Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ciki azt mondani nokent a...

Ciki azt mondani nokent a gyerekeimnek hogy soha ne vallaljanak gyereket?

Figyelt kérdés
Az apjukkal elvaltunk, heti valtast kert a gyerektartas adokedvezmeny miatt, amugy 10 evig semmit nem foglalkozott veluk. Az apjuk ossze vissza hazudozott a birosagon, penzt kimentette. Alig tudtam lakast nezni a heti valtashoz apam segitsegevel. A megtort karrierem es korom miatt mar jol fizeto allasom nem lesz, nyugdijbol is 10 ev kiesett. Orulok ha heti valtasban ruhat, kajat, szorakozast, rezsit megoldom, erre elmegy a fizum nagy resze. Parkapcsolatra, hogy programokra jarjak, kocsit vegyek, szinhazberletet, emberhez melto eletet eljek, ezek utan nem tudok. Es attol rettegek, ha felnonek, akkor veluk is ez tortenik. Idecuccolnak ket gyerekkel valas uran es ugy nyomorgunk, vagy le kell mondania egyiknel a gyerekerol es fizetni a tartast, ezert koltozik haza, majd depressziojaban, sikertelensege miatt engem is kikeszit. Ahogy en is problemat jelentettem most a szuleimnek. Most mar csak nyugodt oregkort szeretnek es azt hogy nekik is legyen nyugodt eletuk, penzuk. Ha gyereket vallalnak, elszegenyednek,es minden problema nagy valoszinuseggel elo is fog allni. En a hazamat idosek otthonara teszem felre ezert nekik annyi a dolguk hogy magukra keressenek csak es ugyanigy tegyenek. De felek megutalnak ezert es nem fognak szeretni mert nem akarom felaldozni oregkent magam ertuk es le akarom beszelni oket a gyerekvallalasrol. En csak azt akarom hogy boldogok legyunk, de penz nelkul nincs elet, nincs boldogsag.

2022. máj. 1. 05:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
11%
Nem, alapból marha nagy szívás az egész, még a barátnőimnek os ezt mondom, hogy ne!
2022. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
elmondani a véleményed és a történetedet neki nem ciki. tukmálni, győzködni,hogy márpedig ő ne menjen férjhez és ne szüljön mert te így jártál nagyon is az
2022. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
92%

Lényegében a saját nyomorodat kivetíted és tukmálod rájuk. Ezzel azt mondod nekik,hogy kár,hogy megszülettek,mert emiatt szar az életed..gratula👏

Mi lenne ha értelmesebben annyit tanítanál nekik,hogy annyi gyereket vállaljanak,amennyit egyedül is el tudnak tartani nyugodtan,ha úgy alakul?

2022. máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanannyira gusztustalan, mint az ellenkezője, amikor a nagyi mindenáron unokákat akar. Sőt! Még rosszabb, mert tényleg az az üzenete, hogy te megbántad, hogy szültél, vagyis jobb lenne neked, ha ők nem lennének.
2022. máj. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
83%
Járj utána, hogy mik a lehetőségeid, hogy tanulj olyasmit, ami piacképes, mert az az igazi befektetés. És ezzel mutass példát a gyerekeidnek. Én is (egyedülálló anyaként) mindig összespóroltam szépen egy-egy hasznos tanfolyam árát, ami kellett a jobb álláshoz és mindig vissza is hozta, mert tudás+kapcsolatok=pénz, így működik a munka világa. Nem a gyerekeidet meg az exeidet kell hibáztatni a döntéseidért. Legyél felelős magadért és tegyél a céljaidért.
2022. máj. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
84%

Hát azért engem megcsapna ha anyám közölné hogy ennyire utálja hogy létezek.

Nem lehet kockázatmentesen élni. Akár van gyereked akár nincs, a válás, baleset, betegség, munkanélküliség, természeti kár esélyét nem lehet nullára csökkenteni. A megoldás nem az hogy a jövőbeli nehézségek puszta lehetősége megbénít egész életedben, hanem hogy amennyire lehet felkészülsz ezekre az eshetőségekre hogy ne küldjenek teljesen a padlóra.

A szegénységtől nem az véd meg ha nincs gyereked. Az véd meg ha van piacképes szakmád, ha van megtakarításod, ha terhesség előtt dolgozol pár évet és gyes után amint lehet visszamész dolgozni, ha továbbképzed magad és ha olyan helyen élsz ahol van bőven munkalehetőség. Ezeket nyugodtan megtaníthatod a gyerekeidnek anélkül hogy rájuk terhelnéd a saját kínodat.

2022. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekeid felnőve maguk döntsék el, hogy akarnak-e gyermeket vagy sem. Nem szabad erőltetni. Elváltál és az apjuk ilyen személység, attól te lehetsz boldog uj kapcsolatban,akár szülhetsz,vagy vállahatsz
2022. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
22%
Én nem azt kérdeztem volna itt, hogy ciki-e, hanem azt,hogy vajon megutálnak-e a gyerekeim,ha ilyet mondok nekik? Mert ez azt jelenti, hogy te nem akarod őket,nyűg neked a gyerek. -Nem azt kell mondani, hogy ne akarjon gyereket,hanem azt, hogy ne menjen férjhez olyanhoz, akit nem szeret tiszta szívéből, akibe nem szerelmes, mert elválik, mint te. És ne erőltesse a férjhez menést, csak ha a férfi is el akarja venni. Én ezt mondanám neki, és akkor nem lesz boldogtalan a házassága, a gyerekek örömmel fognak élni a családjukban. - A másik válaszolónak pedig azt üzenem, akinek a pénz fontosabb, mint a gyerek, hogy majd a gyereke, ha megöregszik, nem lesz, aki egy pohár vizet adjon neki.Akkor majd sajnálhatja, hogy a pénzt választotta.
2022. máj. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!