Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok a rossz, amiért nem...

Én vagyok a rossz, amiért nem vállaltam, hogy vigyázok a férjem fiára a nyári szünetben?

Figyelt kérdés

Elég sok feszültség van mostanában az életünkben, ez nagyon nem hiányzott.

A férjem volt felesége talált 4 órás munkát magának, de júniustól már kezd is, ami azt jelenti, hogy a nyári szünetben még szabit sem tud kivenni.

A férjem a megkérdezésem nélkül rábólintott, hogy én majd biztos vigyázni fogok rá. Én viszont nem merem egyedül bevállalni az én gyerekeimmel, úgy érzem, egyedül kevés lennék 4 gyerekre. Fogalmam sincs, hogy tudnék ennyi felé figyelni, a kiakadásokat kezelni úgy, hogy mindegyikük biztonságban legyen.

Nagyon nehéz helyzet. Azóta többször elhangzott, hogy miattam fog kútba esni az exe munkája stb.

Mit csináljak? Próbáljam meg mégis? Csak az a baj, hogy ha elvállalom, akkor más megoldást nem is fognak keresni.


2022. máj. 23. 12:40
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
A férjem fia is SNI-s, az én gyerekeim is. Neki viszont gyakori dühkitörései vannak, ilyenkor néha agresszív is (harap, üt, dobálózik). A férjem most bár azt mondja elfogadja a döntésemet, de neheztel rám.
2022. máj. 23. 12:41
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
A te gyerekeid alatt közös a gyerekeiteket érted, vagy ők a te korábbi kapcsolatodból születtek?
2022. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
27%

Hát 3 gyerek mellett fel se tűnne a negyedik, aki valószínűleg idősebb is, mint a többiek. Négy órás munka, tehát max napi 6 órát kellene "kibirni". Nekem egyértelmű lenne, hogy vállalom.

Amúgy mekkorák a gyerekek? Tabor a szünet egy részére nem megoldhato?

2022. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
62%

Az nem derül ki a kérdésedből, hogy te otthon vagy-e vagy dolgozol, de gondolom otthon lehetsz, ha rögtön ez a megoldás merült fel elsőre.


Attól függetlenül, hogy azért illet volna megkérdeznie téged is a férjednek erről, azért azt se felejtsd el, hogy a férjeddel együtt a gyerekét is bevállaltad.


Fordított esetben egyébként valószínűleg te is ugyanezt tennéd és örülnél neki, hogy a férjed és az új felesége van annyira rendes, hogy vigyáz a gyerekeitekre, hogy te el tudj menni dolgozni.

2022. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez egy átmeneti állapot lenne, sni ide vagy oda. Tudnál segíteni ha akarnál. Nem akarsz, viseld a következményeket, vagyis a neheztelést.
2022. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Előző kapcsolatomból. Ők velem élnek, nincsenek napi szinten kapcsolatban a férjem fiával.
2022. máj. 23. 12:50
 7/37 anonim ***** válasza:
83%
Azt ugye azért érzed, milyen visszás helyzet az, hogy a férjednek el kell viselnie a te 3 gyerekedet nap mint nap x éve, 7/24-ben, te pedig arra nem vagy képes, hogy 12 hétig heti 5 napon napi 6 órát elviseld az ő gyerekét?
2022. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
84%

Tehát a saját fiának ne segítsen de a tieidet amikhez nem sok köze van, tartsa el? (Gondolom eltartja őket ha te otthon vagy, mivel ráérnél időben segíteni).


Hogy van ez? Hogy érsz te rá vigyázni nyáron mások gyerekére? Azért gondolj már bele.

2022. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Én csak attól félek, hogy mondjuk az enyémek hogy fognak reagálni egy ilyen kiborulásra. Kemény az is amikor az enyéimnek van nehéz napjuk ilyenkor hármat is nehéz megnyugtatni bele se merek gondolni, hogyan menne néggyel.


Nem tart el, a gyerekeimet közös felügyelettel neveljük az apjukkal. A férjemnek nem kell elviselnie őket általában akkor ér haza amikor már alszanak, ha meg fontos, hogy kipihent legyen, akkor át sem jön. Egy utcában lakunk, de megmaradt a külön ház.

2022. máj. 23. 12:56
 10/37 anonim ***** válasza:
94%
Az mondjuk faxa egy házasság, ha együtt se éltek....
2022. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!