Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok a rossz, amiért nem...

Én vagyok a rossz, amiért nem vállaltam, hogy vigyázok a férjem fiára a nyári szünetben?

Figyelt kérdés

Elég sok feszültség van mostanában az életünkben, ez nagyon nem hiányzott.

A férjem volt felesége talált 4 órás munkát magának, de júniustól már kezd is, ami azt jelenti, hogy a nyári szünetben még szabit sem tud kivenni.

A férjem a megkérdezésem nélkül rábólintott, hogy én majd biztos vigyázni fogok rá. Én viszont nem merem egyedül bevállalni az én gyerekeimmel, úgy érzem, egyedül kevés lennék 4 gyerekre. Fogalmam sincs, hogy tudnék ennyi felé figyelni, a kiakadásokat kezelni úgy, hogy mindegyikük biztonságban legyen.

Nagyon nehéz helyzet. Azóta többször elhangzott, hogy miattam fog kútba esni az exe munkája stb.

Mit csináljak? Próbáljam meg mégis? Csak az a baj, hogy ha elvállalom, akkor más megoldást nem is fognak keresni.


2022. máj. 23. 12:40
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
63%

"3 gyerekkel lehet GYET-en is (ha még így hívják), közismert nevén: főállású anya. Az a legkisebb gyerek 3 éves koráTÓL jár."


Ja, és 25 ezer Ft-ból tart el 3 gyereket, meg tart fenn egyedül egy házat.

2022. máj. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
81%

Jo sztori 😂


Hazasok vagytok, de kulon laktok.

A ferjednek nincs koze a 3 gyerekedhez.

4 SNI -s gyerek

Nem dolgozol, de nem tart el a ferjed, de van kulon hazad

2022. máj. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
32%
#31: GYET mellett lehet részmunkaidős állást vállalni, akár otthonról is dolgozhat. Nem a pénzen rugóztak legtöbben, hanem azon, hogy csak 3 év alattival lehet otthon, akkor meg még nincs SNI diagnózisa a gyerekének. Ez pedig így, ebben a formában nem igaz, ezért említettem a GYET-et. Nem ártana értelmezni, amit olvasol (és persze ismerni a szövegkörnyezetet, vagyis olvasni a többi választ, amiből kiderülhet, mire reagáltam azt, amit).
2022. máj. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
43%

Otthonról dolgozni 3 sni gyerekkel lehetetlen! Nincs olyan munka amit eltud az ember rendesen végezni.

Az otthoni munka nem azt jelenti hogy otthon vagy és a kukid vered hanem agyban nagyon itt kell lenni..

2022. máj. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
65%

Na jó #34, feladom! Nagyon ostoba vagy, ha nem érted, amit írtam.

Részemről veled befejeztem, de adok egy kis házi feladatot: értő olvasás, szövegkörnyezet tanulmányozása és igemódok (különös tekintettel a feltételes módra!) újra- (vagy meg)tanulása.

Nem mellesleg egy totálisan kamu baromság miatt kötözködsz.

2022. máj. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
17%

Nem csak egyfajta SNI van, lehet többfajta is.


Szerintem GYOD-on vagy GYET-en van a kérdező, és én azt csodálom, hogy még nem ment diliházba 3 gyerekkel egyfolytában, úgy, hogy nincs napi szinten felnőtt se, aki tudna segíteni vagy beszélni vele.


Amúgy ez általában genetika, hiába okolják annyira a szülés körülményeit, a legtöbb idegrendszeri dolog öröklődik és nagy mázli, ha épp az egyik gyereknél nem jön ki(de van, akinél csak 8 évesen bukik ki iskolában egy disz, máris megvan egy újabb SNI).


Szerintem hatalmas taplóság volt a férjedtől, hogy vállalta helyetted, én biztosan megsértődnék ezen. Pláne hogy nem is ismerik a gyerekeim az övét(ha jól értem, ugye? Miért nem egyébként?), és én sem annyira ismerem a gyereket(miért nem???). De amúgyis, plána ha külön is élünk, az én időmet én osztom be, ez pedig nem vészhelyzet, akármennyire is annak próbálják beállítani.


Totál megértem a másik anyát, nekem sem megy a munka egy gyerek mellől, mert nincs, aki vigyázzon rá(olyan, mint az övé), még intézmény sem vállalja a gyereket, de biztos nem bíznám rá egy szinte ismeretlenre és egy összeszokott testvérpárkupacba, akik szinte biztos, hogy kirekesztik(pláne, ha SNIsek).


Szerintem ez az egész helyzet nem fair, és nyilvánvaló, hogy kevésbé fontosak a te dolgaid a férjednek, mint az exé! Hol vannak a nagyszülők, bébiszitterek? Az a gyerek a férjedé is, fizessen bébiszittert, ha azt akarja, hogy az exe találjon munkát, ne téged osszon be ingyen bébiszitternek.


Nálam ez tuti megrengetné a kapcsolatot, és még ő lenne felháborodva, hogy nem oszthatja be a nyaram! Vicc... tessék egy újabb szr kapcsolat, amit nem tudom mi tart össze, valószínűleg mindkettőtök örül, hogy valaki leállt vele..

2022. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
29%
35# Én nem az vagyok akivel eddig vitáztál...
2022. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!