Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok a rossz, amiért nem...

Én vagyok a rossz, amiért nem vállaltam, hogy vigyázok a férjem fiára a nyári szünetben?

Figyelt kérdés

Elég sok feszültség van mostanában az életünkben, ez nagyon nem hiányzott.

A férjem volt felesége talált 4 órás munkát magának, de júniustól már kezd is, ami azt jelenti, hogy a nyári szünetben még szabit sem tud kivenni.

A férjem a megkérdezésem nélkül rábólintott, hogy én majd biztos vigyázni fogok rá. Én viszont nem merem egyedül bevállalni az én gyerekeimmel, úgy érzem, egyedül kevés lennék 4 gyerekre. Fogalmam sincs, hogy tudnék ennyi felé figyelni, a kiakadásokat kezelni úgy, hogy mindegyikük biztonságban legyen.

Nagyon nehéz helyzet. Azóta többször elhangzott, hogy miattam fog kútba esni az exe munkája stb.

Mit csináljak? Próbáljam meg mégis? Csak az a baj, hogy ha elvállalom, akkor más megoldást nem is fognak keresni.


2022. máj. 23. 12:40
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
32%

A férjed, de úgy, hogy nem éltek együtt, nem gazdálkodtak közösen, de elvárás lenne, hogy vigyázz a gyerekére??

Mi???

Ennyi erővel a szomszéd gyerekére is vigyázhatnék én is.

2022. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
35%

Biztos hogy nem vállalnám, ez nem házasság, még csak nem is komoly kapcsolat ha külön éltek. A pasi csak a jóból veszi ki a részét ezek szerint, ha kedve van atnéz hozzád, a gyerekeiddel semmi kapcsolata.

Az exfeleség nehogy már ne tudja megoldani a szabit, én meg ilyet nem hallottam hogy ha előre meg van beszélve hogy elmegy 1 hétre szabira próbaidő alatt, akkor nem engedik.

Az apuka meg szintén legalább 2 hét szabit ki tud venni, de ha meg lehet beszélni hogy felnapokat vesz ki lehet az 3 is.

Tábor vagy napközi 2 hét.

Ingyenes önkormányzati gyerekfelügyelet is szokott lenni, kérdezzetek utána, újabb 2 hét.

Nagyszülők, rokonok, megint 2 hét

Marad 2-3 hét amit meg kell oldani, apuka fizessen bébiszittert aki nálatok vigyáz a gyerekre, és így meg van oldva, ketten meglesztek 4 gyerekkel.

2022. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
15%
én a férjem szeretőjének is szívbaj nélkül lepasszoltam a gyereket, én meg elmentem dolgozni.
2022. máj. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül attól, hogy döntesz, azért a férjednek nem kellett volna megbeszélés nélkül igent mondani. Nagyon kellemetlen lesz lemondani az egészet.

Egyébként hiába írják sokan, hogy fel sem tűnik egy plusz gyerek, de más gyerekére mindig nagy felelősség vigyázni.


Esetleg pár próba nap sem ártana, ha mégis igent mondasz.

2022. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
86%

23!


Ritka jólelkű és birka türelmű egy nő lehetett, hogy hagyta, hiszen köze nincs a te gyerekedhez

2022. máj. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
58%

Ordas nagy kamu.


Tehát van a történetben 4 sni gyerek (aha).


A kérdező vagy munkanélküli ha ráér egész nyáron, vagy a 3. Még 2 éves kor alatt van amikor még nincs besorolás.


A kérdező gyed-ből tart fent egy külön házat, és etet 3 gyereket... vagy valaki eltartja.


Ki tartja el? A volt férj? Csak mert ugye nem a mostanitól függ a kommenz alapján.


Gondolom "saját cége" van vagy kitalál valami bevételi forrást, ami lehetetlen 3 snis gyerek mellől a 2,5 hónapnyi nyáriszünet alatt.


Vagy azt írja mindjárt, hogy örökölt.

2022. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
30%
Vagy a kérdező gyerekei rég elmutak 3 évesek és ápolási díjon van otthon, merthogy az SNI bármi fogyatekossagot is takarhat. Lehet hogy amúgy vállalkozó és jó bevétele van, illetve azt is írta, hogy az apaval közös a felügyeleti jog, és anyagilag is hozzajarul a gyerekek ellátásához.
2022. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
63%
3 gyerekkel lehet GYET-en is (ha még így hívják), közismert nevén: főállású anya. Az a legkisebb gyerek 3 éves koráTÓL jár.
2022. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%
1 sni-s gyereke van a kérdezőnek és 1 a férjnek.
2022. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
67%

"A férjem fia is SNI-s, az én gyerekeim is."


Azért ezt a mondatot értelmezni nem igényel diplomát magyarból...

2022. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!