Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ciki azt mondani nokent a...

Ciki azt mondani nokent a gyerekeimnek hogy soha ne vallaljanak gyereket?

Figyelt kérdés
Az apjukkal elvaltunk, heti valtast kert a gyerektartas adokedvezmeny miatt, amugy 10 evig semmit nem foglalkozott veluk. Az apjuk ossze vissza hazudozott a birosagon, penzt kimentette. Alig tudtam lakast nezni a heti valtashoz apam segitsegevel. A megtort karrierem es korom miatt mar jol fizeto allasom nem lesz, nyugdijbol is 10 ev kiesett. Orulok ha heti valtasban ruhat, kajat, szorakozast, rezsit megoldom, erre elmegy a fizum nagy resze. Parkapcsolatra, hogy programokra jarjak, kocsit vegyek, szinhazberletet, emberhez melto eletet eljek, ezek utan nem tudok. Es attol rettegek, ha felnonek, akkor veluk is ez tortenik. Idecuccolnak ket gyerekkel valas uran es ugy nyomorgunk, vagy le kell mondania egyiknel a gyerekerol es fizetni a tartast, ezert koltozik haza, majd depressziojaban, sikertelensege miatt engem is kikeszit. Ahogy en is problemat jelentettem most a szuleimnek. Most mar csak nyugodt oregkort szeretnek es azt hogy nekik is legyen nyugodt eletuk, penzuk. Ha gyereket vallalnak, elszegenyednek,es minden problema nagy valoszinuseggel elo is fog allni. En a hazamat idosek otthonara teszem felre ezert nekik annyi a dolguk hogy magukra keressenek csak es ugyanigy tegyenek. De felek megutalnak ezert es nem fognak szeretni mert nem akarom felaldozni oregkent magam ertuk es le akarom beszelni oket a gyerekvallalasrol. En csak azt akarom hogy boldogok legyunk, de penz nelkul nincs elet, nincs boldogsag.

2022. máj. 1. 05:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
2%
Pacsi, igazad van, nem az.
2022. máj. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

10. Nem szoktak 4 gyerekes anyák az utcára menni Magyarországon. Honnan képzelsz be ilyen baromságokat?


Taníttasd ki a gyerekeidet, hogy szerezzenek jó, piacképes szakmát, amivel lehet is pénzt keresni. (Ez a kitaníttatás nem pénz kérdés első sorban, hanem ösztönzés, terelgetés kérdése.)

2022. máj. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
99%

Persze. Biztos kellemes lehet a szülőtől olyat hallani, hogy a gyerekkel csak a gond van, ne is vállaljanak.

Biztos nem az ugrana be, hogy ezzel azt mondja, hogy egész életét elszúrta azzal, hogy engem megszült.

És biztos kellemes lehet ezzel a tudattal élni tovább.

És tartani vele a szerető kapcsolatot.

2022. máj. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Jo dolog az optimizmus, en is igy alltam hozza. De azert nezzetek mar szet az orszagban, hany ember el tengodve, se karrier, se maganelet nem jott be neki,nem ugy el ahogy szeretne. Az miert jobb?
2022. máj. 1. 07:40
 15/28 A kérdező kommentje:
Diplomasok a mekiben, bar listak, szuloknel lako felnott emberek, albirol albira vandorlas,orokos sporolas, alvaszavar a hitel miatt, tonkrement vallalkozas covid miatt, uszott hazak devizahitel miatt, most meg haboru....az orszag hany szazalekanak jott be az elet?
2022. máj. 1. 07:44
 16/28 anonim ***** válasza:
90%

Nem ciki, hanem szemétség, mert nem azért akarod, hogy ne vállaljanak gyereket, mert jót akarsz nekik, hanem azért, mert a saját kényelmedet félted. Nincs jogod ilyen módon befolyásolni a gyerekeidet egyik irányba sem. Mindenkinek magának kell ezt eldönteni, hogy akar-e gyereket.

Az életed nem a miattuk alakult így, ez a te hibád, ne hárítsd rájuk a felelősséget. Aki teper, annak lesz karrier anyaként is, de te otthon ültél 10 évig, el voltál, mint a tehén a herében. Most meg mártírt csinálsz magasból, és lelkiismeretfurdalást okozol nekik, mintha ők akarták volna.

2022. máj. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez valójában csak egy elméleti kérdés, mert ha felnőttek lesznek a gyerekek, akkor nem a kérdezőtől fognak engedélyt kérni a házassághoz/gyerekhez. :)

Felnőttként ők döntenek majd az életükről, és a döntéseikért ők vállalják a felelősséget. A kérdezőnek max. ahhoz van joga, hogy ő is dönthessen majd az akkori életéről. Ha pl. nem akarja az elvált gyerekeit (akik akkor már felnőttek lesznek) unokástól magához venni, akkor joga lesz ehhez.

Az lenne a lényeg, hogy a gyerekek piacképes szakmát tanuljanak, hogy ne szoruljanak rá senkire. És ha hibát követnek el az életben, majd vállalják érte a felelősséget.

Jó esetben azok a gyerekek akik végigélték a szüleik válását, tudják hogy milyen volt visszaköltözni a nagyszülőkhöz (esetleg nélkülöztek), azok évekig ebben éltek, ezért van előttük egy intő példa, hogy hogyan ne csinálják. Ha iskolázottak, tanult intelligens emberek lesznek felnőtt korukban, akkor majd jó döntéseket fognak hozni maguktól ilyen téren is.

Befolyásolni, ráerőszakolni senkire sem szabad semmit.

Ebben az esetben is igaz a következő mondás:

"Az okos ember más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye semmiből."

2022. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
86%
Nekem aztán mondhatnád. Első dolgom lenne megszakítani veled a kapcsolatot, mert ilyen lehúzó energiavámpír emberekre nincs szükségem. Amúgy csak mondom, covid, háború, rosszul fizető állás, hitel, válás, gyerek nélkül is van. Miért nem mondod nekik, hogy ugorjanak rögtön a vonat alá? Végülis az élet gyerek nélkül is sz.r, nem igaz?😉
2022. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
97%
Nohát én 20 év után váltam két gyerekkel, de sosem mondanék ilyet. Nagyon szeretem őket, a legpozitívabb döntés volt az életemben, és ez olyan lenne, mintha megbántam volna, hogy léteznek. Nem bántam meg, pont hogy örülök, hogy ők legalább vannak ebből a házasságból, ha a holtunkiglan nekünk nem is jött össze. Aztán majd lehet, egyszer új társam is lesz, az más tészta, más területe az életemnek, másik relációjú kapcsolat. Azt meg majd a gyerekeim eldöntik, akarnak-e gyereket, én remélem, hogy ha igen, ők is ajándéknak fogják majd fel. Ez milyen már, főleg anyák napján. Ha nekem ilyet mondott volna anyám gyerekként, hogy azért sajnálja, hogy megszülettem, mert apám lelépett és én inkább ne akarjak gyereket... rögtön borítékot adhatott volna mellé, hogy abból járjak a pszichológushoz.
2022. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
29%

Nem ciki. Függetlenül attól, hogy te mit miért és kivel tettél, nem tettél, mit bántál meg, mit nem.

Arra kell nevelned őket, hogy merjék felvállalni ezt a döntésüket és bármelyik utat választják te támogasd őket.

2022. máj. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!