Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ciki azt mondani nokent a...

Ciki azt mondani nokent a gyerekeimnek hogy soha ne vallaljanak gyereket?

Figyelt kérdés
Az apjukkal elvaltunk, heti valtast kert a gyerektartas adokedvezmeny miatt, amugy 10 evig semmit nem foglalkozott veluk. Az apjuk ossze vissza hazudozott a birosagon, penzt kimentette. Alig tudtam lakast nezni a heti valtashoz apam segitsegevel. A megtort karrierem es korom miatt mar jol fizeto allasom nem lesz, nyugdijbol is 10 ev kiesett. Orulok ha heti valtasban ruhat, kajat, szorakozast, rezsit megoldom, erre elmegy a fizum nagy resze. Parkapcsolatra, hogy programokra jarjak, kocsit vegyek, szinhazberletet, emberhez melto eletet eljek, ezek utan nem tudok. Es attol rettegek, ha felnonek, akkor veluk is ez tortenik. Idecuccolnak ket gyerekkel valas uran es ugy nyomorgunk, vagy le kell mondania egyiknel a gyerekerol es fizetni a tartast, ezert koltozik haza, majd depressziojaban, sikertelensege miatt engem is kikeszit. Ahogy en is problemat jelentettem most a szuleimnek. Most mar csak nyugodt oregkort szeretnek es azt hogy nekik is legyen nyugodt eletuk, penzuk. Ha gyereket vallalnak, elszegenyednek,es minden problema nagy valoszinuseggel elo is fog allni. En a hazamat idosek otthonara teszem felre ezert nekik annyi a dolguk hogy magukra keressenek csak es ugyanigy tegyenek. De felek megutalnak ezert es nem fognak szeretni mert nem akarom felaldozni oregkent magam ertuk es le akarom beszelni oket a gyerekvallalasrol. En csak azt akarom hogy boldogok legyunk, de penz nelkul nincs elet, nincs boldogsag.

2022. máj. 1. 05:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
48%
Nézd, nem ciki ezt mondani a gyerekeidnek. Én is ebbe az irányba próbálom terelgetni a lányomat. Megjegyzem, több diplomás, több nyelven beszél, férjével bőven a középosztály kicsit felsőbb részéhez tartoznak, de én a kényelmi oldalról fogom meg a dolgot.A gyerek nem kötelező, inkább nyűg, éljék az életüket, utazzanak, amennyit lehet, semmi nem fog hiányozni. (Mondom ezt úgy, hogy akár ma meghalnék a gyerekemért, de valahogy ketté választom a két dolgot, mert ha visszanézek időben, én is a kényelmesebb oldalt választanám már.)
2022. máj. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%

Ciki.

Arra kéne nevelni őket, hogy ne úgy válasszanak párt, ahogy te. Írom ezt frissen elvált apaként.

Jelzem, én is kiharcoltam volna a heti váltást, ha nem 60km-re költözik az anyjuk. Így én jutok koldusbotra, a minimálbér alatti összegből kell tengődnöm, hétvégi munkát vállalni nem tudok a láthatás miatt. Ez se méznyalás, mégse mosom a gyerekek agyát. Válasszanak tudatosan párt, olyat, aki feltétel nélkül szereti őket.

2022. máj. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Utolso, a hazassagok 60 szazaleka valas a maradek megmaradt kapcsolat is sokszor erdek. En azt hiszem, nem lehet mar leelni boldogan egy emberrel egy eletet. 10-20 eveket igen, de mindenkeppen valtanak az emberek.
2022. máj. 1. 05:58
 4/28 A kérdező kommentje:
Szoval nem tudom azt mondani tudatosan valasszanak part, mert nem csak rajtuk mulik. Ahogy neked sem csak rajtad mult.
2022. máj. 1. 06:00
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

Egy dologra kéne pénzt félretenned: Pszichológusra. Mielőtt a gyerekeid életét tönkreteszed a fóbiáiddal, aggódásoddal, negativitásoddal. Ha szerinted rendben van ez amit most csinálsz és gondolsz, és nem kérsz segítséget, akkor elkúrod az ő életüket, ha így akarod mostantól kezdve befolyásolni őket.


Ez egy ördögi kör, egy visszacsatolási mechanizmus: Pont azért nem lesz majd lehet nekik se soha egy normális kapcsolatuk, mert te ezt szajkózod nekik gyerekkoruktól kezdve, hogy nem léteznek normális kapcsolatok, mert benned is ez a téves hit él. Azt meg már nem is mondom mennyire az anyagi világról szól számodra minden (anyagiak alatt nem csak a pénzt értem), azon kívül meg az jön le az írásodból kb semmi sem létezik számodra, semmi sem számít neked.

2022. máj. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
#2-es, én is elvált apuka vagyok, a lányom az anyjával él, de bármikor láthatom, hozhatom-vihetem, 25 km-re lakunk egymástól. Szerencsére jó a viszony az anyjával. De azért azt te is érezheted, hogy a párválasztás mindig lutri. Bármi beüthet, előre még csak nem is sejthető dolgok. Túl sok inger ér minket ebben a világban, az emberek képesek 2 perc alatt meghülyülni.
2022. máj. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
32%
Hú de igazat ír az utolsó. Nekem 21 éves a kapcsolatom. Ebből 17 év házasság. Nem gondolkodunk a váltáson. Bár szegényessen élünk. Van mindenünk, de színházban sose voltunk.
2022. máj. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

7#


Pont Mi is így vagyunk, 21 éve együtt, 17 év házasság.

Mi sem gondolkozunk váláson, igaz nekem volt most nemrég egy kis hullámvölgy, de azt is együtt oldottuk meg.

A minap beszéltünk erről és a férjem azt mondta, hogy nem tudja azt elképzelni , hogy mással éljen. Pedig elég fiatalon találkoztunk. Én 17 voltam, Ő 21.

2022. máj. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
97%
Ők majd ügyesebbek lesznek. Fejlődnek, tudatosodnak, kitörnek a körből. Had csinálják, amit hoz nekik az élet.
2022. máj. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Szoval ha ugy gondolja, szuljon 4 gyereket, majd ha elvalik es nincs hova menni, akkor menjen az utcara? Hogy lehet ezt fel vallrol venni hogy a gyereked az utcan el,vagy éhezik? Mint írtam, en nem szeretnem mar mas bajat a nyakamba venni, a gyerekemet sem. De nem szeretnem azt se ha szenvedne.
2022. máj. 1. 06:52
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!