Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa így leengedn...

Csak nekem furcsa így leengedni a játszótérre a gyereket?

Figyelt kérdés

Házzal szemben van a játszótér, egy nagyon pici átjáró úttest van a kettő között és 8 éves a gyerek.

Régen jóban voltunk a szülőkkel.

Lejöttünk erre a játszótérre, egyszer csak szülő nélkül megjelenik a gyerek. Kérdezem hol van anya vagy apa, mutatja kint áll az erkélyen (játszó térre néz). Erre valóban onnan int nekem az apja.

Nincs is azzal gond, ha megkér, hogy vigyázzak rá, de nem teszi, én meg pl. most is úgy terveztem (ill. be is tartom), hogy 10 percet maradunk csak, mert dolgunk van, időhöz vagyunk kötve. Apa elérhetősége nincsvis meg. De enélkül sem tetszik, hogy nem szól a szülő, nem tartja szemmel a gyereket, mert nem állna kint fél órát (tudom, mert ez nem az első eset, hogy csak úgy megjelenik a gyereke), plusz bármi van, pl mennünk kell haza én nem szándékozom az időmet a szülő felkutatasaval meg a gyerek hazakisérgetésével tölteni. Plusz tartsa már tiszteletben a másik idejét annyira, hogy nem rakja rám a gyereket szó nélkül. És a gyerekét is, azért annyira nem nagy, hogy csak úgy leeressze, mert ő lusta, fáradt, akármi. Én is az vagyok, de úgy gondolom ez a szülő feladata, vagy akkor nem engedem le.

Mit gondoltok?

És hogyan szoljak finoman az anyjának (őt el tudom érni csak ő dolgozik amikor az apa vigyáz a gyerekre igy akkor nem aktuális), hogy ez nekem nem tetszik?


2022. márc. 17. 16:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%
8 évesen az enyém is lejárt egyedül. Néha voltak lenn ismerős gyerekek szülővel, volt is belőle félreértés, úgyhogy tisztáztam, hogy a gyerek egyedül van lenn, nem kell rá vigyáznia senkinek. Ja, és ez két éve volt, szóval ma is van ilyen.
2022. márc. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
De mondta a gyerek, hogy úgy küldték le, hogy te vigyázz rá, vagy miért gondolod ezt?
2022. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
97%
Igaz H ha valami baja történik akkor jó ha ott van valaki de amúgy igaza van a többieknek mar nyolc éves nem három.
2022. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
95%
Senki nem kérte hogy vigyázz rá. Foglalkozz a saját dolgoddal
2022. márc. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem kért meg senki, hogy vigyázz rá, akkor miért érzed azt, hogy ezt neked feladatnak szánták? Az meg sem fordult a fejedben, hogy egyszerűen csak leengedte a 8 éves gyerekét a szemközti játszótérre játszani és azért áll kint az erkélyen, hogy megnézze minden rendben van e?

Azért egy 8 éves akár màr egyedül is lemezét, ha ilyen közel van a játszó, pláne, ha a szülő is rátát. Ha véletlenül baja lesz, az nem a te felelősséged. Nem vagy köteles őrízni, pláne ha senki nem kért erre. A játszótér mindenkié. Te is akkor mész le és addig vagy ott, amíg akarsz, ahogy más gyereke is.

2022. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
97%
Én 8 évesen simán elengedném egyedül a játszóra ilyen kondíciók mellett. 8 évesen egyedül ingáztam másik városba busszal iskolába. Meg volt minden tanítva, ennyi a titok.
2022. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%
Jézusom 8 éves már nem csecsemő ráadásul ralatnak az erkelyrol, miért, te meddig nem fogod leengedni a gyereked egyedül, 30 éves koráig?
2022. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem azért engedik le,hogy te vigyázz rá,vagy kísérgesd.Az enyém 8 évesen a suliba is egyedül járt már,sőt a sarokra a pékségbe kenyérért is elsétált.
2022. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt nálunk a lakótelepen ennyi idős korú gyerekek játszanak bandába verődve, de van köztük kisebb is. Egy szülő sem figyel rájuk, vmikor messzebbre is mennek.
2022. márc. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

8 éves gyereket azért nem olyan extrém dolog leengedni szemben a játszótérre. Még csak nem is kell szerintem végig lesse a szülő az erkélyre, elég, ha pár percenként ránéz. Neked meg egyáltalán nem kötelességed vigyázni rá, úgy veszem le, hogy erre nem is kért meg senki.


Egyébként én ennyi idős koromban egyedül, busszal jártam a szomszéd városba iskolába és haza, ez pedig csak 14 éve volt.

2022. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!