Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik jobb...

Szerintetek melyik jobb munkarend (apának) gyereknevelés szempontjából?

Figyelt kérdés

24/48 (18 naponta szabadnap) vagy heti 5x8 (standard 40 órás)

Főként anyukák véleménye érdekel.


2022. ápr. 8. 18:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Az, a mi jobban osszehangolhato anyuka munkarendjevel
2022. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
4 hónapos gyermekről van szó, tehát csend/gyed mellett kérdéses
2022. ápr. 8. 18:17
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem nagyon egyeni. Mennyire birja a ferj az ejszakazast? Anyuka mikor menne ujra dolgozni? Akkor hogy figjak megoldani az oviba hozast-vivest? 8-5-ig mit jelent pontosan? Mennyit kell ingaznia?
2022. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Jelenleg 24/48 ban dolgozom, másnapok nyilván fáradtabb vagyok, de nem alszok napközben, elvagyok a picivel. Viszont valamiért többször fejemhez vágta, hogy keressek "normális" (8 órás) munkahelyet. Szerintem sokkal kevesebbet tudnék itthon segíteni, ezért érdekelne olyan anyukák véleménye ahol az apa 8 órás munkarendben dolgozik.

Nyilván hétvége és ünnepnap ugyanúgy meló, de havi átlag 8x24 órát vagyok távol.

2022. ápr. 8. 18:26
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs osszehasonlitasi alapom, mert 8-5-ig dolgozik a ferjem, nekem ez igy megfelel, estenkent tudom, hogy ra lehet bizni, de neki max 2xfel ora az ingazas. Igazabol amugyis az a fontos, hogy parodnak mi a velemenye, illetve, hogy te mennyire lrnnel hajlando erre a munkarendre. Erdemes lenne kideriteni, hogy o mit el meg jelenleg problemasnak, hatha lehetne azon mas modon is segiteni a jelen korulmenyeitek kozott.
2022. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy kifáradt anya sokmindent a fejedhez vághat, amit nem gondolt át. Ne vedd a szívedre, de beszéljétek meg utána.


Az 5x8 előnye, hogy lehet egy fix napirend, jobban tudja az anya, mikor mire számítson. Nincs az, hogy egy nehéz éjszaka után egész nap nyűgös a baba, de hiába van már délután 3, még nagyon soká jön a "felmentősereg". Szerintem a tied jobb, de ha épp benne vagy valamiben, jobban látod a hátrányait.

2022. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Egyértelmű az 5x8 órásat választanám, de elsősorban az számítana amit a férjem akar. Lehet amit te elvagyok a picivelnek gondolsz azt ő nem érzi nagy segítségnek. Talán azt kéne megbeszélnetek, mi az amiben jobban segítségére tudnál lenni.
2022. ápr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Elvagyok a picivel: etetem, tornáztatom, pelenkazom, fürdetem stb...
2022. ápr. 8. 19:04
 9/25 anonim ***** válasza:
79%

Én nagyon szerettem mikor a férjem 24/48-ban dolgozott.

Igaz beleestek hétvégék, ünnepnapok is, de összességében sokkal többet volt itthon, többet tudott itthon tenni venni a ház körül, és rengeteget mentünk így kirándulni míg én is gyesen voltam.

2022. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%
Nekem az 5x8 szimpibb, mert kiszámítható és biztos.
2022. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!