Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai anyák tudják hogyan...

A mai anyák tudják hogyan kell a fiúból Férfit nevelni?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor hallom, tapasztalom, hogy a nők leszólják a mai fickókat, hogy mennyire férfiatlanok, és nehéz normális társat találni, dominánsat, vezetőt stb. Nem az a kérdés, hogy jogos vagy sem az észrevétel, hanem hogy ezek az anyák erős Férfit fognak felnevelni otthon? Tudják, hogyan kell?

2022. febr. 14. 22:17
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
90%
Hálistennek, hogy manapság egyre kevesebben nevelnek tipikus férfit.
2022. febr. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
Azok milyenek?
2022. febr. 15. 05:54
 23/52 anonim ***** válasza:
16%

Hát én pedig férfit próbálok nevelni.

Nálunk apa nincs, csak nevelő apa, de olyan szinten partner ebben, hogy fantasztikus

És sokszor sokkal több türelemmel, kitartással csinálja mint én.

Első korban megtanitottuk nekik mit illik és mit nem.

Nálunk nem YouTube vagy tiktok van, hanem klasszikus filmek

Persze szabadidőben nezhetnek videókat és xboxoznak is

De gereblyeznek falevelet, persze velünk, sepernek havat, nyírnak füvet.

Tudnak kalapácsolni, fúrni, csavarozni

Az ágyukat pl maguknak rakták össze (5,11 és 17 evesek)

Szóval mi igyekszünk, mert a médián felnövő generáció vagy b.z. lesz vagy anyu seggeből ki nem szakadnak és csak várják a sültgalambot. A katonaságot nagy poén lenne visszahozni. Sírnának a "kislyányok"

2022. febr. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

Igen, jó meglátások. Köszi.

Ma mindenki ezzel a b#zi szöveggel jön, az tény h a külső ma nagy úr lett, meg korcs is...

2022. febr. 15. 06:02
 25/52 anonim ***** válasza:
77%

Ne is neveljenek olyan férfit, ami a maradi magyarok szemében az. Inkább haljak meg egyedül, mint egy olyannal.

Miszerint a férfi homis, ha ki meri mutatni az érzelmeit, nem sírhat. A kisfiúk nem játszhatnak babával, mert jajj ettől majd biztos meleg lesz. Utána meg megy a csodálkozás, ha apaként sem fog babázni.

A nő dolga a háztartás és a gyermeknevelés, a férfi pedig elvan a haverokkal.

2022. febr. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek. Kéne a francnak olyan férfi, amit a nem mai anyák többsége nevelt. Nem hiába van annyi válás. Én is elváltam attól a szardarabtól, amit anyósom nevelt. Semmit nem segített itthon, a gyerekkel kapcsolatban is csak ha rászóltam, arra hivatkozva, hogy ő a férfi, egyedül az én dolgom főzni, stb. A kisfiúnkat is kezdte e szerint nevelni, akkor lett elegem.
2022. febr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
16%

23-as vagyok.. Hát már bocs, de számomra elég kiábránditó volt, mikor az exem minden szaron ríva fakadt. A mostani férjemet 2x láttam sírni.

Mikor megszületett a közös gyerekünk, illetve mikor tavaly életmentő műtétre vittek engem.


Bocs már hogy nem tértem ki a takarítás es rendrakas részre. A saját dolgaikat ők tartják rendben. Szemetet kiviszik. A 2 nagyobb főzni is tud ezt-azt. A ferfiassághoz nagyon is hozzátartozik, hogy segítik a körülötte élőket

Babazni egyik se babazott, mégis gondoskodó mind.

2022. febr. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekünk fiú, de nem gondolom, hogy személy szerint rajtam múlna, hogy mennyire lesznek férfiasak felnőtt korukban. Van saját személyiségük csecsemő koruktól kezdve, neveléssel (vagy inkább példával) csak a saját értékeinket tudjuk átadni, azt sem én egyedül, hanem az apjukkal együtt.

De a gyerek nem a szülő másolata, nem lehet ráerőltetni azt, ami tőle idegen.

2022. febr. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
91%

Hát igen, teljesen más az, hogy pl van e öltönye, valaki ezzel példálózott, meg hogyan öltözik 25 évesen, meg teljesen más - fontosabb - az, hogy 35 évesen mennyit fog segíteni a gyerek körül, meg hajlandó e beindítani a mosógépet egyedül.

Pont, hogy azt veszem eszre, hogy egyesek akkora férfit nevelnek a fiúkból, hogy 30 évesen egy tojást nem hajlandó megsütni magának egyedül.

2022. febr. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
88%

#29


Azt id ki kellene törölni a fejekből, hogy "segít".


Nem segíteni kellene, hanem kivenni a részét.


Aki leírta a felnőtt definícóját, az van jó úton. Ugyanis a klasszikus értelemben vett férfi, amire a kérdező gondol, önellátásra képtelen. Anyauka ellátja majd ezt a szerepet a barátnő látja el.

A macsó nem főz, nem mos, nem mosogat. Ha gazdag, és nincs anyja vagy barátnője aki ellátná, felvesz valakit aki megcsinálja, ha csóró akkor meg retekben él.

Ez a fajta férfi azzal takarózik, hogy van női, meg férfimunka. Az ilyenek, mikor párkapcsolatba kerülnek, hiába dolgoznak mindketten, hazamegy, leteszi a valagát, és míg ő pihen, addig a barátnő elkezdi a második műszakot, a háztartás ellátását. Mindezt úgy hogy lakásban élnek, szóval nincs "férfimunka" de ha kertes, a nehezebb feladatokhoz úgyis szakembert hív. Pár hetente lenyírni a füvet az nem munka. Becsavarni a villanykörtét nem munka.


Az előző generációk lettek brutálisan félrenevelve, ezért van annyi válás. A klasszikus értelemben vett "férfi" életképtelen, ezért hal ki hálisten.


Helyette talán kapunk simán felnőtteket. De ezt magyarázhatom neked kérdező, sugárzik az írásképedből, hogy fiatal vagy. Nagyon fiatal. Remélem felnősz egyszer te is.

2022. febr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!