Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa így leengedn...

Csak nekem furcsa így leengedni a játszótérre a gyereket?

Figyelt kérdés

Házzal szemben van a játszótér, egy nagyon pici átjáró úttest van a kettő között és 8 éves a gyerek.

Régen jóban voltunk a szülőkkel.

Lejöttünk erre a játszótérre, egyszer csak szülő nélkül megjelenik a gyerek. Kérdezem hol van anya vagy apa, mutatja kint áll az erkélyen (játszó térre néz). Erre valóban onnan int nekem az apja.

Nincs is azzal gond, ha megkér, hogy vigyázzak rá, de nem teszi, én meg pl. most is úgy terveztem (ill. be is tartom), hogy 10 percet maradunk csak, mert dolgunk van, időhöz vagyunk kötve. Apa elérhetősége nincsvis meg. De enélkül sem tetszik, hogy nem szól a szülő, nem tartja szemmel a gyereket, mert nem állna kint fél órát (tudom, mert ez nem az első eset, hogy csak úgy megjelenik a gyereke), plusz bármi van, pl mennünk kell haza én nem szándékozom az időmet a szülő felkutatasaval meg a gyerek hazakisérgetésével tölteni. Plusz tartsa már tiszteletben a másik idejét annyira, hogy nem rakja rám a gyereket szó nélkül. És a gyerekét is, azért annyira nem nagy, hogy csak úgy leeressze, mert ő lusta, fáradt, akármi. Én is az vagyok, de úgy gondolom ez a szülő feladata, vagy akkor nem engedem le.

Mit gondoltok?

És hogyan szoljak finoman az anyjának (őt el tudom érni csak ő dolgozik amikor az apa vigyáz a gyerekre igy akkor nem aktuális), hogy ez nekem nem tetszik?


2022. márc. 17. 16:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem fura ès ne szòlj nekik. Nem akartàk, hogy vigyàzz rà, biztonsàgban èrzik, ràlàtnak bentről.
2022. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
És az nem lehet, hogy csak úgy egyedül leengedték? Végülis már 8 éves. Amúgy én nem vigyáznék rá, amikor kedvem van hazaindulnék.
2022. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván más világ van, de én már bőven le voltam engedve 8 évesen a tömbházunk alatti játszótérre. Anyukám/apukám meg rámnézett és ha ott látta az időt, csak kiálltott. Szerintem simán leengedték őt, hiszen már 8 éves, azért mégsem egy megbízhatatlan 3 éves...
2022. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
De ki mondta, hogy neked kell rá vigyáznod?
2022. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de szerintem többet látsz a storyba. Miért lenne a te felelősséged? Szerintem senki nem várja el, hogy figyelj rá, vagy kísérgesd haza.
2022. márc. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
8 éves, nem kisgyerek
2022. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

Itt a "régen jóban voltunk a szülőkkel" mondaton van a hangsúly.

Hogy te haragszol rájuk, vagy irigykedsz, vagy a jóisten rudja milyen negativ érzéseid vannak feléjük és most te köpködsz rájuk.


Szerintem pont nem kertek meg, hogy vigyázz a gyerekükre. 8 éves, nem kisbaba. Szimplán leengedték egyedül, te meg kombinálsz.

Ennyi, nincs emögött több.


En a 3 házzal arrébb lévő játszótérre is kiengedem a 8évesem. Aztán rá se látok, nem úgy mint ők...

2022. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%
Miért hiszed azt hogy neked kéne rá vigyáznod? Kicsit sokat látsz bele, nem kért meg rá senki. Le lett engedve a gyerek egyedül ennyi. 8 éves hazatalál. Amikor akarsz, elindulsz a sajátoddal és kész.
2022. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Kérte valaki,hogy amúgy vigyázz rá?

Mert nem tudom mire vagy így kiakadva, a gyereket leengedte a szülő,az tök mindegy te ott vagy e vagy sem. Nem a te felelősséged!

2022. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

8 évesen, itt van, hogy kisebbet is hozzák már, igaz vidék.


Gyerekek egyedül járnak suliba ( busz is kell)

2022. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!