségei kellenének lennie a szülőknek afelől, hogy fel tudja-e nevelni őket, egyáltalán megérik-e jó eséllyel a felnőttkort, ott születik legtöbb gyerek .

Ahol meg minden létszükséglet adott és semmi arra utaló jel nincs, hogy ez megváltozna, ott jön ez a műrettegés, hogy nem akarok neki szenvedést.

Holott valójában a felelősségvállalástól rettegsz, ami valóban a gyerekvállalás velejárója.

2022. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
89%

Épp a gyerekünket várom. Persze aggasztanak a világban zajló dolgok, de nem fogom rettegésben élni az életem, hogy mi lesz.

Ilyen alapon bezárkózhatnék évekre elegendő konzervkajával egy betonbunkerbe, és remegve várhatom a világvégét.

2022. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
89%
Itt a saját körülményeid a legfontosabbak. Hány éves vagy? Van férjed, vagy biztos, hosszútávú kapcsolatod? Lakásod? Szakmád, munkahelyed, biztos jövedelmed? Ezek a döntő tényezők, persze azon kívül, hogy tényleg komolyan szeretnéd/szeretnétek-e? N
2022. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
91%

"Félre ne értsd senki, persze aki nem tud gyereket vállalni jó, hogy vannak ilyen lehetőségek, de eleve az élet természetes rendjébe és körforgásába avatkozunk bele."

Lehet, de az abortusszal, sőt, a modern fogamzásgátlással is. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs rá szükség, de nehogy már az a néhány lombikbébi tegye tönkre a bolygót.

2022. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
89%

44-ben nem volt alkalmas, mert bejöttek a németek. 45-ben nem volt alkalmas, mert bejöttek az oroszok. 47-ben nem volt alkalmas, mert elkezdődött a hidegháború. 53-ban nem volt alkalmas, mert meghalt Sztálin és kezdődött a hatalmi harc. 55-ben nem volt alkalmas, mert kezdődött a vietnámi háború.

76-ben nem volt alkalmas az arab földek izraeli megszállása miatt, 98-ban nem volt alkalmas a délszláv háború miatt, 2001-ben nem volt alkalmas 911 miatt, 2003-ban nem volt alkalmas a közel-keleti háborúk miatt, 2006-ban nem volt alkalmas É-Korea első atomtesztje miatt, 2008-ban nem volt alkalmas a világválság miatt, 2010-ben nem volt alkalmas a devizakrízis miatt, 2014-ben nem volt alkalmas az orosz szeparatista háború miatt, 2019-ben nem volt alkalmas a covid miatt, 2022-ben nem volt alkalmas az orosz-ukrán-amerikai-EU háború miatt, ezután pedig nem lesz alkalmas, mert jön a Kína-Tajvan háború és a szankcionálások után minden idők legdurvább globálgazdasági összeomlása.

Szóval nem érdemes várni a gyerekkel, minden korszak egyformán szar.

2022. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
98%
Épp várandós vagyok és mindent meg fogunk tenni, hogy úgy neveljük a gyermekünket, hogy bárhogy is alakul az élete azt ne egy hibás döntésnek érezze. Biztos vagyok benne, hogy olyan alapokon állunk, hogy éhezni sosem fog, bízom benne, hogy egészséges lesz, a boldogságáért pedig kezeskedünk. Ennèl többen az ember mindig minden körülmények között csak bizakodhat mert tragédia bármikor bekövetkezhet.
2022. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
51%

14 ès 15 tökéletesen leírta.



Én is hezitálok, de a jelen és a köv. 5-10 èv miatt.

Mivel ekkora tartalékra nem készültünk fel, amivel a rezsi stb jàr..hiszen mi 3-4 gyermeket terveztünk ( nincs csokunk!) ennek megfelelően az ingatlanunk is ekkora, ami magasabb áram és gáz költséggel is jàr.

Viszont nem a most következő àrakkal kalkuláltunk.


Én a jövő miatt nem aggódok.

Rosszabb is volt màr, nem az én gyerekemmel népesedik túl a bolygó, hanem Kína stb miatt ibkább.

Európában így is fogyunk.


Az ökológiai lábnyomomat próbálom csökkenteni.

2-odkézből ruha, fa ültetés, nagyon szelektíven kezeljük a hulladékot.

Heti 1 max 2 kukazsàknyi kommunàlis hulladékunk van a jelenlegi 4 főre.


Egyedül a pelenkát nem mostam, mert én úgy gondolom, hogy nagyobb baj az áram és vízfogyasztás majd a szàrítógép vagy a ház nedvesedése miatti párátlanítással okozott szennyezés és pazarlás.

Plusz a gErekeim rettentő kaka-pisimatyik voltak.

Szerencsére hamar szobatiszták lettek (2 éves koruk után 1-1,5 hónappal)

2022. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!