Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa így leengedn...

Csak nekem furcsa így leengedni a játszótérre a gyereket?

Figyelt kérdés

Házzal szemben van a játszótér, egy nagyon pici átjáró úttest van a kettő között és 8 éves a gyerek.

Régen jóban voltunk a szülőkkel.

Lejöttünk erre a játszótérre, egyszer csak szülő nélkül megjelenik a gyerek. Kérdezem hol van anya vagy apa, mutatja kint áll az erkélyen (játszó térre néz). Erre valóban onnan int nekem az apja.

Nincs is azzal gond, ha megkér, hogy vigyázzak rá, de nem teszi, én meg pl. most is úgy terveztem (ill. be is tartom), hogy 10 percet maradunk csak, mert dolgunk van, időhöz vagyunk kötve. Apa elérhetősége nincsvis meg. De enélkül sem tetszik, hogy nem szól a szülő, nem tartja szemmel a gyereket, mert nem állna kint fél órát (tudom, mert ez nem az első eset, hogy csak úgy megjelenik a gyereke), plusz bármi van, pl mennünk kell haza én nem szándékozom az időmet a szülő felkutatasaval meg a gyerek hazakisérgetésével tölteni. Plusz tartsa már tiszteletben a másik idejét annyira, hogy nem rakja rám a gyereket szó nélkül. És a gyerekét is, azért annyira nem nagy, hogy csak úgy leeressze, mert ő lusta, fáradt, akármi. Én is az vagyok, de úgy gondolom ez a szülő feladata, vagy akkor nem engedem le.

Mit gondoltok?

És hogyan szoljak finoman az anyjának (őt el tudom érni csak ő dolgozik amikor az apa vigyáz a gyerekre igy akkor nem aktuális), hogy ez nekem nem tetszik?


2022. márc. 17. 16:44
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Értem. Kioktatast amúgy nem kértem , egyes hozzászólások kifejezetten annak tűnnek, de aki beszól, a sajátomat például hadd nevelem úgy, ahogy én jónak látom. A normális válaszokat köszönöm!


Igaz, nem kértek meg, ezért sem maradtunk. Valószínűleg mivel én nem engedném le a sajátomat felügyelet nélkül, ezért gondoltam, hogy több a felelősségem. Mondjuk az enyém csak 6 éves, lehet 2 év múlva majd én is másképp gondolom :)

Minden esetre mivel elég egyöntetűek a válaszok, a továbbiakban így állok hozzá, ahogyan írtátok.

2022. márc. 17. 21:49
 22/26 anonim ***** válasza:
89%
KI mondta, hogy vigyazzal ra ??
2022. márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
88%
Az én lányaim is le szoktak menni egyedül (12 és 8 évesek). Sőt egyedül járnak iskolába is, meg vásárolni a mellettünk lévő utcába. Eddig nem láttam ezt problémának :)
2022. márc. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülők rálátnak, akkor a gyerek is simán láthat benneteket otthonról.

Azt írod régebben jóban voltatok, gondolom akkor játszottak együtt többször a gyerekeitek. Könnyen meglehet, hogy azért jelenik meg pont akkor, mikor ti, mert maga akar lemenni hozzátok. Ha meg a szülők már amúgy is leengednék, akkor miért ne mehetne a saját kérésére, attól még nem kell neked vigyázni rá.

Nálunk is így volt anno, amint észrevettem a spanokat a játszin, már mentem is elkérni magam, a nagyobbik fiam is már egyből jön kunyizni, amint beteszi a lábát valamelyik játszópajtása.

Ez azért valószínűbbnek tűnik, mint az, hogy direktben hozzátok zavarnák le a gyereket, pláne felügyeletet biztosan nem várnak.

2022. márc. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont így lakunk, kert végéből rálátok a körbekerített játszótérre. Majdnem 8 a gyerekem, fél éve kezdtem el, hogy pár percet hagyom kintlenni egyedül a körbekerített játszón, megmondva, hogyha nem tartja be a szabályt(nem mehet ki), akkor nem lesz több ilyen. Örül neki, kint van 2-5 percet, fokozatosan növelem az időt(miközben lesem). Hallótávolságon belül vannak gondolom, hall mindent az apuka, ha nem is látja.
2022. márc. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
20 éve még így játszóztak a gyerekek. Nem kell őket túlfélteni, sokkal életrevalóbbak lesznek így.
2022. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!