Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik jobb...

Szerintetek melyik jobb munkarend (apának) gyereknevelés szempontjából?

Figyelt kérdés

24/48 (18 naponta szabadnap) vagy heti 5x8 (standard 40 órás)

Főként anyukák véleménye érdekel.


2022. ápr. 8. 18:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
39%

Minden nap 5kor itthon van a férjem.

Ennek az az előnye, hogy minden nap van pihenés, van aki takarítson, rendet rakjon, megfogja a gyereket, amíg végre eszek valamit.

Minden nap biztosan.

El tudom képzelni h durvának éli meg az anyuka h napokig éjjel nappal egyedül van a kicsivel, nincs pihenés egy percre sem.

Én lehet h nem bírtam volna.

Oke h vannak napok, amikor ketten vagytok, de utána napokig egyedül nagyon kemény lehet.

Inkább legyen minden nap mérsékelten nehéz, mint néhány nap könnyebb, néhány pedig anyagyilkos.

2022. ápr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%
5x8!
2022. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is az 5x8 tetszik jobban, de valószínűleg csak azért, mert ebben van tapasztalatom.

Nekem a 24/48-as munkarenddel az lenne első sorban a "bajom", hogy egy 48 órás műszak után megpróbálnék azért tekintettel lenni a páromra, pihenje ki magát, amennyire lehet, de azt meg egy bizonyos korú gyerek mellett már nem lehet megtenni. 4 hónaposan még hagyján, de mondjuk másfél? Akkor már nem is alszik annyit és sokkal interaktívabb a gyerek, nem lehet mellette a szomszéd szobában nyugodtan pihenni. Ilyenkor még ha nem is akar aludni, azért nem tudnám nyugodt szívvel rábízni a gyereket, mert se nem tud úgy figyelni, nem tud annyira gyorsan reagálni, ha szükséges, nem hiszem, hogy kifejezetten türelmesen tudna vele játszani, szóval igazából csak nekem lenne extra meló, hogy még arra is vigyázzak, hogy ne zavarjuk nagyon. De ez lehet, csak az én fejemben él így.


A férjem 5x8 dolgozik, 100% távmunkában, vagyis egész nap itthon van velünk, szerény véleményem szerint ez a legideálisabb, ennél többet már tényleg nem lehet itthon lenni :D

2022. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Lehet én írtam rosszul. 24 óra munka utána 48 óra otthon. Ráadásul minden 6. munkanap szabadnap tehát olyankor pl 5 napot zsinórban otthon vagyok. Gyakorlatilag havi szinten 8 napot van kettesben. Ilyenkor nagyszülőkhöz elmennek stb...

Ami szerintem nagy előny, hogy gyerekdokihoz is el tudom kísérni.

2022. ápr. 8. 19:39
 15/25 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 5x8-ban dolgozik. Szabadok a délutánok meg a hétvégék. Néha bejön havi egy-két 24 órás, azt nem szeretem. Megszoktam, hogy 4-kor hazaér.
2022. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%
A klasszikusat jobban szeretem, tervezhetőbb, kiszámíthatóbb. Nem fogalmaztál félreérthetően, egyértelmű, h 24 meló, 48 pihi.
2022. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindkettő lehet jo, es lehetsz bármelyik mellett jo apa, ha szereted amugy a munkádat, akkor ne emiatt a munkarend miatt válts helyet.
2022. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
59%
Én szerettem, mikor a férjem úgy dolgozott, hogy pár napig alig volt otthon, utána viszont 5-6 napot zsinórban. Sokkal tartalmasabb programokat lehetett tervezni így. A legtöbb családnál azt látom, hogy hétköznap így se csinálnak szinte semmit, max. egy kis séta. Lásd a 11-est, ahol apuka délutáni programja a takarítás, rendrakás. Mondjuk azt nem értem miért nem lehet gyerek mellett enni, ha csecsemő, akkor még alszik nappal is, meg egyébként sem az ember szájában van a gyerek.
2022. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
80%

24 *48-at sokkal jobban szerettem



Minden szempontból…

2022. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%
18. Nem minden baba szunyókál a kiságyban egész nap. Örülök, hogy neked ilyen volt a gyereked, de másé meg másmilyen. Nekem pl. visított az első 3 hónapban ha nem kézben volt vagy kendőben, szóval ja a férjem takarított. Biztos megoldottam volna, ha nincs, de jó, hogy ott volt. Gondolom a 11-nél még pici a baba.
2022. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!